تأمین سرمایه در گردش تولید و فروش رزین آلکیدی

کیمیا کاوش امید

تأمین سرمایه در گردش تولید و فروش رزین آلکیدی

کیمیا کاوش امید

44.1 میلیارد ریال
توسط 213 سرمایه‌گذار
موفق شد

%46

برآورد سود یکساله

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 44.1 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 12 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 3.51%
  • پرداخت 23٪ سود علی الحساب هر 6 ماه یکبار
slider slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- سوددهی مناسب طرح

2- سوابق اجرایی قابل قبول سرمایه پذیر

3- دریافت وثایق از سرمایه‌پذیر برای پوشش خطر از دست رفتن اصل سرمایه

4- تجربه قابل قبول مجری طرح در این حوزه تاکنون

درباره سرمایه‌پذیر

تعداد کارمندان: 23 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

نادر آقاسی

thumbnail

امید بهفر

thumbnail

ناهید خواجوئی

معرفی طرح

شرکت کیمیا کاوش امید برای تأمین بخشی از سرمایه در گردش مورد نیاز برای خرید مواد اولیه تولید رزین آلکیدی، درخواست تأمین سرمایه به مبلغ 44،100 میلیون ریال را دارد. پیش‌بینی می‌شود درآمد طرح طی یک دوره 12 ماهه به 136,942 میلیون ریال و سود طرح 52,670 میلیون ریال برسد. با لحاظ سهم 38/52 درصدی سرمایه‌گذاران از سود حاصل از عملیات طرح، نرخ بازده داخلی ماهانه و سود سرمایه‌گذاران در مدت اجرای طرح با احتساب هزینه کارمزد تامین مالی جمعی به ترتیب برابر با 3/51 و 46 درصد پیش‌بینی شده است. جهت تضمین حسن انجام قرارداد از سوی سرمایه‌پذیر، ضمانت حسن انجام تعهدات از صندوق پژوهش و فناوری استان اصفهان جهت پوشش اصل سرمایه به دونگی ارائه شده است.

مدیریت ریسک‌ها

تغییرات قیمت مواد اولیه:
تغییر قیمت مواد اولیه موجب تغییر در هزینه محصول و نرخ فروش محصول می-گردد. سرمایه‌پذیر می‌بایست نرخ فروش را به نحوی تعیین کند که حداقل سود علی‌الحساب مذکور در طرح برای سرمایه‌گذاران محقق شود. در صورت تحقق این ریسک بر عهده طرفین خواهد بود.

تغییر قیمت محصول:
با توجه به در نظر گرفتن ریسک نوسان قیمت مواد اولیه احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می‌شود. در صورت وقوع این ریسک بر عهده طرفین خواهد بود.

کاهش حاشیه سود طرح:
با توجه به سابقه فعالیت شرکت احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می شود و در صورت وقوع بر عهده طرفین خواهد بود.

عدم امکان فروش محصول به میزان و مبلغ پیش بینی شده:
با توجه به برآورد و سابقه شرکت و میزان تقاضای مشتریان احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می‌گردد. لازم به ذکر است که در صورت فروش نرفتن کالای مذکور در طرح، متقاضی موظف به بازخرید محصولات خواهد بود به نحوی که حداقل سود برآورد شده در طرح برای سرمایه گذاران محقق گردد. در نهایت این ریسک به عهده متقاضی می‌باشد.

ریسک عدم نیاز مشتری نسبت به محصولات خریداری شده توسط متقاضی:
با توجه به غیر قراردادی بودن تعامل مشتری و سرمایه پذیر امکان وقوع این ریسک وجود دارد. لکن با توجه به سابقه همکاری و برآوردها موجود احتمال وقوع این ریسک اندک خواهد بود و در صورت تحقق این ریسک بر عهده متقاضی می‌باشد.

آسیب به محصولات پیش از تحویل به مشتری(آتش سوزی، سرقت و ...):
این ریسک بر عهده متقاضی می‌باشد و متقاضی بایستی بیمه‌های متناسب را اخذ نماید.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

pdf دریافت ضمانت‌نامه

ارزیابی دونگی

عدم سابقه محکومیت کیفری مدیر عامل و اعضای هیات مدیره

عدم شمول ماده 141

وضعیت مالی مناسب و رشد درآمد و وضعیت اعتباری شرکت براساس صورت های مالی حسابرسی شده

فروش گذشته متناسب با ابعاد طرح

سابقه اعتباری مطلوب شرکت و اعضای هیات مدیره در زمان بررسی طرح

اولویت داشتن سرمایه گذاران در پرداخت سود

دارای ضمانت حسن انجام تعهدات جهت جبران خسارت اصل سرمایه و سود پیش بینی شده

طرح «تأمین سرمایه در گردش تولید و فروش انواع رزین آلکیدی » تعریف شده توسط شرکت کیمیا کاوش امید از هفت منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات‌مدیره و مدیرعامل و همچنین گواهی عدم سوءپیشینه اعضای هیات‌مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر
نماد طرح: دکیمیاکو / Dkimiaco

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان توسعه فیروزه) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.