تامین سرمایه در گردش تجارت الیاف پلی‌استر گلریز

شرکت الیاف گلریز قم

تامین سرمایه در گردش تجارت الیاف پلی‌استر گلریز

شرکت الیاف گلریز قم

70 میلیارد ریال
توسط 350 سرمایه‌گذار
موفق شد

%48

برآورد سود یکساله

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 70 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 12 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 3.74%
  • پرداخت 12٪ سود علی الحساب، هر 3 ماه یکبار
slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- سوددهی مناسب طرح

2- دریافت وثایق از سرمایه‌پذیر برای پوشش خطر از دست رفتن اصل سرمایه

3- دریافت وثایق از ضامن ثالث معتبر جهت پوشش اصل سرمایه و سود پیش بینی شده

4- ریسک پایین از بین رفتن سرمایه به دلیل مصرف برای خرید محصول

5- پرداخت سود علی الحساب سه ماه یکبار

درباره سرمایه‌پذیر

تعداد کارمندان: 50 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

احسان اکبری

thumbnail

حسین محمدخانی

thumbnail

حمید سپهر

معرفی طرح

شرکت الیاف گلریز قم جهت تامین بخشی از سرمایه در گردش مورد نیاز بازرگانی الیاف پلی استر (نخ)، درخواست تامین سرمایه به مبلغ 70,000 میلیون ریال را دارد. پیش‌بینی می‌شود درآمد طرح طی یک دوره یک ساله شامل چهار دوره گردش، مبلغ 310,880 میلیون ریال و سود طرح با لحاظ هزینه خرید محصولات به مبلغ 42,880 میلیون ریال برسد. با لحاظ سهم 78.36 درصدی سرمایه‌گذاران از سود حاصل از عملیات طرح، نرخ بازده داخلی ماهانه و سود سرمایه‌گذاران در مدت اجرای طرح با احتساب هزینه کارمزد تامین مالی جمعی به ترتیب برابر با 3.74 و 48 درصد پیش‌بینی شده است. تضمین حسن انجام قرارداد با تعهد جبران خسارات اصل سرمایه و پرداخت سود توسط ضامن ثالث معتبر و سرمایه‌پذیر از طریق چک و سفته انجام پذیرفته است.

مدیریت ریسک‌ها

تغییرات قیمت خرید محصول:
تغییر قیمت محصول موجب تغییر در نرخ فروش محصول می¬گردد. سرمایه‌پذیر میبایست نرخ فروش رو به نحوی تعیین کند که حداقل سود علی الحساب مذکور در طرح برای سرمایه‌گذاران محقق شود. در صورت تحقق این ریسک بر عهده طرفین خواهد بود.

تغییر قیمت محصول:
با توجه به در نظر گرفتن ریسک نوسان قیمت مواد اولیه احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می‌شود. در صورت فروش به قیمت پایینتر متقاضی میبایست از سایرمنابع درآمدی خود حداقل درآمد برآوردی در طرح را جبران نماید.

کاهش حاشیه سود طرح:
با توجه به سابقه فعالیت شرکت احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می‌شود و در صورت وقوع بر عهده طرفین خواهد بود.

عدم امکان فروش محصول به میزان و مبلغ پیش بینی شده:
با توجه به برآورد و سابقه شرکت و میزان تقاضای مشتریان احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می‌گردد. لازم به ذکر است که در صورت فروش نرفتن کالای مذکور در طرح، متقاضی موظف به بازخرید محصولات خواهد بود به نحوی که حداقل سود برآورد شده در طرح برای سرمایه گذاران محقق گردد.

ریسک عدم نیاز مشتری نسبت به محصولات خریداری شده توسط متقاضی:
با توجه به غیر قراردادی بودن تعامل مشتری و سرمایه پذیر امکان وقوع این ریسک وجود دارد. لکن با توجه به سابقه همکاری و برآوردها موجود احتمال وقوع این ریسک اندک خواهد بود و در صورت تحقق این ریسک بر عهده متقاضی می‌باشد.

آسیب به محصولات پیش از تحویل به مشتری(آتش سوزی، سرقت و ...):
این ریسک بر عهده متقاضی می‌باشد.

ریسک عدم وصول فروش نسیه در مدت طرح:
در پایان طرح هر میزان مطالبات وصول نشده باقیمانده حال شده فرض و سرمایه پذیر موظف به تسویه مبالغ در پایان طرح می‌باشد. این ریسک بر عهده متقاضی است.

مرغوب نبودن کیفیت خرید محصول مد نظر:
متقاضی می¬باست کیفیت محصول را از هر نظر بررسی و اصالت سنجی نماید. در صورت مرغوب نیودن کالا و به تبع فروش نرفتن آن، سرمایه پذیر می¬بایست خود راسا نسبت به بازخرید محصول اقدام نماید. این ریسک بر عهده متقاضی است.

کاهش حاشیه سود فروش محصول:
سرمایه پذیر موظف به حفظ حداقل حاشیه سود عنوان شده در طرح می‌باشد.

آسیب به محصول قبل از فروش به هر دلیلی (سرقت، آتش سوزی و غیره):
این ریسک بر عهده متقاضی میباشت و درصورت وقوع میبایست از سایر منابع درآمدی خود نسبت به جبران آن اقدام نماید.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

ارزیابی دونگی

عدم شمول ماده 141 و سوددهی دو سال گذشته سرمایه پذیر

عدم وجود چک برگشتی برای شرکت و مدیرعامل در زمان بررسی طرح

ارائه چک شرکت پیشگام ایده نیلوفر پارسین به عنوان ضامن ثالث جهت پوشش اصل و سود پیش بینی شده

خلاصه ارزیابی‌

طرح «تأمین سرمایه در گردش جهت خرید و فروش  الیاف پلی استر(نخ)» تعریف شده توسط شرکت الیاف گلریز قم از شش منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

بیشتر
نماد طرح: دالیافقم / Dfabrics

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان توسعه فیروزه) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.