با دونگی، ایده‌هایتان را عملی کنید.

از طریق دونگی می‌توانید سرمایه مورد نیاز برای طرح‌های توسعه کسب و کارتان را جمع‌آوری کنید.

سرمایه‌گذاران این فرصت را دارند که با هر میزان سرمایه‌ای در طرح شما سرمایه‌گذاری کنند و در سود آن شریک شوند.

جذب سرمایه از طریق دونگی:

سریعتر از روش‌های دیگر است. پروسه تامین مالی از طریق دونگی در صورت جذاب بودن طرح شما برای سرمایه‌گذاران کمتر از 2 ماه طول می‌کشد.

برخلاف سایر روش‌های جذب سرمایه، ریسک کسب و کار را تنها متوجه کارآفرین نمی‌کند. شما می‌توانید با دادن سود بیشتر به سرمایه‌گذاران بخشی از ریسک یا تمام آن را با آن‌ها شریک شوید.

از طریق روش‌های مدیریت ریسک، نیاز به وثایقی مانند وثیقه ملکی، ضمانت‌های بانکی و غیره می‌تواند حذف شود.

در ۶۰ ثانیه بررسی کنید که آیا دونگی روش مناسبی برای تامین مالی کسب و کار شما هست یا نه.

۱- نوع شخصیت کسب‌وکار شما چیست؟

۲- نوع فعالیت کسب و کاری که برای آن درخواست سرمایه دارید چیست؟

۳- سابقه اجرایی شما در این کسب‌وکار یا کسب‌وکارهای مشابه چقدر است؟

۴- سرمایه مورد نیاز

۵- اطلاعات تماس

کارشناسان دونگی در ۲۴ ساعت کاری آتی با این شماره تماس می‌گیرند. لطفا شماره‌ فردی را وارد کنید که در دسترس بوده و اطلاعات کافی در اختیار داشته باشد.

در صورت در دسترس نبودن رابط، کارشناسان دونگی با این شماره تماس می‌گیرند.

لطفا پیش از ارسال درخواست به نکات زیر توجه فرمایید:

 • در حال حاضرتامین مالی فقط برای مجموعه‌های حقوقی ثبت شده امکان‌پذیر است و امکان عقد قرارداد با اشخاص حقیقی وجود ندارد.
 • طرح‌های بدون سابقه اجرا پذیرفته نمی‌شوند.
 • حداقل زمان لازم برای تامین مالی از طریق دونگی یک ماه از زمان ارسال این فرم است.
 • در حال حاضر طرح‌های با قالب بازگشت اصل و سود پذیرفته می‌شوند و تامین مالی در ازای واگذاری سهام امکان‌پذیر نیست.
 • طرح‌های با تخمین سود پایین‌تر از سود بانکی و صندوق‌های درامد ثابت پذیرفته نمی‌شود. هر چه ریسک‌های اجرای طرح بالاتر باشد، سود تخمینی بالاتری نیز مورد انتظار سرمایه‌گذاران است.
 • حداقل ضمانت اصل سرمایه توسط چک شرکت و ارائه سفته برای دریافت وجوه ضروری است.
 • طرح‌های با موضوع ماینینگ، ارز دیجیتال و یا شرایط مجوزی مبهم پذیرفته نمی‌شوند.
 • در بررسی طرح‌ها، فقط اسناد و مستندات رسمی و صورت‌های مالی شفاف مورد پذیرش دونگی قرار خواهند گرفت.

سوالات متداول

هر شخص حقوقی برای توسعه کسب‌وکار خود جهت تامین مواد اولیه، تامین تجهیزات، سرمایه در گردش، تجاری‌سازی محصول جدید، عملیاتی‌سازی و ... می‌تواند از طریق دونگی تامین مالی کند. این کسب‌وکار می‌تواند سنتی، فناورانه، دانش‌بنیان، استارت‌آپ یا ... بوده و در هر حوزه‌ای (تولید، خرید و فروش، هنری، صنعتی یا ...) فعالیت داشته باشد.

هر طرحی که در قالب مضاربه (تامین سرمایه با مشارکت در سود و زیان، طبق قوانین شرعی) قابل اجرا باشد می‌تواند در دونگی معرفی شود. همچنین مجری (متقاضی تامین مالی) و طرح باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • مجری شخص حقوقی ایرانی بوده و جزو دستگاه‌های اجرایی، مؤسسات و نهادهای عمومی دولتی و غیردولتی (موضوع مواد 3 و 5 قانون خدمات کشوری) و همچنین نهاد مالی یا پولی نباشد؛
 • طرح در داخل کشور اجرا شده و هدف، هزینه و زمان‌بندی اجرای آن به صورت دقیق مشخص باشد. همچنین طرح توجیهی حساب شده و قابل دفاعی داشته باشد؛
 • سرمایه مورد نیاز اجرای طرح کمتر از پنج میلیارد تومان (البته در حالات خاص و با تائید فرابورس ایران تا ۱۰ میلیارد تومان) باشد و طبق دستورالعمل تامین مالی جمعی لازم است ۱۰٪ این مبلغ توسط خود مجری تامین شود.
 • طبق استراتژی‌های فعلی دونگی، طرح باید کم ریسک و با پیش‌بینی سود ماهانه بیش از 3% باشد. همچنین فعالیت هدف طرح، زودبازده (در حد چند ماه تا حداکثر دو سال) و مولد (مواردی غیر از سفته بازی و دلالی و ...) باشد.

ابتدا سایت دونگی و طرح‌های موفق گذشته را بررسی کرده و همچنین شرایط متقاضی و طرح را در بخش دستورالعمل‌های سایت مطالعه کنید. در صورت داشتن شرایط، در سایت دونگی ثبت‌نام کنید. برای ثبت‌ درخواست تامین مالی، لازم است اسناد رسمی و طرح توجیهی خود را آماده کرده و فرم‌های مربوطه را در بخش درخواست سرمایه تکمیل کنید. شایان ذکر فقط متقاضیان با شخصیت حقوقی امکان تامین مالی برای طرح‌های توسعه کسب‌وکار خود را از طریق دونگی دارند.

بسته به اینکه طرح شما چقدر خوش‌تعریف بوده و مستندات و طرح توجیهی آن چه اندازه آماده باشد، بررسی و ارزیابی آن می‌تواند از یک تا سه ماه زمان ببرد. در صورت موفقیت در ارزیابی، فراخوان تامین مالی طرح به مدت یک ماه فعال بوده و بعد از طی این بازه زمان مشخص می‌شود که آیا طرح در تامین مالی موفق بوده یا لغو می‌شود. بلافاصله پس از موفقیت در تامین مالی طرح نیز، وجوه جمع‌آوری شده طبق فازبندی انجام شده تحویل کسب‌وکار می‌شود.

بله. قرارداد دونگی بر اساس دستورالعمل تامین مالی جمعی مصوب شورای عالی بورس و اوراق بهادار تنظیم شده است.

نمونه این قرارداد و تضامین لازم را می‌توانید از اینجا دریافت کنید.