تامین سرمایه تولید پودر مس

پویش صنعت آریا

تامین سرمایه تولید پودر مس

پویش صنعت آریا

72.11 میلیارد ریال
توسط 227 سرمایه‌گذار

%36

برآورد سود یکساله

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 72.11 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 12 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 3.16%
  • پرداخت 2٪ سود علی الحساب، هر 1 ماه یکبار، از ماه 7 ام
slider slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- جبران خسارات اصل سرمایه توسط سرمایه پذیر و ضامن شخص ثالث، و تعهد به پرداخت سود پیش بینی شده طرح توسط ضامن شخص ثالث (شرکت توسعه صنایع مس جیرفت)

2- ریسک بسیار پایین از بین رفتن سرمایه به دلیل مصرف سرمایه جهت خرید تجهیزات سرمایه ای

3- ریسک بسیار پایین تامین مواد اولیه به دلیل تعهد سرمایه پذیر برای تامین خاک معدنی از معادن تحت تملک

4- عملکرد قابل توجه سرمایه پذیر در اظهارنامه‌های مالیاتی و معاملات فصلی دو سال گذشته

5- حجم برنامه ریزی شده مناسب تولید مطابق با روند افزایش مصرف پودر مس و جایگزینی واردات با تولید داخل

درباره سرمایه‌پذیر

شرکت پویش صنعت آریا با سابقه 18 ساله و 28 نفر پرسنل بیمه شده در زمینه فعالیت‌های صنعتی، معدنی و مالکیت معدن گزک به شماره پروانه بهربرداری 29274/95  در حال حاضر به تولید کاتد مس 99.9 درصد از روش لیچینگ فعالیت داشته و قصد افزودن خط تولید پودر مس به کارخانه موجود را دارد.

تعداد کارمندان: 39 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

فریدون ( علی ) کیومرثی

thumbnail

مرتضی شجاعی شاد

معرفی طرح

شرکت پویش صنعت آریا جهت توسعه خطوط تولید و راه اندازی خط تولید جدید پودر مس شامل خرید دستگاه دیزل ژنراتور، تانکرها و تاسیسات مربوطه و همچنین تکمیل سرمایه در گردش برای تولید پودر مس، درخواست تامین سرمایه به مبلغ 72,107 میلیون ریال را دارد. پیش‌بینی می‌شود طی دوره 12 ماهه، بتواند به درآمد 165میلیارد ریال برسد. معیار محاسبه سود طرح بر اساس مبلغ فروش است. با لحاظ سهم 16 درصدی از درآمد طرح تا سقف 36 درصد مبلغ سرمایه گذاری توسط سرمایه‌گذاران، نرخ بازده داخلی ماهانه و سود سرمایه‌گذاران در مدت اجرای طرح به ترتیب برابر با 3.16 و 36 درصد پیش‌بینی شده است. لازم به ذكر است جبران خسارات اصل سرمایه توسط سرمایه پذیر و ضامن شخص ثالث، و پرداخت سود پیش بینی شده طرح توسط ضامن شخص ثالث تعهد گردیده است. ضامن شخص ثالث طرح شرکت توسعه صنایع مس جیرفت بوده و جهت انجام تعهدات وثایقی مطابق پیوست سوم قرارداد از وی و سرمایه‌پذیر دریافت می‌شود.

مدیریت ریسک‌ها

تامین مواد اولیه:
از پنج ماده اولیه تامین سنگ معدن از معادن متعلق به خود شرکت انجام می‌شود که بر عهده سرمایه‌پذیر است. دیگر مواد مصرفی طرح نیز عمومی بوده و تامین آنها دارای ریسک بالایی نبوده و مجموعا تامین مواد اولیه بر عهده سرمایه پذیر خواهد بود.

قطعی برق:
جهت تامین برق ژنراتوری به میزان 500 کاوا در طرح در نظر گرفته شده است. با وجود راه‌اندازی ژنراتور در صورت بروز، این ریسک برعهده سرمایه‌پذیر خواهد بود.

کاهش قیمت پودر مس:
وابستگی نرخ این محصول به قیمت جهانی مس و نرخ دلار زیاد است. هر گونه تغییر در آن سودآوری طرح را متاثر می سازد. لیکن تعهد به پرداخت سود توسط ضامن شخص ثالث، این ریسک را از سرمایه گذاران مرتفع می‌سازد.

ممنوعیت‌ها و الزامات قانونی و دستوری صادراتی-وارداتی:
هر گونه اثر قانونی جزو ریسک های ذاتی طرح می‌باشد. لیکن تعهد به پرداخت سود توسط ضامن شخص ثالث، این ریسک را از سرمایه گذاران مرتفع می‌سازد.

کاهش حجم تولید پودر مس:
سرمایه‌پذیر موظف است تا پودر مس را حداقل به میزان ظرفیت پیش‌بینی شده تولید نماید. در صورت رخداد این ریسک بر عهده سرمایه‌پذیر است.

عدم دستیابی به برنامه فروش محصول:
در صورت اجرای تمام راهکارهای ممکن از سوی سرمایه‌پذیر، این ریسک ذاتی است، لیکن تعهد به پرداخت سود توسط ضامن شخص ثالث، این ریسک را از سرمایه گذاران مرتفع می‌سازد.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

اعضای هیات مدیره و مدیر عامل فاقد سابقه محکومیت کیفری هستند.

شرکت مشمول ماده 141 نیست.

اظهارنامه مالیاتی 98 و 99 شرکت وضعیت مناسبی را نشان می‌دهد.

این شرکت با دارا بودن معدن مس توسط هولدینگ بالا دست، توانایی تولید محصولات مسی از جمله پودر مس را داشته و مشکلی برای تامین خاک معدنی ندارد.

طرح از منظر اقتصادی هم برای مشارکت‌کنندگان و هم برای مجری توجیه‌پذیر می‌باشد.

جبران خسارات اصل سرمایه توسط سرمایه پذیر و متعهد شخص ثالث، و پرداخت سود پیش بینی شده طرح توسط متعهد شخص ثالث تعهد گردیده است.

توصیف رتبه اعتباری متعهد شخص ثالث (شرکت توسعه صنایع مس جیرفت) ریسک کم-خوب بوده و با توجه به سرمایه ثبتی بالا و بدهی بانکی بسیار پایین تعهدات مالی پذیرفته شده قابل حصول پیش بینی میشود

رتبه اعتباری شرکت و اعضای هیات مدیره، به دلایل مختلف ازجمله بازپرداخت های نامناسب قراردادهای ضمانت شده مجموعا نسبتا نامناسب است.

طرح «تامین سرمایه تولید پودر مس» تعریف شده توسط شرکت پویش صنعت آریا از پنج منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر
نماد طرح: د_پودرمس / DCopperP

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان توسعه فیروزه) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.