تامین سرمایه در گردش احیای تجهیزات پزشکی ویتا

ویستا تجهیز احیا

تامین سرمایه در گردش احیای تجهیزات پزشکی ویتا

ویستا تجهیز احیا

29.87 میلیارد ریال
توسط 16 سرمایه‌گذار
موفق شد

%63.36

برآورد سود 16 ماهه

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 29.87 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 16 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 3.26%
  • پرداخت 3٪ سود علی‌الحساب، هر 1 ماه یکبار، از ماه 8 ام
slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- سوددهی مناسب طرح

2- تعهد به بازخرید گواهی‌های شراکت با نرخ نصف سود پیش‌بینی شده، از ماه دهم

3- سوابق اجرایی نسبتا موفق سرمایه‌پذیر در گذشته

4- ریسک نسبتا پایین نکول درآمدهای طرح از طرف مشتریان سرمایه‌پذیر

درباره سرمایه‌پذیر

این گروه، از سال 1387، فعالیت خود را در حوزه تجهیزات و ملزومات سلامت آغاز نموده ­اند، سابقه بسیار خوبی در این خصوص کسب نموده ­اند. ابتداي فعاليت ­هاي اين گروه با گردآوري اطلاعات موجود و شناسايي ظرفيت ­هاي علمي و اجرايي حوزه سلامت در کشور آغاز گرديد. با توجه به همين موضوع و تعريف چشم انداز، دپارتمان ­هاي مختلفي با همکاري مشاوران و متخصصان خبره تعريف گرديد تا با نگاهي دقيقتر به موضوعات مهم مديران حوزه سلامت، نقش به سزايي در رفع موانع موجود و اعتلاي ارائه خدمات ايفا نمايد. در طول 10سال فعاليت اين گروه بالغ بر 70رويداد و کنفرانس مطرح بين المللي را با حضور بيش از 90سخنران مطرح جهاني برنامه ريزي و اجرا کرده است. برگزاری همایش ­های بین ­المللی مدیریت بیمارستانی و همایش ­های مدیریت فناوری­­ های بیمارستانی از جمله این رویدادها بوده است. اين تيم تا کنون بيش از 100هزار نفر ساعت آموزش ­هاي کارگاهي و عملياتي در حوزه ­های مدیریت، تعمیرات و نگهداشت تجهیزات پزشکی برگزار نموده است. چاپ کتب و نشريات متعدد از جمله دائره ­المعارف جامع تجهيزات پزشکي به عنوان رفرنس دانشگاهي، 11عنوان کتابچه توانمندسازي کارکنان بيمارستان ­ها، فصلنامه تدبير سلامت و مجله مديريت فناوري­ هاي بيمارستاني از جمله فعاليت­ هاي ترويجي در ساليان اخير بوده است. انجام بيش از 50 پروژه مشاوره ­اي و عملیاتی در بیمارستان­های کشور در حوزه­ های مرتبط از جمله فعالیت ­های این گروه بوده است. مشاوره اعبتاربخشی تجهیزات پزشکی به بیش از 10بیمارستان، انجام بازرسی ­های دوره­ ای با 26بیمارستان، مشارکت در کنترل کیفی تجهیزات پزشکی در 87 بیمارستان، اين تيم را به قطبي تاثيرگذار در تجهیزات بیمارستانی مبدل نموده است. همچنین این گروه توانسته است در حوزه تحقیق و توسعه محصولات زیادی را در حوزه سلامت توسعه داده و تجاری­ سازی نماید. 

 لذا در حال حاضر، پلتفرم نوآوری ویتا به عنوان بزرگترین پلتفرم نگهداشت و بازیابی تجهیزات پزشکی در کشور با مشارکت متخصصان این حوزه و حضور تیم‌های با تجربه در کنار تیم‌های نخبه مهندسی با هدف تعمیر، بازیابی و تولید مجدد تجهیزات اسقاطی، خواب و فرسوده بیمارستان ­ها در سال 1398 شروع به فعالیت نموده است. فعالیت اصلی این مجموعه بازیابی و برگشت تجهیزات پزشکی به عرصه درمان است.

تعداد کارمندان: 34 نفر

آدرس وب‌سایت: vitaip.ir

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

محمدمعید ملک زاد

thumbnail

روح الله حمیدی مطلق

thumbnail

ابوالفضل میرجلیلی

معرفی طرح

فعالیت شرکت «ویستا تجهیز احیا» نوسازی تجهیزات پزشکی نظیر نظیر دستگاه‌های سی‌آرم، ونتیلاتور و دستگاه بیهوشی، جنرال و فرنیچر، سونوگرافی، پمپ سرم، پمپ سرنگ و الكتروشوک است. شرکت پس از دریافت دستگاه از رده خارج شده، قطعات لازم جهت احیا را سفارش داده و پس‌ از قراردهی در دستگاه، آنها را تعمیر می‌کند. این فرآیند به صورت میانگین سه ماه طول کشیده و تسویه مشتریان نیز طبق تجارب پیشین، 4 ماه از زمان تحویل تجهیزات در نظر گرفته شده است.

این شرکت برای احیای تجهیزات پزشکی مشتریان خود نیاز به تامین سرمایه در گردش به مبلغ 29,871 میلیون ریال دارد. پیش‌بینی می‌شود طی دوره 16 ماهه، با ارائه خدمات به بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها، درآمد 118,280 میلیون ریال حاصل شود. معیار محاسبه سود طرح بر اساس مبلغ فروش با لحاظ کارمزد تامین مالی جمعی است، که با لحاظ سهم 16 درصدی از درآمد طرح برای سرمایه‌گذاران، نرخ بازده داخلی ماهانه و سود سرمایه‌گذاران در مدت اجرای طرح به ترتیب برابر با 3.26 و 63.36 درصد پیش‌بینی شده است. از ابتدای ماه هشتم ماهانه 3 درصد سود علی‌الحساب پرداخت شده و پرداخت سود قطعی و اصل سرمایه در انتهای بازه زمانی طرح انجام می‌شود.همچنین در صورت تمایل سرمایه‌گذاران به فروش اوراق شراکت پیش از اتمام طرح، سرمایه پذیر موظف به بازخرید گواهی شراکت با تعهد نیمی از سود پیش‌بینی شده پس از ماه دهم طرح در مهلت زمانی یک ماهه (از طریق بازار ثانویه در صورت راه‌اندازی، یا انتقال از طریق دفاتر رسمی و پرداخت کارمزد‌های انتقال) خواهد بود.

مدیریت ریسک‌ها

افزایش مدت تسویه مشتریان یا نکول آن‌ها:
سرمایه‌پذیر بر اساس تجربه همکاری با مشتریان پیشین خود، سبد ارائه خدمات به مشتریان را به گونه‌اي انتخاب مي‌نمايد كه متوسط دوره وصول مطالبات كمتر يا برابر با 4 ماه شود. در صورت وقوع اين ريسك بر عهده سرمايه‌پذير است.

کاهش درآمد دستگاه‌ها:
با توجه به سیاست حذف ارز 4200 تومانی و مشکلات مالی مراکز درمانی احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می‌شود و می¬توان با هدفمند کردن فرآیند انتخاب اولیه دستگاه¬ها این ریسک را کنترل کرد. این ریسک مشترکا بر عهده سرمایه‌پذیر و سرمایه‌گذار است.

ریسک عدم امكان تهیه قطعات تجهيزات به هر دليلي:
با توجه به اینکه دستگاه‌ها و تجهیزات مشابه در کشورهای همسایه موجود می‌باشد، در نتیجه خرید قطعات یدکی از این کشورها در دستور کار شرکت قرار دارد. این رسیک بر عهده سرمایه پذیر است.

ریسک آسيب دیدن يا از بين رفتن تجهيزات از زمان دريافت تا تحويل به مشتری:
در صورت وقوع این ریسک، استفاده از قطعات و دستگاه‌های پشتیبان موجود در انبار در دستور کار قرار خواهد گرفت. احتمال وقوع این ریسک پایین بوده و بر عهده سرمایه پذیر است.

اعمال ممنوعیت‌هاي قانوني مربوطه:
با توجه به مجوزهای دریافت شده و همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی احتمال وقوع این ریسک پایین می‌باشد. در هر صورت، این ریسک مشترکا بر عهده سرمایه‌پذیر و سرمایه‌گذار است.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

عدم وجود چک برگشتی برای مدیران و شرکت

مجموع تسهیلات سررسید شده پرداخت نشده اصل و ضمانتی مدیران و شرکت زیر یک درصد سرمایه درخواستی

رشد قابل توجه فعالیت‌های شرکت در سال گذشته

عدم شمول ماده 141 شرکت

مشتریان هدف دولتی و ریسک نسبتا پایین عدم پرداخت مشتریان

طرح «تامین سرمایه در گردش احیای تجهیزات پزشکی ویتا» تعریف شده توسط شرکت ویستا تجهیز احیا از پنج منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر
نماد طرح: دویتاحیا / DvitaRes

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان توسعه فیروزه) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.