خرید یک دستگاه واترجت صنعتی

فن توسعه منیب

خرید یک دستگاه واترجت صنعتی

فن توسعه منیب

18.18 میلیارد ریال (29% از کل)
توسط 149 سرمایه‌گذار
ناموفق در تامین سرمایه
62.27 میلیارد ریال

%60.36

برآورد سود 18 ماهه

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 62.27 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 18 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 3.25%
  • پرداخت 2.5٪ سود علی‌الحساب، هر 2 ماه یکبار، از ماه 4 ام

تقویم سرمایه‌گذاری

زمان‌بندی‌های زیر مبتنی بر پیش‌بینی‌های سرمایه‌پذیر در طرح کسب‌وکار هستند. در صورتی که شرایط اجرایی طبق پیش‌بینی‌ها پیش نرود و زمان‌های واقعی متفاوت از برنامه اجرایی ارائه شده باشند، تعامل دونگی با سرمایه‌پذیر مطابق بندهای قرارداد خواهد بود.

۱۴۰۱/۰۹/۲۸

انتشار اولیه

۱۴۰۱/۱۰/۱۴

انتشار فراخوان تامین مالی

۱۴۰۱/۱۱/۱۰

اتمام فرصت سرمایه‌گذاری و عدم جذب سرمایه

slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- سابقه شش ساله سرمایه‌پذیر در کسب‌وکار تعریف شده، با درآمد 6.5 میلیارد تومانی در سال گذشته

2- ریسک پایین از بین رفتن سرمایه به دلیل مصرف سرمایه جهت خرید تجهیزات سرمایه‌ای

3- وضعیت اعتباری مناسب شرکت و اعضای هیات مدیره

4- همکاری با شرکت‌های معتبر

درباره سرمایه‌پذیر

شرکت فن توسعه منیب فعال در زمینه فروش و ارائه خدمات دستگاه های شستشوی صنعتی مورد استفاده در پتروشیمی، نیروگاه و صنایع دریایی 

تعداد کارمندان: 41 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

مهدی یار قضائی اردکانی

thumbnail

محمد علی قضائی اردکانی

معرفی طرح

شرکت فن توسعه منیب، با بیش از ۶ سال سابقه در زمینه فروش و خدمات واترجت صنعتی و با ۱۴۰٬۰۰۰ میلیون ریال درآمد در سال گذشته، درخواست تامین سرمایه به مبلغ 62,269 میلیون ریال جهت خرید یک دستگاه واترجت فوق فشارقوی آب برای مصارف نظافت صنعتی دارد.

این دستگاه پس از خرید به مشتریان اجاره داده می‌شود. خرید و وارد کردن دستگاه 3 ماه زمان می‌برد و پس از آن از ابتدای ماه چهارم قابلیت اجاره به مشتریان فراهم می‌شود. پیش­بینی می­شود طی دوره 18 ماهه، این طرح بتواند به درآمد 64,800 میلیون ریالی از محل اجاره روزانه برسد. با لحاظ سهم 58 درصدی سرمایه­گذاران از درآمد طرح، نرخ بازده داخلی ماهانه و سود سرمایه­گذاران در مدت اجرای طرح 3.25 و 60.36 درصد پیش­بینی می‌شود.

با محاسبه از ماه چهارم، هر دو ماه یکبار سود علی الحساب ۵ درصد و بازپرداخت اصل سرمایه ۴.۶ درصد به سرمایه‌گذاران پرداخت می‌شود. تسویه حساب نهایی نیز پس از حسابرسی و اعمال سود و زیان قطعی در انتهای طرح انجام خواهد شد. همچنین از ابتدای ماه دهم امکان بازخرید تا سقف نیمی از کل گواهی‌های شراکت هر سرمایه‌گذار (با مهلت پرداخت حداکثر ۳۰ روزه از زمان ارائه درخواست، با سودی معادل 70 درصد سود پیش­بینی شده، و با پرداخت هزینه‌های نقل‌وانتقال گواهی‌های شراکت توسط سرمایه‌گذار) وجود دارد.

مدیریت ریسک‌ها

صدمه به دستگاه (به هر دلیلی از جمله خرابی، دزدی و ...):
1) توانمندی هرگونه تعمیر و رفع عیب توسط واحد خدمات پس از فروش به همراه تخصیص بودجه مورد نیاز این واحد در شرکت فن توسعه منیب؛ 2) شرکت ملزم به بیمه دستگاه‌ها با هر جابه‌جایی است؛ 3) در صورت بروز هرگونه آسیب و خرابی در دستگاه‌های موضوع طرح، متقاضی ملزم است که درآمد دستگاه‌های دیگر شرکت را جایگزین آن کند تا سرمایه‌گذاران از این موضوع متضرر نشوند و این ریسک بر عهده سرمایه‌پذیر است؛ 4) هر گونه ریسک ناشی از صدمه به دستگاه‌ها برعهده سرمایه‌پذیر است.

طولانی شدن فرآیند خرید و واردات دستگاه‌ها و یا عدم امکان تامین دستگاه:
1) به جهت سال‌ها سابقه کار با تامین کننده خارجی این دستگاه ها، احتمال تاخیر از طرف تامین‌کننده اندک برآورد می شود؛ 2) در صورت بروز هر گونه تاخیر و توقف در فرآیند واردات و تامین دستگاه‌های موضوع طرح، سود سرمایه‌گذاران توسط درآمد سایر دستگاه‌های موجود در شرکت که هم اکنون مشغول به فعالیت هستند، پرداخت خواهد شد؛ 3) با وجود موارد فوق در صورت بروز هر گونه ریسک از این بابت این ریسک بر عهده سرمایه‌پذیر خواهد بود.

کاهش تقاضا برای خدمات:
1) اولویت اجاره تا رسیدن به تعداد روزهای اجاره پیش‌بینی شده در ماه با دستگاهی است که در این طرح خریداری می‌شود. و از طرفی احتمال کاهش تقاضا برای کرایه دستگاه‌ها اندک برآورد می‌شود؛ 2) این ریسک بر عهده طرفین بوده اما در صورت محقق نشدن 75 درصد از فروش پیش‌بینی شده در گزارشات دو ماهه، عامل حق فسخ قرارداد را خواهد داشت. 2) این ریسک بر عهده طرفین بوده اما درصورت محقق نشدن 75 درصد از فروش پیش‌بینی شده در گزارشات دو ماهه، عامل حق فسخ قرارداد را خواهد داشت.

کاهش نرخ مبلغ اجاره دریافتی:
1) با در نظر گرفتن بالا بودن میزان تقاضا نسبت به عرضه خدمات، وقوع این امر بعید به نظر می‌رسد؛ 2) این ریسک بر عهده طرفین است اما درصورت عدم تحقق فروش به میزان 75 درصد از مبالغ پیش‌بینی شده، دونگی حق فسخ قرارداد را خواهد داشت.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

عدم سابقه محکومیت کیفری مدیر عامل و اعضای هیات مدیره

عدم شمول ماده 141

وضعیت مناسب اظهارنامه‌های مالیاتی 1398 و همچنین صورت مالی حسابرسی شده 1399 و 1400

رتبه اعتباری بانکی قابل قبول شرکت و اعضای هیات مدیره

توجیه‌پذیر بودن طرح از منظر اقتصادی هم برای مشارکت‌کنندگان و هم برای سرمایه‌پذیر

دریافت وثایق از سرمایه‌پذیر برای پوشش خطر از دست رفتن اصل سرمایه

صرف شدن کل سرمایه صرفا برای خرید دستگاه صنعتی مورد تقاضای بازار

طرح «تامین سرمایه مورد نیاز جهت خرید یک دستگاه واترجت صنعتی » تعریف شده توسط شرکت فن توسعه منیب از پنج منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر
نماد طرح: دواترجت۱ / DWatJet1

نظرات

برای ثبت نظر، لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
مهدی
مهدی
۲۷ آذر ۱۴۰۲
سلام بنده مهدی عبداله هستم در این طرح ۲ میلیون تومان سرمایه گذاری کردم چند بار اطلاع رسانی کرد مه هیچ گونی سودی برای من واریز نشده ریز تراکنشها رو هم چک کردم هیچ گونه واریزی برای بنده انجام نشده خواهش ولطفا پیگیری کنید ۰۹۳۶۲۷۹۶۹۷۵
thumbnail
دونگی
۰۳ دی ۱۴۰۲
اقای عبداله سلام. طرحی که شما مشارکت کردید کنسل شده و شما هم در تاریخ 14:55:55 1401/11/10 مبلغ 2 میلیون تومن درخواست برگشت به حساب زدید و دریافت کردید. اساسا مشارکتی انجام نشده که سودی پرداخت بشه

مهدی
مهدی
۲۷ آذر ۱۴۰۲
از پارسال تا الان هیچ سودی حتی یک ریال هم برام واریز نشد چرا؟ریزتراکنشها رو هم چک کردی هیچی به هیچی این چه وضعیه
thumbnail
دونگی
۰۳ دی ۱۴۰۲
سلام. پیش از ثبت کامنت حتما می تونید جزییات دقیق مشارکتتون رو بررسی بفرمایید. این طرح کنسل شد همون زمان و اصلا سرمایه گذاری ای انجام نشد

محسن
محسن
۲۵ آذر ۱۴۰۲
سلام توی تراکنش کیف پول برگشت اصل پول نزدیک به یکماه بعد از واریز هست ولی جریمه و تاخیر نیست
thumbnail
دونگی
۲۷ آذر ۱۴۰۲
سلام اصل پول و سود و جریمه ها در دو نوبت 28 و 21 ام واریز شده و تراکنش مجزایی نداره. اگر در این خصوص سوال بیشتری داشتید لطفا با پشتیبان تلفنی ما تماس بگیرید

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان توسعه فیروزه) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.