تامین سرمایه در گردش واردات موبایل

جهان یاران مبتکر بازرگانی ویدا

تامین سرمایه در گردش واردات موبایل

جهان یاران مبتکر بازرگانی ویدا

50 میلیارد ریال
توسط 119 سرمایه‌گذار

%44.6

برآورد سود یکساله

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 50 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 12 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 3.38%
  • پرداخت 2٪ سود علی‌الحساب، هر 2 ماه یکبار، از ماه 2 ام
slider slider slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- سرمایه‌پذیر دارای مجوز رسمی برای فعالیت موضوع قرارداد است.

2- سرمایه‌پذیر سابقه انجام فعالیت موضوع طرح را دو بار تا کنون به ارزش ۴۴ میلیارد ریال داشته است.

3- کل سرمایه صرف خرید گوشی، گمرک و گارانتی گوشی شده،‌ لذا ریسک از دست رفتن اصل سرمایه پایین است.

4- سود سرمایه‌گذاری بالا بوده و اصل پول توسط سرمایه‌پذیر تضمین می‌شود.

درباره سرمایه‌پذیر

شرکت جهان یاران مبتکر بازرگانی ویدا در سال 96 شروع به فعالیت در زمینه فروش محصولات و به ویژه شیائومی بر بستر اینترنت (در آدرس aloxiaomi.com) کرد. پس از شروع طرح رجیستری تلفن همراه، شرکت اقدام به اخذ مجوزهای لازم به منظور واردات رسمی تلفن همراه شیائومی کرده و از سال 99 اقدام به واردات رسمی تلفن همراه شیائومی با گارانتی 18 ماهه همراه سرویس خاورمیانه می کند. 

تعداد کارمندان: 1 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

هادی نوجوان آلانق

thumbnail

پیمان دادرس اجیرلو

thumbnail

حبیب زارعی

thumbnail

نوید جوادی

معرفی طرح

سرمایه‌پذیر از سال 96 در حوزه فروش آنلاین محصولات موبایل در آدرس aloxiaomi.com فعالیت داشته و از سال 99 با اخذ مجوزهای رسمی، محصولات شیائومی و سامسونگ را وارد می‌کند.
این شرکت علاقمند به جذب 50 میلیارد ریال سرمایه بوده و انتظار 74% سود عملیاتی سالانه را دارد، که 60% آن معادل 44.6% متعلق به سرمایه‌گذاران خواهد بود. هر دو ماه یکبار، سودی معادل ماهانه 2% (مجموعا 4%) علی‌الحساب به سرمایه‌گذاران پرداخت می‌شود. اصل پول نیز توسط سرمایه‌پذیر تضمین شده و در انتهای دوره به سرمایه‌گذاران برگشت داده می‌شود.
سرمایه‌پذیر دارای تجربه قبلی واردات گوشی بوده، و هر گردش سرمایه (شامل ثبت سفارش، واردات، ترخیص و فروش) این شرکت حدود 60 روز طول می‌کشد که سوددهی 10% را به همراه دارد. ضمن اینکه امکان واردات چند محموله مختلف به صورت موازی هم وجود دارد که منجر به کاهش زمان گردش سرمایه و در نتیجه افزایش سود می‌شود. سرمایه‌پذیر می‌تواند در پایان هر دوره وارادات، با پرداخت سود پیش‌بینی شده برای یک ماه بعد، طرح را خاتمه داده و با سرمایه‌گذاران تسویه حساب کند.

مدیریت ریسک‌ها

کاهش نرخ دلار:
این ریسک بر عهده طرفین (سرمایه‌گذار و سرمایه‌پذیر) بوده و سعی می‌شود با کوتاه کردن فرآیند ترخیص و فروش تا حد امکان، اثر آن را کاهش داد.

کاهش قیمت تلفن همراه از طرف تولید کننده:
رصد مرتب قیمت تلفن همراه و همچنین فروش فوری و ترخیص سریع بار. نهایتا این ریسک از ریسک‌های ذاتی کسب‌وکار بوده و بر عهده طرفین است.

افزایش عرضه به نسبت تقاضا و کاهش قیمت از طرف شرکت‌های واردکننده:
فروش بلافاصله پس از ترخیص و همچنین واردات مدل‌هایی که در بازار وارد کننده کمتری دارند. نهایتا این ریسک از ریسک‌های ذاتی کسب‌وکار و بر عهده طرفین است.

افزایش نرخ عوارض گمرکی :
افزایش‌دهنده قیمت تمام شده محصول بوده و حاشیه سود پس از آن اعمال می‌شود. همچنین برای همه وارد کنندگان یکسان بوده و منجر به افزایش قیمت محصول در فروش خواهد شد.

ممنوعیت واردات یا تحریم کالاها:
جایگزینی کالاها و مبادی ورودی

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

سرمایه‌پذیر دارای مجوز رسمی برای فعالیت موضوع قرارداد است.

سرمایه‌پذیر سابقه انجام فعالیت موضوع طرح را دو بار تا کنون به ارزش ۴۴ میلیارد ریال داشته است.

کل سرمایه صرف خرید گوشی، گمرک و گارانتی گوشی شده،‌ لذا ریسک از دست رفتن اصل سرمایه پایین است.

سود سرمایه‌گذاری بالا بوده و اصل پول توسط سرمایه‌پذیر تضمین می‌شود.

طرح «تأمین سرمایه در گردش واردات موبایل» تعریف شده توسط شرکت جهان یاران مبتکر بازرگانی ویدا از پنج منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر
نماد طرح: دویداموب / DVidaMob

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان توسعه فیروزه) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.