خانه / وبلاگ و مقالات / راه اندازی کسب و کار با 500 میلیون تومان [8 ایده پرسود]

راه اندازی کسب و کار با 500 میلیون تومان [8 ایده پرسود]

۱۴۰۲/۱۱/۰۱ مقالات

راه اندازی کسب و کار با 500 میلیون

وقتی در حال مطالعه این مقاله هستید، حتما با سوال با 500 میلیون در سال 1402 چیکار کنم؟ روبرو شده‌اید. داشتن چنین سرمایه‌ای برای راه اندازی کسب‌و‌کار خوب است اما پیدا کردن ایده‌ای سودآور ما را کمی گیج می‌کند. به همین دلیل سعی داریم شما را با لیست پیشنهادی خودمان برای راه اندازی کسب و کار با 500 میلیون تومان آشنا کنیم تا چند گامی در این مسیر پیش رفته و تصمیم گیری بهتری داشته باشید.

فهرست مطالب

بهترین شغل با پانصد میلیون سرمایه

در ادامه با معرفی بهترین شغل‌ها با 500 میلیون تومان سرمایه همراه باشید.

راه اندازی کسب و کار با 500 میلیون تومان و تاسیس آرایشگاه

بهترین شغل با پانصد میلیون

اولین پیشنهاد ما برای داشتن شغل با 500 میلیون سرمایه، راه اندازی یک آرایشگاه (زنانه یا مردانه) است. ایجاد یک آرایشگاه در ایران ایده خوبی است، زیرا این مکان‌ها به عنوان مراکزی برای ارائه خدمات زیبایی و آرایش برای مشتریان محبوبیت زیادی دارند. اگر بتوانید برند خودتان را ایجاد کرده و آن را در بازار کار به تثبیت برسانید، چه بسا مشتریانی از شهرهای دیگر هم به سراغ شما بیایند. این مورد به خصوص در آرایشگاه‌های زنانه با توانایی آرایش عروش خاص بسیار مورد توجه است. البته باید به یاد بسپارید که مزایا و معایب این کسب و کار با سرمایه 500 میلیون عبارتند از:

 • فعالیت در یک صنعت رو به رشد
 • تقاضای بالا
 • رقابت شدید
 • نیاز به تجربه و تخصص

فروش تشک و ملحفه

ایده دیگری که برای ایجاد کسب و کار با 500 میلیون تومان می‌توانیم به شما پیشنهاد کنیم، راه اندازی یک فروشگاه برای فروش انواع تشک یا ملحفه (یا هر دو) است. راه اندازی این نمونه خط فروش می‌تواند به عنوان یک کسب‌و‌کار سودآور در نظر گرفته شود، زیرا تشک و ملحفه از جمله محصولات ضروری در زندگی روزمره هستند و تقاضای مشتریان برای آن‌ها همواره بالاست. در ضمن، با توجه به جمعیت بالای ایران، بازار فروش تشک و ملحفه بسیار بزرگ است و این به معنای فرصت‌های بیشتری برای سوددهی کسب‌وکار شما است.

بیشتر بخوانید: راه اندازی کسب و کار با 50 میلیون [10 ایده پر سود]

در نظر داشته باشید که این ایده شما را با چرخه تجدیدپذیر روبرو می‌کند. در واقع راه اندازی کسب و کار با 500 میلیون تومان به این ایده شما را با مشتریانی درگیر می‌کند که به طور مداوم به دنبال تجدید خرید تشک و ملحفه خود هستند و این به معنای فرصت‌های مکرر برای فروش است. البته مزایا و معایب این ایده به عنوان بهترین شغل با پانصد میلیون هم عبارتند از:

 • تقاضای پایدار
 • فرصت‌های بیشتری برای رشد و سودآوری
 • رقابتی بودن بازار فروش تشک و ملحفه
 • نیاز به تأمین هزینه‌های دیگر مانند اجاره فضای تجاری و تبلیغات

بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری با سود بالاتر از سود بانکی (با ضمانت نامه بانکی تعهد پرداخت اصل و سود)

همکاری در فروش دوربین مداربسته

کسب و کار با 500 میلیون تومان

مصرف کنندگان از دوربین‌های مداربسته هوشمند برای فیلم‌برداری از خانه یا اطراف خانه خود استفاده می‌کنند. این کار برای اهداف امنیتی مورد نظر است و در اکثر موارد افراد می‌خواهند کنترل از راه دور هم بر این موارد داشته باشند. در نتیجه می‌توانید با خرید دوربین مداربسته به قیمت همکاری از مراکز معتبر این روش را به عنوان شغل دوم با 500 میلیون سرمایه امتحان کنید. بهتر است دوربین‌های تحت شبکه را برای فروش در نظر داشته باشید، زیرا نیاز به نظارت از راه دور را برای مشتری شما به راحتی رفع می‌کنند. در ضمن، به یاد داشته باشید که مزیت‌ها و معایب این کسب و کار با 500 میلیون تومان هم به این شرح هستند:

 • امکان رفع نیاز اساسی مشتری (امنیت)
 • عدم نیاز به تامین هزینه برای اجاره شرکت بزرگ
 • بی‌اعتمادی مشتری به برخی برندهای ایرانی
 • نیاز به تبلیغ و بازاریابی مکرر

شغل با 500 میلیون سرمایه و راه اندازی خط تولید جوراب

شغل با 500 میلیون سرمایه

ایده بعدی ما برای داشتن راه اندازی شغل با 500 میلیون، خط تولید جوراب است. ایجاد خط تولید جوراب می‌تواند به عنوان یک فرصت سودآور در صنعت پوشاک در نظر گرفته شود، زیرا جوراب هم از جمله محصولات ضروری در زندگی روزمره ما است و تقاضای مشتریان برای آن‌ها همواره بالا خواهد بود. همچنین زمان راه اندازی کسب و کار با 500 میلیون تومان به یاد داشته باشید که با توجه به جمعیت رو به رشد، تقاضای جوراب هم افزایش پیدا می‌کند.

بیشتر بخوانید: کسب و کارهای کوچک پرسود و زود بازده

فصل‌های مختلف سال نیاز به جوراب‌های متفاوتی دارند، از جمله جوراب‌های ضخیم و گرم در زمستان و جوراب‌های نازک و تنفس‌پذیر در تابستان. این به معنای فرصت‌های فصلی برای فروش بیشتر است. البته ایجاد شغل با سرمایه 500 میلیون به این روش هم مزایا  معایب خاص خودش را دارد که عبارتند از:

 • بازار فروش جوراب بسیار بزرگ
 • ارائه محصولی پرتقاضا
 • دشواری استخدام نیروهای ماهر
 • دشواری تامین هزینه‌های مربوط به فضا و تجهیزات

شروع خدمات نظافتی

کار در منزل با سرمایه 500 میلیون

کسب و کار جانبی نظافت منزل ایده خوبی برای افرادی است که در تعطیلات آخر هفته یا حتی روزهای کاری وقت آزاد دارند. این ایده برای شروع به سرمایه کمی نیاز دارد. در طول راه‌اندازی آن هم می‌توانید انتخاب کنید که ابتدا خدمات را به همسایگان خود ارائه دهید و با کسب تجربه، مقیاس آن را بیشتر کنید. همچنین اگر خودتان مایل به چنین کاری نیستید، می‌توانید با استخدام چند نیروی با تجربه در این زمینه، مدیریت یک مجموعه خدمات نظافتی را بر عهده بگیرید. اگر بتوانید روند مدیریت خود را به خوبی پیش ببرید این ایده می‌تواند یک نوع کسب و کار خانگی با 500 میلیون هم باشد.

بیشتر بخوانید: بهترین ایده های راه اندازی کسب و کار تولیدی پر سود در ایران

کافی است شرایطی را فراهم کنید که مشتریان با تماس تلفنی نیاز خود را به شما اطلاع دهند و شما هم نیروی کار خود را از این نیاز با خبر کنید. بعد از پیشرفت مناسب در این ایده، اجاره یک مکان کار آسان‌تری خواهد بود. البته مزایا و معایب این شغل با 500 میلیون سرمایه هم عبارتند از:

 • تقاضای پایدار مشتریان ثابت
 • امکان استخدام نیروی بیشتر با ارائه خدمات خوب
 • دشواری راضی نگه داشتن همه مشتریان
 • دشواری اعتماد به برخی از مشتری‌ها به دلیل تامین امنیت

تولید وسایل تزیینی منزل مانند لوستر

با 500 میلیون چه کاری راه بندازم؟

پیشنهاد بعدی ما برای راه اندازی کسب و کار با 500 میلیون تولید برخی وسایل تزیینی برای خانه‌ها مانند لوستر است. می‌توانید خط تولید این نوع وسایل تزیینی را از خانه شروع کنید. این روزها، با پیشرفت فناوری و اینترنت، راه‌اندازی کسب‌و‌کارهای خانگی به صورت آنلاین و از خانه بسیار رایج شده است. در نتیجه با راه‌اندازی این نوع کسب‌و‌کار از خانه، هزینه‌های اجاره مکان تجاری و هزینه‌های مربوط به حمل و نقل و کارکنان را هم کاهش خواهید داد. در ضمن، با کنترل زمان خود و امکان کار از منزل، می‌توانید بهترین زمان برای تولید و توزیع وسایل تزیینی انتخاب کنید. البته کار در منزل با سرمایه 500 میلیون به این شیوه هم مزایا و معایبی دارد که باید در نظر گرفته شوند:

 • کاهش هزینه‌ها
 • انعطاف‌پذیری زمانی
 • داشتن مهارت‌های لازم در طراحی، ساخت وسایل
 • داشتن استراتژی‌های بازاریابی مناسب

بیشتر بخوانید: مزایای سرمایه گذاری؛ اهمیت و لزوم سرمایه گذاری را بدانید

انتشارات کتاب و مجله

کسب و کار با سرمایه 500 میلیون

ورود به عرضه انتشار کتاب و مجله هم می‌تواند شروع کسب و کار با 500 میلیون تومان باشد. راه اندازی این روش کسب‌و‌کار می‌تواند برای کسانی که علاقه‌مند به ادبیات و البته دارای هوش تجاری قوی هستند، یک تلاش سودآور و مناسب باشد. این نوع شغل شامل تولید و توزیع مطالب نوشتاری مانند کتاب، مجلات و حتی محتوای دیجیتال است.

بیشتر بخوانید: راه اندازی کسب و کار با 200 میلیون تومان سرمایه

برای شروع یک کسب‌وکار انتشاراتی، به یک طرح تجاری قوی نیاز دارید که اهداف و بازار هدفتان را مشخص کند. همچنین باید برای تامین هزینه‌های چاپ و توزیع مواد خود بودجه‌ای را تامین کنید. این گزینه می‌تواند شامل گرفتن وام یا جستجوی سرمایه‌گذار هم باشد. علاوه بر منابع مالی، به یک تیم حرفه‌ای با تخصص در ویرایش، طراحی، بازاریابی و فروش نیاز خواهید داشت. ایجاد یک تیم متنوع و ماهر برای اطمینان از موفقیت کسب‌وکارتان بسیار مهم است. در ضمن این موارد، به یاد داشته باشید که این روش راه اندازی کسب و کار با 500 میلیون تومان هم مزیت‌ها و معایب خودش را دارد.

 • امکان فعالیت در حیطه مورد علاقه افراد
 • امکان اخذ تسهیلات برای دسترسی به کاغذ
 • بازار رقابتی کمی اشباع شده
 • پایین بودن سرانه مطالعه در ایران

سرمایه گذاری

شروع کسب و کار با 500 میلیون

اگر میان لیست ارائه شده نتوانستید ایده‌های مناسبی برای کسب و کار با 500 میلیون تومان مطابق با شرایط خودتان پیدا کنید، سرمایه گذاری را به شما پیشنهاد می‌کنیم. بسیاری از افراد شغل مناسب خود را پیدا کرده‌اند حالا می‌خواهند سرمایه‌ای که در دست دارند را به جریان بیندازند. در این وضعیت چه چیزی بهتر از کمک به کسب‌وکارهای کوچک برای رشد بیشتر می‌شناسید؟

دونگی، به عنوان پلتفرم کرادفاندینگ (سرمایه گذاری جمعی) کنار شماست تا این ایده را عملی کنید. در این وضعیت شما برای داشتن شغل با 500 میلیون سرمایه نیازی به تامین منابع، پرسنل و حتی مکان تجاری ندارید، اما در سوددهی کسب‌وکارهای با پتانسیل بالا شریک هستید.

بیشتر بخوانید: کرادفاندینگ چیست؟ آنچه که در مورد تامین مالی جمعی باید بدانید

در پلتفرم دونگی (که تحت نظارت سازمان های نظارتی مانند سازمان فرابورس است)، کسب‌وکارهای مختلف می‌توانند با ارائه طرح های سرمایه گذاری توجیهی و اقتصادی، برای تامین مالی خود اقدام کنند. در این پلتفرم، شرکت‌های مختلف طرح‌های سرمایه گذاری متنوعی را ارائه می‌دهند و هر طرح نیازهای مالی خاص خودش را دارد. شرکت‌ها بر اساس طرح ارائه شده، مشخص می‌کنند که سرمایه تجمیع شده را در چه مدت زمانی و با چه سودی بازمی‌گردانند.

در ضمن، شما به عنوان یک سرمایه گذار علاقه‌مند به این طرح‌های متنوع و سودآور، لازم نیست که همه سرمایه مورد نظر برای راه اندازی کسب و کار با 500 میلیون تومان را روی یک طرح سرمایه گذاری کنید. این امکان را برای شما فراهم کرده‌ایم که طرح‌های مختلف را در سایت دونگی مشاهده کرده و برای انتخاب طرح‌ها، استراتژی خاص خودتان را در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید که هیچ محدودیتی در انتخاب تعداد طرح‌ها وجود ندارد و عنوان مثال می‌توانید روی 10 طرح متفاوت سرمایه گذاری کنید. ضمن اینکه به ضرب‌المثلی که حالا در عرصه سرمایه گذاری به یک اصل تبدیل شده عمل کرده‌اید و همه تخم مرغ‌ها را در یک سبد قرار نداده‌اید.

بیشتر بخوانید: اصول و مراحل راه اندازی کسب و کار در ایران

ایجاد کسب و کار با 500 میلیون

جمع‌بندی

در این فرصت سعی کردیم جواب سوال پرتکرار با 500 میلیون چه کاری راه بندازم؟ را به شما ارائه کنیم. به یاد داشته باشید که سرمایه گذاری امن بهترین روش برای حفظ منابع مالی و البته به دست آوردن سود است. در نتیجه بهتر است به جای درگیری با مسائلی که دشواری مسیر شما را بیشتر می‌کنند، با استفاده از طرح‌های پیشنهاد دونگی، سوددهی مالی خود را ارتقا دهید.

سوالات متداول

بله. برای شروع کار با 500 میلیون می توانید نگاهی دوباره به لیست ارائه شده داشته باشید.

در نظر بسیاری از کارشناسان، سرمایه گذاری امن سودآورترین نوع کسب و کار است.