تامین سرمایه در گردش خرید و فروش لاستیک خودرو کرمانشاه

پراو لاستیک کامبادن

تامین سرمایه در گردش خرید و فروش لاستیک خودرو کرمانشاه

پراو لاستیک کامبادن

7.41 میلیارد ریال
توسط 54 سرمایه‌گذار

%45

برآورد سود یکساله

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 7.41 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 12 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 4.11%
  • پرداخت 2٪ سود علی‌الحساب، هر 1 ماه یکبار، از ماه 1 ام
slider slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- دریافت وثایق از سرمایه‌پذیر برای پوشش خطر از دست رفتن اصل سرمایه

2- تجربه مناسب شخصی و صنفی مجری طی چندین سال گذشته

3- تمام سرمایه جمع‌آوری شده پس از کسر هزینه‌های تامین مالی، صرف خريد لاستيك خودرو مذکور در طرح شده كه ريسك از بين رفتن سرمايه را كاهش مي‌دهد.

4- نیاز روزمره و غیرقابل جایگزینی و حاشیه سود قابل توجه در صنعت لاستیک

درباره سرمایه‌پذیر

تعداد کارمندان: 2 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

هوشنگ فتحی خلیل الهی

thumbnail

دانیال فتحی خلیل الهی

معرفی طرح

شرکت پراو لاستيك كامبادن جهت تکمیل سرمایه در گردش خود برای خرید و فروش انواع لاستیک خودرو، درخواست تامین سرمایه به مبلغ 7.405 میلیارد ریال را دارد. پیش‌بینی می‌شود طی دوره 12 ماهه، بتواند به درآمد 93,713 میلیون ریال برسد که با لحاظ هزینه‌های خرید حلقه‌های لاستیک و حمل و نقل آن، سود طرح 9,006 میليون ریال براورد می‌شود. با لحاظ سهم 37 درصدی سرمایه‌گذاران از سود طرح، نرخ بازده داخلی ماهانه و سود سالانه سرمایه‌گذاران در مدت اجرای طرح به ترتیب برابر با 4.11 و 45 درصد پیش بینی شده است. لازم به ذكر است جهت پوشش خطر از دست رفتن اصل سرمايه، وثايقي مطابق پيوست سوم قرارداد از سرمايه‌پذير دريافت مي‌شود.

مدیریت ریسک‌ها

افزايش قيمت خريد در دوره‌هاي گردش:
افزایش قیمت‌ها بر اساس صنف و کارخانجات تعیین شده و سرمايه‌پذير بر اساس قيمت اعلامي در سامانه جامع تجارت به فروش مي‌پردازد. اما از آنجایی که نمی‌توان زمان و میزان دقیقی برای افزایش قیمت‌ها تعیین نمود، ریسک مشترک بین سرمایه‌گذار و سرمایه‌‌پذیر لحاظ می‌شود.

افزايش مدت زمان دوره گردش سرمايه:
طبق تجربه پیشین سرمایه پذیر، گردش سرمایه به صورت ماهانه انجام خواهد شد و در غیر این صورت، سود پیش بینی شده محقق نخواهد شد. این ریسک به عهده سرمایه‌پذیر خواهد بود.

عدم فروش لاستيك توسط توليدكننده:
در صورت وقوع، تامین‌کننده دیگری جایگزین شده و یا از لاستیک‌های وارداتی استفاده خواهد شد. این ریسک به عهده سرمایه‌پذیر است.

وضع قوانين دولتي:
بسته به شرايط، مي‌توان سبد لاستيك را تغيير داد. اين ريسك مشترک بین سرمایه‌گذار و سرمایه‌‌پذیر است.

كاهش حاشيه سود هر دوره گردش:
بازار لاستيك مي‌تواند افزايش يا كاهش مداوم قيمت داشته باشد يا برعكس. اما طبق تجربه، حاشيه سود تا حدي ثابت مي‌ماند. در هر صورت اين ريسك اگر بر اساس شرايط بازار رخ دهد، مشترک بین سرمایه‌گذار و سرمایه‌‌پذیر است.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

دریافت وثایق از سرمایه‌پذیر برای پوشش خطر از دست رفتن اصل سرمایه

کاهش ریسک عملیاتی طرح به دلیل سابقه مجری در خريد و فروش حقيقی و صنفی لاستيك

عدم وجود چک برگشتی برای شرکت و مدیرعامل و اعضای هیات مدیره در زمان بررسی طرح

تازه تاسیس بودن شرکت و سرمایه ثبتی شرکت برابر با یک میلیون ریال

عدم وجود قرارداد سررسيد شده پرداخت نشده مديرعامل و رئیس هیات مدیره

طرح «تامین سرمایه در گردش خرید و فروش لاستیک خودرو کرمانشاه» تعریف شده توسط شرکت پراو لاستیك كامبادن از پنج منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر
نماد طرح: دلاستیک / DTireTrd

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان توسعه فیروزه) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.