خانه / وبلاگ و مقالات / جذب سرمایه گذار از طریق کرادفاندینگ : بهترین راه برای پیدا کردن سرمایه

جذب سرمایه گذار از طریق کرادفاندینگ : بهترین راه برای پیدا کردن سرمایه

۱۴۰۱/۱۰/۰۶ اخبار

بهترین روش سرمایه گذاری با پول کم

سرمایه گذاری با پول کم را تا چند سال پیش جدی نمی‌گرفتیم. اگر کسی مثلا ادعا می‌کرد با 500 هزار تومان سرمایه گذاری به سود سالانه 40 درصد رسیده، واکنش خاصی به او نشان نمی‌دادیم و از کنارش رد می‌شدیم. تا اینکه بعد از این همه گرانی و تورم و رکود اقتصادی ناگهان یاد همان ادعا افتادیم و اینکه واقعا چطور می‌شود با پول کم سرمایه گذاری کرد؟

در این مقاله جامع از مجله دونگی یکی از امن‌ترین، سریع‌ترین و جدید‌ترین شیوه‌های سرمایه گذاری با پول کم را معرفی می‌کنیم و در کنار آن استراتژی‌ها، راه و روش‌های شروع سرمایه گذاری با کمترین مبلغ را هم مورد بررسی قرار می‌دهیم.

فهرست محتوا

اصلا چرا سراغ سرمایه گذاری برویم؟

دونگی ؛ بهترین شیوه سرمایه گذاری با هر مقدار موجودی

ویژگی‌های شگفت انگیز دونگی برای سرمایه گذاری

استراتژی‌های موفقیت در سرمایه گذاری با پول کم

اهداف را قبل از شروع تعیین کنید

بهترین سرمایه گذاری برای هر شخص

تنوع در سبد سرمایه گذاری

نقش صبر در سرمایه گذاری

از سود سرمایه گذاری قبلی در سرمایه گذاری جدید استفاده کنید

جمع‌بندی

اصلا چرا سراغ سرمایه گذاری برویم؟

«من در مخارج روزانه‌ام کم می‌آورم، اصلا نمی‌توانم به سرمایه گذاری فکر کنم»

این جمله‌ آشنایی است که این روزها زیاد می‌شنویم. درآمد ماهانه افراد معمولا کمتر از هزینه‌های آنها در یک ماه است. این باعث شده تا سرمایه گذاری را جدی نگیریم یا اصلا به آن فکر هم نکنیم. اتفاقا کارشناسان علم اقتصاد فکر می‌کنند با اینکه میزان حقوق شما به اندازه هزینه‌ها رشد نمی‌کند. اگرچه مشکلات دیگری هم وجود دارد اما دقیقا به همین دلایل ما باید سرمایه گذاری را شروع کنیم و هیچ کس هم رویکرد کسب سود با پول کم را رد نمی‌کند. پس بهتر است با بهترین روش های سرمایه گذاری با پول کم آشنا شویم.

در واقع می‌توانیم بگوییم منافع سرمایه گذاری با پول کم بیشتر از این است که اصلا هیچ‌گونه سرمایه گذاری نداشته باشیم. در ضمن سرمایه گذاری با پول زیاد هم لزوما به موفقیت ختم نمی‌شود. مثلا گذاشتن سپرده در حساب بانکی تابع قوانین و مقررات دولتی است؛ ممکن است یک سال نرخ بهره بیشتر و سال بعدش کمتر باشد و ارزش پول هم در همه زمان‌ها یکسان نیست.

از سوی دیگر ما دوست نداریم تا سن 70 سالگی کار کنیم و اگر رسیدن به سود با پول کم را از همین سنین جوانی شروع نکنیم آن هم صرفا به این دلیل که هیچ‌وقت به اندازه کافی پول نداشته‌ایم، احتمالا پیری سختی خواهیم داشت. در کنار این موضوع اگر یک اسکناس 10 هزار تومانی بتواند به تولید یک اسکناس 1000 تومانی به عنوان سود منجر شود؛ چرا سرمایه گذاری با پول کم را امتحان نکنیم؟ 

علاوه بر این‌ها سرمایه گذاری با منابع مالی کوچک، یک جور سرمایه گذاری تمرینی محسوب می‌شود. این نوع سرمایه گذاری شانس آزمون و خطا را به ما می‌دهد تا با مبالغ خیلی کوچک، برای روزهایی که ثروت بیشتری داشتیم، آمادگی بیشتری هم داشته باشیم. از نظر زمانی هم الان بهترین زمان برای شروع این نوع از سرمایه گذاری است. هوش مصنوعی هر روز قوی‌تر می‌شود و امکان سرمایه گذاری خودکار را برای ما فراهم می‌کند و در کنار آن انواع پلتفرم‌های آنلاین درست شده‌اند که سرمایه گذاری را بیشتر از همیشه آسان کرده‌اند.

دونگی ؛ بهترین شیوه سرمایه گذاری با هر مقدار موجودی

کرادفاندینگ یا روش تامین مالی جمعی یکی از بهترین مدل‌های به دست آوردن سود با پول کم است و تقریبا تمام مزایای یک سرمایه گذاری معمولی را در خودش دارد. منظور از تامین مالی جمعی هم این است که ما و خیلی‌های دیگر مثل ما که سرمایه اندکی دارند اما به همان دلایلی که گفتیم می‌خواهند سرمایه گذاری را شروع کنند، بر روی توسعه کسب و کارها و یا طرح‌های تجاری و صنعتی متنوع سرمایه گذاری می‌کنند.

بیشتر بخوانید: کرادفاندینگ یا سرمایه گذاری با روش تامین مالی جمعی چیست؟

در این شیوه که در متون علم اقتصاد از آن به عنوان کرادفاندینگ یاد می‌کنند، سرمایه گذاران در ازای پول کمی که در اختیار کسب و کارها می‌گذارند، در سود سالانه آنها شریک می‌شوند و مبلغ این سود گاهی به بیشتر از 40 درصد هم می‌رسد. 

دونگی پلتفرمی است که امکان سرمایه گذاری با کمترین مبلغ و از طریق روش تامین مالی جمعی را برای ما فراهم کرده است. در دونگی ما می‌توانیم با سرمایه اندکی مثل 500 هزار تومان در طرح‌های تجاری بزرگی سرمایه گذاری کنیم و در ازای آن سود بگیریم. دونگی با تشخیص نیازها به خوبی شرایط ایمنی را برای سرمایه گذاری فراهم کرده است.

کرادفاندینگ بهترین مدل به دست آوردن سود و سرمایه گذاری با پول کم

ویژگی‌های شگفت انگیز دونگی برای سرمایه گذاری

احتمالا یکی از دلایل اصلی که ما مخصوصا با پول کم سراغ سرمایه گذاری نمی‌رفتیم همین مسئله امنیت است. در واقع در سایر بازارهای مالی، تضمینی بابت بازگشت اصل سرمایه وجود ندارد. در نتیجه ما به عنوان سرمایه گذار این اضطراب را همیشه داریم. اما دونگی از سرمایه پذیران یا همان کسب و کارهایی که به سرمایه نیاز دارند، وثیقه و ضمانت می‌گیرد تا خیال ما بابت سرمایه گذاری با پول کم راحت باشد.

همچنین کسب و کارهایی که برای سرمایه گذاری معرفی می‌شوند از فیلترهای مختلفی عبور کرده‌اند و از جهات مختلف در مدت زمان طولانی ارزیابی و بررسی شده و فرایندهای آن به دقت مورد داوری قرار می‌گیرند و این تازه آغاز ماجراست. دونگی در مراحل بعد از جذب سرمایه هم از مدیران کسب و کارها درخواست می‌کند تا گزارش‌های مالی و حسابرسی ارائه دهند و به صورت دوره‌ای سرمایه گذاران را نسبت به پیشبرد طرح‌ها مطلع کنند.

دونگی علاوه بر اینکه یکی از امن‌ترین،‌ سریع‌ترین و جدیدترین راه‌های سرمایه گذاری با پول کم را به ما معرفی کرده، عنصر هوشمندی و خودکار بودن را نیز به سرمایه گذاری افزوده است. ما احتمالا به حدی در جریان روزمرگی هستیم که ممکن است برخی از فرصت‌های سرمایه گذاری را از دست بدهیم. در این شرایط فقط کافی است از قابلیت «سرمایه گذاری خودکار»‌ در دونگی استفاده کنیم. به این ترتیب دونگی از طرف ما در 24 ساعت شبانه‌روز سرمایه گذاری می‌کند و سود این نوع از سرمایه گذاری که به پول کمی نیاز دارد به ما تعلق می‌گیرد.

یکی دیگر از مزیت‌های دونگی هم این است که از سوی کسب و کارها و استارتاپ ها هم به عنوان یکی از ابزارهای جذب سرمایه انتخاب شده است. تاکنون 10 ها کسب و کار موفق شده‌اند سرمایه مورد نیاز خود را به صورت کامل جذب کنند. همین نکته باعث شده تا هر روز تعداد کسب و کارهای بیشتری از دونگی برای تامین مالی استفاده کنند. به همین دلیل جریان سرمایه گذاری با پول کم در دونگی همواره ادامه دارد و همیشه کسب و کارهایی هستند که به سرمایه گذاری افراد نیاز داشته باشند. 

استراتژی‌های موفقیت در سرمایه گذاری با پول کم

استراتژی‌های موفقیت در سرمایه گذاری با پول کم

ما تا اینجا با یک نوع جدید از سرمایه گذاری حرفه ای به نام کرادفاندینگ یا همان تامین مالی جمعی آشنا شدیم و گفتیم دونگی امکان شروع سرمایه گذاری با کمترین مبلغ را برای ما ایجاد کرده است. با این حال برای اینکه بتوانیم بهترین نتیجه را از سرمایه گذاری خودمان به دست بیاوریم، باید تعدادی از استراتژی های فعالیت مالی را نیز در نظر بگیریم. این استراتژی‌ها به شرح زیر هستند که در ادامه بیشتر آنها را توضیح می‌دهیم. 

  • اهداف را قبل از شروع تعیین کنید
  • بهترین سرمایه گذاری با بهترین سرمایه گذاری فرق دارد!
  • تنوع در سبد سرمایه گذاری مهم است
  • اگر صبر کنید از پول کم، سود زیاد هم به دست می‌آید
  • از سود سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری جدید استفاده کنید

اهداف را قبل از شروع تعیین کنید

درست مثل هر فعالیت دیگری، کسب بود با پول کم هم نیاز به برنامه ریزی دارد. اگر شما می‌خواهید با 500 هزار تومان سرمایه گذاری بر روی یکی از طرح‌های دونگی را شروع کنید، قبل از انتخاب طرح مورد نظر اهداف خود را تعیین می‌کنید. از جمله اینکه می‌خواهید با سود به دست آمده، فرزندتان را در یک مدرسه غیرانتفاعی ثبت‌نام کنید یا اینکه هدف‌تان خرید یک ویلا در سواحل زیبای شمال است. وقتی هدف‌ها را تعیین کنید، مسیر پیش رو مشخص می‌شود. مثلا سرمایه گذاری با مبلغ دلخواه و حتی خیلی کم روی یک کسب و کار به مدت زمان خیلی بیشتری نیاز دارد تا شما به سودی برسید که بتوانید با آن ویلا بخرید، پس احتمالا تعداد سرمایه گذاری های کوچک خود را افزایش می‌دهید. پس یادمان باشد که تعیین اهداف مهم‌ترین بخش قبل از شروع سرمایه گذاری است. 

بهترین سرمایه گذاری برای هر شخص

مسئله این است که تعریف بهترین سرمایه گذار برای افراد مختلف متفاوت است. ممکن است دوست ما ترجیح دهد سرمایه گذاری را از بورس شروع کند ولی ما تامین مالی جمعی را انتخاب کنیم. به هر حال بورس ریسک‌های بیشتری هم دارد و شیوه جدیدی هم نیست اما باز هم افراد مختلف، بنا به دلایل مختلف نگرش‌های متفاوتی نسبت به سرمایه گذاری دارند. اگر شیوه تامین مالی جمعی را برای سرمایه گذاری با پول کم انتخاب می‌کنیم، پس این شیوه برای شرایط فعلی ما بهترین گزینه است. 

بهترین روش برای سرمایه گذاری با پول کم

تنوع در سبد سرمایه گذاری

صحبت کردن از ایجاد تنوع در سبد سرمایه گذاری ، یک بحث کلیشه‌ای است. تقریبا در همه مطالب اقتصادی و مالی به این نکته اشاره شده که ما باید دارایی‌های مختلفی را در سبد سرمایه گذاری خودمان قرار دهیم تا همیشه جریان سودآوری را حفظ کنیم. در کنار موضوع سبد، نکته دیگری هم هست که نشان می‌دهد استفاده از سرمایه گذاری های قبلی در سرمایه گذاری جدید می‌تواند موثر باشد.

نقش صبر در سرمایه گذاری

به هر حال در طرح‌های سرمایه گذاری با پول کم که اینجا به کرادفاندینگ اشاره کردیم، داشتن صبر و حوصله مهم است. بازه‌های زمانی پرداخت سود ماهانه و سالانه هستند و ما باید بتوانیم تا دریافت سود منتظر بمانیم. این صبر استراتژیک همان عنصری است که موفقیت ما را تضمین می‌کند. 

از سود سرمایه گذاری قبلی در سرمایه گذاری جدید استفاده کنید

این یکی از بخش‌های جذاب و شیرین ماجرای سرمایه گذاری است و زمانی اتفاق می‌افتد که شما بعد از سرمایه گذاری با مبلغ کم، سود مورد نظرتان را به دست آورده‌اید و حالا در یک فرصت سرمایه گذاری جدید نیازی  نیست از درآمد فعلی‌تان برداشت کنید. در واقع شما با سود سرمایه گذاری قبلی، وارد سرمایه گذاری جدید می‌شوید. این همان نکته‌ای است که سرمایه گذاران حرفه‌ای از آن با مفهوم کار کردن پول برای صاحب پول یاد می‌کنند. البته ما به عنوان یک سرمایه گذار تدریجا به این جایگاه می‌رسیم و شرایطی را ایجاد می‌کنیم که در آن سود قدیمی منجر به سود جدید می‌شود. 

سرمایه گذاری تضمین شده

جمع‌بندی

با توجه به مطالبی که تا اینجا خواندیم می‌توانیم نتیجه بگیریم که سرمایه گذاری با پول کم نه تنها امکان‌پذیر بلکه کاملا جدی و واقعی است و اگر استراتژی‌های مناسبی را انتخاب کنیم، می‌توانیم حتی سود بالایی هم از این نوع سرمایه گذاری داشته باشیم. بر اساس دیدگاه‌های اقتصادی سرمایه گذاری یکی از انتخاب‌های ضروری در زندگی مالی افراد است و به دلایل مختلف باید به سمت سرمایه گذاری برویم. اگرچه میزان درآمد ما این روزها گاهی جوابگوی هزینه‌های ما نیست اما باز هم با تعیین اهداف درست، تنوع در سبد و صبر در سرمایه گذاری می‌توانیم با استفاده از روش‌های جدیدی مثل کرادفاندینگ که از طریق پلتفرم دونگی ارائه می‌شود؛ از پول کم هم سود کسب کنیم.

سوالات متداول

کرادفاندینگ شیوه ای است که نسبت به سایر روش های جذب سرمایه گذار مزایای بیشتری دارد ضمن اینکه از نقاط ضعف آنها هم جلوگیری می کند. بنابراین کرادفاندینگ بهترین راه برای جذب سرمایه گذار است که در این مقاله به آن پرداختیم.

پلتفرم تامین مالی جمعی دونگی به کسب و کارها کمک می کند در سریع ترین، آسان ترین و امن ترین حالت ممکن، بتوانند از پتانسیل بالقوه میلیون ها سرمایه گذار برخوردار شوند و سرمایه مورد نیاز کسب و کارشان را جذب کنند.

فرشتگان سرمایه گذار اگرچه سرمایه قابل توجهی را در اختیار مدیران یا کارآفرینان قرار می دهند اما در عوض انتظار دریافت سهام بزرگی را دارند که این موضوع استقلال بنیانگذاران کسب و کار زیر سوال می برد اما همان طور که در این مقاله گفته شده، در دونگی نیازی به اعطای سهام نیست.