تامین سرمایه درگردش بازرگانی انواع باتری

ماد باطری کیش

تامین سرمایه درگردش بازرگانی انواع باتری

ماد باطری کیش

50 میلیارد ریال
توسط 220 سرمایه‌گذار
موفق شد

%47.05

برآورد سود یکساله

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 50 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 12 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 3.64%
  • پرداخت 3٪ سود علی‌الحساب، هر 3 ماه یکبار، از ماه 1 ام
slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- سوددهی مناسب طرح

2- پرداخت سود علی الحساب سه ماه یکبار

3- سوابق اجرایی قابل قبول سرمایه پذیر

4- ریسک پایین از بین رفتن سرمایه به دلیل مصرف برای خرید محصول

5- ضمانت سود پیش بینی شده توسط ضامن ثالث معتبر

درباره سرمایه‌پذیر

ارایه دهنده انواع باتری خودرویی ویژه خودروهای سبک و سنگین و همچنین ارایه انواع باتری upsهای صنعتی

تعداد کارمندان: 5 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

محمد سریرافراز

thumbnail

محمد قهرمانپوری

معرفی طرح

شرکت ماد باتری کیش جهت تامین سرمایه در گردش مورد نیاز بازرگانی انواع باتری، درخواست تامین سرمایه به مبلغ 50,000 میلیون ریال را دارد. پیش‌بینی می‌شود درآمد طرح طی یک دوره یک ساله شامل چهار دوره گردش، مبلغ 243,897 میلیون ریال و سود طرح با لحاظ هزینه خرید محصولات به مبلغ 40,558 میلیون ریال برسد. با لحاظ سهم 58 درصدی سرمایه‌گذاران از سود حاصل از عملیات طرح، نرخ بازده داخلی ماهانه و سود سرمایه‌گذاران در مدت اجرای طرح با احتساب هزینه کارمزد تامین مالی جمعی به ترتیب برابر با 3.64 و 47.05 درصد پیش‌بینی شده است. لازم به ذکر است تعهد جبران خسارات اصل سرمایه و پرداخت سود توسط ضامن ثالث و سرمایه پذیر از طریق چک و سفته انجام پذیرفته است.

مدیریت ریسک‌ها

افزایش بهای تمام شده خرید محصولات:
سرمایه‌پذیر موظف به اجرای برنامه خرید براساس تعداد پیش‌بینی شده می‌باشد و در صورت افزایش بهای خرید می‌بایست مازاد سرمایه مورد نیاز را تامین نماید یا موظف به حفظ حاشیه سود براساس حجم خرید می‌باشد.

صدمه به محصولات خریداری شده به هر دلیل (دزدی، آتش سوزی و ...):
سرمایه پذیر موظف به حفظ کالاها و بیمه کردن انبار محصولات بوده و درصورتی که خطری از این محل به سرمایه‌گذاری وارد شود مسئول جبران خسارات خواهد بود.

برگشت از فروش ناشی از عیوب:
سرمایه پذیر موظف کنترل کیفیت محصولات خریداری شده و جبران نواقص احتمالی از تامین کننده‌گان محصولات است و این ریسک تماما بر عهده وی خواهد بود.

افزایش دوره گردش سرمایه به هر علت:
اگر در گزارشات دو ماهه حداقل 75 درصد از فروش پیش¬بینی شده میسر نشود، سکو حق فسخ قرارداد فی مابین را خواهد داشت و صرفا با شرط تعهد به جبران در دوره بعدی توسط سرمایه‌پذیر امکان ادامه طرح وجود خواهد داشت.

عدم فروش محصولات در پایان دوره یا باقی ماندن موجودی مواد اولیه درانبار:
سرمایه پذیر موظف به بازخرید کالاهای فروش نرفته بر مبنای آخرین قیمت فروش انجام شده که از قیمت پیش‌بینی شده کمتر نباشد در پایان دوره طرح است.

بروز مشکلات در تامین محصولات:
با توجه به سابقه مدیران و پیش‌بینی‌‌های صورت گرفته احتمال وقوع این ریسک پایین است. لیکن در صورت وقوع بر عهده سرمایه‌پذیر است و می‌بایست سرمایه در اختیار را تا حد سرمایه در حال گردش کاهش دهد. در غیر این صورت موظف به پرداخت حداقل سود پیش‌بینی شده خواهد بود.

عدم تمدید مجوز فعالیت اقتصادی-خدماتی:
این ریسک بر عهده متقاضی می باشد.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

عدم شمول ماده 141 و سوددهی دو سال گذشته سرمایه پذیر

عدم وجود چک برگشتی برای شرکت و مدیرعامل در زمان بررسی طرح

روند رو به رشد شرکت در درآمدهای عملیاتی دو سال گذشته

وجود ضامن ثالث شرکت رادین تجارت رامان با سرمایه ثبتی 150 میلیارد ریال و رتبه اعتباری ریسک کم

طرح «تامین سرمایه درگردش بازرگانی انواع باتری» تعریف شده توسط شرکت ماد باتری کیش از شش منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات‌مدیره و مدیرعامل و همچنین گواهی عدم سوءپیشینه اعضای هیات‌مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر
نماد طرح: دماد_کیش / Dmadkish

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان توسعه فیروزه) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.