1. مشارکت در پروژه‌ها بالا ↑

  چگونه در یک پروژه مشارکت کنم؟

  برای این منظور کافی است در صفحه پروژه مورد نظر، بر روی دکمه «مشارکت در این پروژه» کلیک کنید. با کلیک بر روی این دکمه،‌ به صورت گام به گام هدایت می‌شوید.

   

  آیا میزان مشارکت من به صورت عمومی نمایش داده می‌شود؟

  خیر. فقط شما و صاحب پروژه امکان مشاهده مبلغ مشارکت‌تان را دارید.

   

  برای مشارکت در یک پروژه‌، چه اطلاعاتی را باید ارائه کنم؟

  مجریان پروژه‌ها نام شما در دونگی، مبلغ مشارکت و پاداش انتخابی شما را می‌بینند. در صورت موفقیت یک پروژه، ایمیل شما نیز برای تعاملات بعدی در خصوص تحویل پاداش، در اختیار مجری پروژه قرار می‌گیرد.

   

  آیا می‌توانم به صورت ناشناس در یک پروژه مشارکت کنم؟

  امکان مشارکت به صورت بی‌نام در دونگی وجود ندارد. هر چند که شما می‌توانید هر نامی را برای خود انتخاب کنید،‌ تا توسط دیگران شناخته نشوید. هر چند که ما امیدواریم نام کامل و پشتیبانی شما را همیشه در دونگی داشته باشیم.

   

  آیا در صورت موفقیت پروژه‌ای که من در آن مشارکت داشته‌ام، به من اطلاع‌رسانی می‌شود؟

  با پایان یافتن هر پروژه، ما نتیجه را از طریق ایمیل به شما اطلاع می‌دهیم، چه پروژه موفق شده باشد و چه نباشد.

   

  اگر در مورد پروژه‌ای سوال داشتم چکار باید بکنم؟

  کافی است وارد صفحه پروفایل مجری پروژه شده و بر روی دکمه «تماس با من» کلیک کرده و سوال خود را وارد کنید. سوال شما مستقیما برای مجری پروژه ارسال خواهد شد. اگر هم جزو مشارکت‌کنندگان در پروژه هستید و می‌خواهید سوال خود را به صورت عمومی بپرسید،‌ می‌توانید نسبت به ارسال نظر در صفحه پروژه اقدام کنید. با درج نظر، یک ایمیل اطلاع‌رسانی برای مجری پروژه ارسال خواهد شد.

   

  چگونه می‌توانم مقدار حمایت خود را تغییر دهم؟

  به صفحه پروژه مراجعه کرده و بر روی دکمه «مدیریت مشارکت» کلیک کرده و مقدار جدیدی در باکس مربوط به مبلغ مشارکت وارد کنید و گام‌های بعدی را دنبال کنید.

   

  چگونه می‌توانم پاداش انتخابی خود را تغییر دهم؟

  به صفحه پروژه مراجعه کرده و بر روی دکمه «مدیریت مشارکت» کلیک کرده و پاداش دیگری را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که با انتخاب یک پاداش جدید، مبلغ آن بروز نشده و خودتان باید مبلغ را نیز متناسب با پاداش بروز کنید.

   

  آیا می‌توانم مشارکت خود را لغو کنم؟

  هر چند که این موضوع پیشنهاد نمی‌شود، ولی این امکان نیز در بخش «مدیریت مشارکت»، و تا قبل از بسته شدن پروژه تدارک دیده شده است.

   

  چه کسی مسوول اجرای تعهدات مربوط به پروژه‌هاست؟

  مسوولیت اجرای پروژه‌ها مطابق با تعریف ارائه شده، بر عهده تعریف کننده (مجری) پروژه است. دونگی پروژه را به منظور تطابق کامل با  دستورالعمل‌ها بررسی کرده،‌ ولی تحقیقی در خصوص توانمندی مجری برای انجام پروژه انجام نمی‌دهد.

  مجریان پروژه‌ها می‌بایست اطلاعات کاملی در خصوص توانمندی‌های خود، پروژه‌های پیشین، مدارک تائید کننده و ... ارائه کنند، تا شما با توجه به آنها بتوانید در خصوص اعتماد و اطمینان به مجری به جمع‌بندی برسید. هر چند که خود شما نیز می‌توانید نسبت به جستجو در خصوص سوابق مجریان پروژه‌ها در اینترنت اقدام کنید. توصیه می‌شود در صورتی که نتوانستید اطلاعات مناسبی پیدا کنید که شما را مجاب کند که مجری توانایی انجام پروژه را دارد، در پروژه مربوطه مشارکت نکنید یا اینکه مشارکت حداقلی داشته باشید.

   

  چگونه بفهمم که ادعاهای ارائه شده در خصوص یک پروژه صحت دارند؟

  در صورتی که منبع قابل اعتمادی دارید که اطلاعات مناسبی را در خصوص پروژه در اختیار شما قرار دهد، کار شما راحت است. در غیر این صورت، منابع تائید کننده ارائه شده از طرف تعریف کننده پروژه را چک کنید، یا اینکه سوابق مجری را جستجو کنید و اجرای پروژه‌های مشابه توسط ایشان را مورد بررسی قرار دهید.

   

  آیا امکان دنبال کردن پروژه‌ها با فید rss وجود دارد؟

  هر پروژه یک فید rss دارد که بروزرسانی‌های عمومی مربوط به پروژه از طریق آنها اطلاع‌رسانی می‌شود. شما می‌توانید آدرس این فید را در بخش به‌اشتراک‌گذاری پروژه پیدا کنید. همچنین یک فید کلی برای اطلاع از پروژه‌های جدید دونگی نیز در آدرس https://dongi.ir/projects/feed.atom وجود دارد.

   

  دکمه «یادآوری» در صفحه پروژه چه کاری انجام می‌دهد؟

  در صورتی که علاقمند به پروژه‌ای باشید،‌ ولی به هر دلیلی در حال حاضر تمایل به مشارکت در أن نداشته باشید، می‌توانید بر روی این دکمه کلیک کنید تا ۴۸ ساعت قبل از پایان پروژه، یک ایمیل یادآوری در این خصوص برای شما ارسال شود.

   


 2. دریافت پاداش بالا ↑

  مجری پروژه اطلاعات لازم برای ارسال پاداش را چگونه از من دریافت می‌کند؟

  بعد از موفقیت و اجرای پروژه‌،‌ مجری پروژه ایمیلی را برای شما ارسال کرده و اطلاعات مورد نیاز نظیر آدرس پستی و در صورت لزوم جزئیات پاداش (مثلا رنگ، سایز یا ...) را از شما می‌پرسد. در صورتی که نگران هستید که ممکن است ایمیلی را ندیده باشید، کافی است وارد سایت شوید تا در صورت وجود یک درخواست پاسخ داده نشده، اعلان آن را در بالای سایت ببینید.

   

  هنوز پاداش خود را دریافت نکرده‌ام. چکار باید بکنم؟

  قبل از هر چیز تاریخ حدودی ارسال پاداش را چک کنید، که آیا زمان حدودی آن فرا رسیده است یا خیر. اگر زمان تخمینی رد شده باشد، لطفا بروزرسانی‌های پروژه را در صفحه مربوط به آن مشاهده کنید که آیا فعالیت طبق برنامه پیش رفته است یا خیر؟ توجه داشته باشید که مشارکت در یک پروژه تامین مالی جمعی بسیار متفاوت از خرید از یک فروشگاه آنلاین است، چرا که مجری پروژه باید نسبت به اجرای پروژه اقدام کند و این موضوع ممکن است با مسائل پیش‌بینی نشده‌ای همراه باشد که زمان‌بندی تخمینی را با تاخیر مواجه کند. یا حتی ممکن است تخمین‌های مجری کاملا منطبق بر واقعیت نباشد.

  اگر بروزرسانی‌‌ای در این خصوص در سایت پروژه وجود نداشته باشد، لطفا با ارسال پیغام مستقیم به مجری پروژه یا درج یک نظر در صفحه پروژه، دلیل موضوع را جویا شوید.

   

  چگونه از تحویل پاداش‌های مربوط به یک پروژه که در آن مشارکت داشته‌ام مطلع شوم؟

  هر پاداش هر پروژه یک زمان تخمینی تحویل (به سال و ماه) دارد. این زمان توسط مجری پروژه تخمین زده شده و سعی می‌شود که با بالاترین دقت ممکن همراه باشد. لطفا بخش بروزرسانی‌های پروژه یا بخش نظرات را ببینید تا از زما‌ن‌بندی‌های دقیق‌تری که در طی اجرا حاصل شده است، خبردار شوید. در صورتی که بروزرسانی‌ای در این خصوص منتشر نشده باشد، شما در هر زمان می‌توانید از طریق ارسال پیغام مستقیم به مجری پروژه یا درج نظر در صفحه پروژه، اطلاعات جدیدتری را در این خصوص جویا شوید.