تامین سرمایه درگردش تولید ونتیلاتور

بهین طب یار کاسپین

تامین سرمایه درگردش تولید ونتیلاتور

بهین طب یار کاسپین

14.26 میلیارد ریال
توسط 112 سرمایه‌گذار

%44.71

برآورد سود یکساله

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 14.26 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 12 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 4.05%
  • پرداخت 0٪ سود علی الحساب، هر 1 ماه یکبار، از ماه 7 ام
slider slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- دریافت وثایق از سرمایه‌پذیر برای پوشش خطر از دست رفتن اصل سرمایه

2- پایین آمدن ریسک از دست رفتن اصل سرمایه به دلیل مصرف سرمایه جهت خرید مواد اولیه

3- محدود بودن تولید کنندگان محصولات مشابه

4- سوددهی مورد انتظار مناسب طرح

5- سرمایه پذیر شرکت دانش بنیان دارای مجوزهای لازم از وزارت بهداشت

درباره سرمایه‌پذیر

تعداد کارمندان: 5 نفر

آدرس وب‌سایت: behinmed.com

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

امید حقیقت بین

معرفی طرح

شرکت بهین مد جهت ساخت دستگاه ونتیلاتور بیمارستانی، درخواست تامین سرمایه به مبلغ 14,258 میلیون ریال را دارد. که صرف خرید بخشی از مواد اولیه جهت ساخت 17 عدد از این دستگاه ها شده و بقیه هزینه لازم برای تولید دستگاه توسط خود سرمایه پذیر تامین می گردد و پیش‌بینی می‌شود طی دوره 12 ماهه، بتواند به درآمد عملیاتی 42,500 میلیون ریالی برسد. با لحاظ سهم 15 درصدی سرمایه‌گذاران از مبلغ کل درآمد طرح، نرخ بازده داخلی ماهانه و سود سرمایه‌گذاران در مدت اجرای طرح به ترتیب برابر با 4.05 و 44.71 درصد پیش بینی شده است.
مبلغ فروش هر دستگاه 2,500 میلیون ریال پیش بینی شده است که حداقل 30% از محصولات مشابه در بازار کمتر می‌باشد. در این طرح پرداخت سود علی¬الحساب پیش‌بینی نشده و وصول مطالبات از خریداران با 6 ماه تاخیر صورت می گیرد که نتیجه آن وصول درآمدها از ماه 7 تا 12 بوده و سرمایه¬پذیر موظف به بازپرداخت اصل سرمایه و پرداخت سود فروش به نسبت مطالبات وصول شده به سرمایه گذاران است. سهم سرمایه‌گذاران از فروش طرح معادل 15 درصد از قیمت هر دستگاهی است که وجه آن وصول شده باشد. سرمایه پذیر تعهد می‌نماید که هیچ دستگاهی را به مبلغی کمتر از 1,950 میلیون ریال به فروش نرساند. درصورت تسویه کامل طرح دربازه 3 ماهه یا 6 ماهه، به دلیل کوتاه‌شدن دوره بازگشت سرمایه، نرخ سود سرمایه‌گذاران از 15 درصد به ترتیب به 8.5 و 11.5 درصد کاهش پیدا می کند ولی این امر باعث کاهش نرخ بازده داخلی ماهانه سرمایه گذاران نخواهد شد.

مدیریت ریسک‌ها

عدم فروش دستگاه ها:
درصورتی که عدم فروش ناشی از اهمال سرمایه‌پذیر باشد وی موظف به جبران خسارات خواهد بود در غیر اینصورت سرمایه‌پذیر موظف است که دستگاه‌های باقی مانده را با نرخ تورم معادل افزایش شاخص بهای کالا و خدمات بانک مرکزی بازخرید نماید.

عدم تولید طبق برنامه پیش بینی شده:
درصورتی که عدم تولید ناشی از اهمال سرمایه‌پذیر باشد، این ریسک بر عهده سرمایه‌پذیر است و موظف به پرداخت سود پیش‌بینی شده به سرمایه‌گذاران می‌باشد.

آسیب و صدمه به مواد اولیه و یا دستگاه‌های تولید شده:
سرمایه‌پذیر موظف به حفظ و نگهداری مواد اولیه و کالاهای تولید شده است. لذا این ریسک برعهده سرمایه‌پذیر می‌باشد.

تاخیر در وصول مطالبات:
در صورتی که سرمایه‌پذیر نتواند مطالبات را تا پایان دوره وصول کند، مطالبات در پایان دوره به صورت حال شده در نظرگرفته می‌شود.

عدم تامین مواد اولیه:
با توجه به عدم افشای لیست اقلام و تامین‌کنندگان به دلیل محرمانگی، این ریسک تماما برعهده سرمایه‌پذیر است. سرمایه‌پذیر موظف است در انتهای ماه دوم گزارش خرید مواد اولیه را به سرمایه‌گذاران اعلام نموده و تاییدیه تکمیل قطعات مورد نیاز را به صورت رسمی ارائه نماید

ریسک تغییر نرخ فروش:
قیمت نمونه‌های مشابه این دستگاه از قیمت پیش‌بینی شده در طرح بالاتر است. با این حال شرکت مجاز به فروش دستگاه‌ها با مبلغی کمتر از 1,950 میلیون ریال به ازای هر دستگاه نیست. با لحاظ شرایط فوق این ریسک برعهده‌ طرفین است.

ریسک تغییر قیمت مواد اولیه:
با افزایش قیمت مواد اولیه، به تبع قیمت فروش دستگاه‌ها نیز افزایش می‌یابد و این عامل سود طرح را تحت تاثیر قرار نخواهد داد. به هر حال این ریسک مربوط به بازار بوده و بین سرمایه‌پذیر و سرمایه‌گذاران مشترک است.

ریسک عدم تحقق طرح:
خارج از ریسک‌های فوق، کلیه‌ی ریسک‌های قانونی و تجاری خارج از حیطه‌ اختیار سرمایه‌پذیر برعهده طرفین خواهد بود.

ریسک ابطال مجوز و توقف تولید/فروش به دستور مقام ذیربط:
این ریسک تماما متوجه سرمایه‌پذیر بوده و در صورت رخداد، وی موظف به بازخرید کلیه کالاهای باقیمانده به شیوه مندرج در بخش نحوه تسویه/بازپرداخت خواهد بود

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

عدم وجود چک برگشتی برای مدیران وشرکت

شرکت با سرمایه ثبتی یک میلیون ریال و ضرر سنواتی 1,715 میلیون ریال مشمول ماده 141 است.

تعهد به بازخرید قطعات دستگاههای فروش نرفته با افزایش معادل نرخ افزایش شاخص بهای کالا و خدمات بانک مرکزی

رتبه اعتباری کم ریسک، کم ریسک و عالی برای رئیس هیات مدیره، مدیرعامل و عضو هیات مدیره

پرداخت سود و بازپرداخت اصل منوط به تحقق فروش و وصول مطالبات است

تسویه زودهنگام 6 ماهه و 3 ماهه مشمول 3.5 و 7 واحد درصد تخفیف از سهم سرمایه گذاران از فروش طرح خواهد شد که نرخ بازده داخلی ماهانه سرمایه گذاران را تحت تاثیر قرار نمیدهد

طرح «تولید دستگاه ونتیلاتور» تعریف شده توسط شرکت بهین طب یار کاسپین (بهین مد) از پنج منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر
نماد طرح: دبهساونت / DBHSVent

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان توسعه فیروزه) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.