تأمین سرمایه در گردش به منظور خرید تجهیزات شبکه

مفتاح رایانه افزار

تأمین سرمایه در گردش به منظور خرید تجهیزات شبکه

مفتاح رایانه افزار

165.2 میلیارد ریال
توسط 502 سرمایه‌گذار
موفق شد

%38

برآورد سود یکساله

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 165.2 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 12 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 3.17%
  • پرداخت 3.17٪ سود علی‌الحساب، هر 1 ماه یکبار، از ماه 1 ام
slider slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- سوددهی مناسب طرح

2- سوابق اجرایی قابل قبول سرمایه پذیر

3- ریسک پایین از بین رفتن سرمایه به دلیل مصرف برای خرید تجهیزات

4- ارائه ضمانت نامه تعهد پرداخت توسط سرمایه پذیر

5- پرداخت سود علی الحساب ماهانه از ابتدای طرح

6- تسویه سود پیش بینی شده طی دوره مشارکت

درباره سرمایه‌پذیر

تعداد کارمندان: 70 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

مهدی زیبایی

thumbnail

محرم حاجی حسن مرمری

معرفی طرح

شرکت مفتاح رایانه افراز برای تأمین بخشی از سرمایه در گردش مورد نیاز جهت تجهیزات شبکه و سرور، درخواست تأمین سرمایه به مبلغ 165،200 میلیون ریال را دارد. پیش‌بینی می‌شود درآمد طرح طی یک دوره 12 ماهه به 236،800 میلیون ریال برسد. با لحاظ سهم 26.51 درصدی سرمایه‌گذاران از درآمد حاصل از عملیات طرح، نرخ بازده داخلی ماهانه و سود سرمایه‌گذاران در مدت اجرای طرح با احتساب هزینه کارمزد تامین مالی جمعی به ترتیب برابر با 17/3 و 38 درصد پیش‌بینی شده است. جهت اطمینان از انجام صحیح قرارداد از سوی سرمایه‌پذیر، ضمانت تعهد پرداخت به مبلغ 154,500 میلیون ریال از صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران به شماره سپاص 1004814021193012 که جهت پوشش اصل سرمایه و سود پیش‌بینی شده کفایت می‌کند به دونگی ارائه شده است.

مدیریت ریسک‌ها

ریسک عدم تسویه نقدی کارفرما:
احتمال وقوع این ریسک کم برآورد می‌شود و در صورت وقوع بر عهده متقاضی خواهد بود.

عدم امکان تحقق برنامه فروش به میزان برنامه ریزی شده:
با توجه به ارزش کل قرارداد جاری شرکت برای تامین تجهیزات موضوع تامین مالی جمعی این ریسک کم برآورد می شود و در صورت وقوع بر عهده متقاضی خواهد بود.

ریسک عدم امکان تهیه اقلام مورد نیاز:
با توجه به سابقه شرکت امکان وقوع این ریسک کم بوده و در صورت وقوع بر عهده متقاضی خواهد بود.

ریسک نوسانات نرخ ارز:
این ریسک بر عهده طرفین خواهد بود.

افزایش قیمت خرید اقلام :
با توجه به نوسانات نرخ ارز، احتمال افزایش قیمت خرید اقلام مذکور پیش بینی می‌گردد. در این صورت سرمایه‌پذیر متعهد است قیمت فروش اقلام را به نحوی تعیین کند که حاشیه سود ناخالص برای تحقق سود سرمایه‌گذاری پیش پیش بینی شده تامین گردد.

ریسک آسیب به محصولات و قطعات خریداری شده:
این ریسک بر عهده متقاضی خواهد بود

ریسک عدم امکان اجرای قرارداد موضوع طرح:
چنان‌چه قرارداد موضوع طرح به هر دلیل متوقف شود، سرمایه‌پذیر می‌بایست سرمایه را در قراردادی مشابه با حفظ حاشیه سود براورد شده در طرح به کارگیرد یا در صورت صرف سرمایه جمع‌آوری شده جهت خرید تجهیزات شبکه موضوع قرارداد، تجهیزات موضوع قرارداد را به قیمت برآورد شده در طرح بازخرید نماید و در غیر اینصورت اصل سرمایه و خسارت برای هر ماه معادل 3.17 درصد اصل سرمایه را به سرمایه‌گذاران عودت نماید.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

عدم شمول ماده 141 و سوددهی سه سال گذشته سرمایه پذیر

عدم وجود چک برگشتی برای شرکت و مدیرعامل در زمان بررسی طرح

روند رو به رشد شرکت در تولید، دارایی ها و درآمدهای عملیاتی سه سال گذشته

ارائه ضمانت نامه تعهد پرداخت از صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران که جهت جبران خسارت اصل سرمایه و سود پیش بینی شده کفایت می کند

وجود قرارداد با شرکت پالایشگاه اصفهان

طرح «تأمین سرمایه در گردش به منظور خرید بخشی از تجهیزات شبکه مورد نیاز» تعریف شده توسط شرکت مهندسی مفتاح رایانه افزار از هشت منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: گواهی اعتبارسنجی بانکی اعضای هیئت مدیره و شرکت و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیئت مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر
نماد طرح: د_رایانه / Dmeftah

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان توسعه فیروزه) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.