توليد نوشابه‌انرژی‌زا

دنیای مهر اسپاد

توليد نوشابه‌انرژی‌زا

دنیای مهر اسپاد

46.93 میلیارد ریال
توسط 165 سرمایه‌گذار
موفق شد

%36.82

برآورد سود یکساله

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 46.93 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 12 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 2.97%
  • پرداخت 3٪ سود علی‌الحساب، هر 3 ماه یکبار، از ماه 3 ام
slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- دریافت وثایق از سرمایه‌پذیر جهت پوشش خطر از دست رفتن اصل سرمايه

2- وضعیت اعتباری مناسب شرکت و اعضای هیات مدیره

3- رشد فروش بالا در بهار 1401 نسبت به کل فروش سال قبل

4- برون‌سپاری عملیات تولید و کنترل بهای تمام شده

5- کاهش ریسک از دست رفتن سرمایه به دلیل تبدیل به قوطی‌های قابل فروش

درباره سرمایه‌پذیر

شرکت دنیای مهر اسپاد با هدف تولید نوشیدنی‌های مرغوب و با کیفیت راه‌اندازی شد و از نیمه دوم سال 1400 اولین نوشیدنی خود را تولید و روانه بازار کرد. استان‌های جنوبی کشور به عنوان بازار هدف ابتدایی انتخاب شده و تا کنون محصولات تولیدی عمدتا در این استان‌ها به فروش رسیده‌اند. تولید در پارت‌های 250 هزار عددی انجام شده و با افزایش فروش در سال جاری به 500 هزار عدد رسیده است. در حال حاضر با توجه به افزایش تقاضا در بازار و شناخت نشان تجاری شرکت، ظرفیت فروش یک میلیون عددی وجود دارد، که با تامین مالی مناسب پیش‌بینی می‌شود که بتوان به این تقاضا پاسخ داد. فروش شرکت در سال 1400 حدودا برابر با 47 میلیارد ریال و فروش در بهار 1401 حدودا برابر با 46 میلیارد ریال بوده است، که پیشرفت قابل توجهی را نشان می‌دهد.

تعداد کارمندان: 2 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

سمانه قلمداران

thumbnail

منصوره سلیمانی

معرفی طرح

شرکت دنیای مهر اسپاد جهت تامین بخشی از سرمایه در گردش خود برای خرید یک میلیون قوطی نوشابه انرژی‌زا با حجم 250 سی‌سی‌، درخواست تامین سرمایه به مبلغ 46,927 میلیون ریال را دارد. در این طرح، مواد اولیه نوشیدنی انرژی‌زا به موازات سفارش قوطی‌ها، توسط سرمایه‌پذیر و با هزینه خود وی تامین می‌شود. پس از دریافت قوطی‌های خالی سفارش داده شده، که کمتر از یک ماه زمان می‌برد، سرمایه‌پذیر با هزینه خود اقدام به پر کردن آن‌ها از طریق برون‌سپاری به شرکت‌های نوشابه‌سازی می‌کند. محصولات تولیدی از طریق فروش به شرکت‌های پخش به بازار عرضه می‌شود. مدت زمان سفارش قوطی‌ها و تولید نوشیدنی حدود یک ماه بوده و تسویه شرکت‌های پخش نیز حدود دو ماه برآورد می‌شود. در نتیجه هر بار گردش سرمایه در این طرح حدودا سه ماه طول می‌کشد.
پیش‌بینی می‌شود طی دوره 12 ماهه، سرمایه‌پذیر بتواند به درآمد 345,600 میلیون ریال برسد. با لحاظ سهم 5 درصدی سرمایه‌گذاران از فروش طرح به عنوان سود (علاوه بر بازپرداخت اصل سرمایه در انتهای طرح، توسط سرمایه‌پذیر که متعهد به آن است)، نرخ بازده داخلی ماهانه و سود سرمایه‌گذاران در مدت اجرای طرح به ترتیب برابر با 2.97 و 36.82 درصد پیش‌بینی شده است. از این سود، از همان ابتدا هر سه ماه یکبار ۹درصد به صورت علی‌الحساب به سرمایه‌گذاران پرداخت می‌شود. در صورت عدم امکان گردش کل سرمایه در دوره‌های سه ماهه، حجم تولید مطابق شرایط ذکر شده در قرارداد کاهش یافته و اصل و فرع مبالغ اضافی به سرمایه‌گذاران برگشت داده می‌شود.

مدیریت ریسک‌ها

افزایش دوره گردش سرمایه:
زمان‌های اعلام شده در طرح كسب‌وكار به صورت میانگین بر اساس تجارب قبلی بوده و تلاش می‌شود كه با ورود سرمایه، ‌سرعت گردش سرمایه بیشتر شود. با این وجود، رخداد این ریسک محتمل بوده و بر عهده طرفین است.

نکول مشتریان یا تاخیر در تسویه:
اگر تاخیر تسویه مشتری کمتر از یک ماه باشد، بازپرداخت سرمایه در ماه‌های مقرر شده طی دوره و پیش از اتمام طرح منوط بر تسویه مشتری است. در غیر این صورت، سرمایه‌پذیر موظف به بازپرداخت سرمایه بوده و ریسک بر عهده سرمایه‌پذیر است.

محدودیت‌های قانونی:
ترکیب نوشیدنی متناسب با قانون عوض می‌شود. این ریسک مشترکا بر عهده طرفین است.

عدم امکان فروش محصولات:
در این صورت تغییر روند بازاریابی محصول دنبال شده و محصول به صورت مستقیم به بازار ارائه خواهد شد. این ریسک بر عهده سرمایه‌پذیر است و موظف به بازخرید کالاهای تولید شده فروش نرفته در پایان پروژه با آخرین قیمت فروش، به شرط کمتر نبودن از قیمت پیش‌بینی شده، است.

آسیب به محصولات پیش از تحویل به مشتری:
سرمایه‌پذیر موظف به بیمه انبارها و حفظ امنیت فیزیکی محصولات است. این ریسک بر عهده سرمایه‌پذیر است.

ریسک عدم امکان تامین مواد اولیه جهت تولید نوشیدنی:
مدیریت تامین کنندگان بر عهده سرمایه‌پذیر است. لذا در صورت وقوع، این ریسک بر عهده سرمایه‌پذیر خواهد بود.

عدم امکان تولید نوشیدنی به میزان برنامه ریزی شده:
سرمایه پذیر امکان کاهش حجم طرح با عودت سرمایه به شیوه مشخص شده در این پیوست را دارد، در غیر ای نصورت این ریسک بر عهده وی خواهد بود.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

عدم سوء پیشینه و نبود سابقه چک برگشتی اعضای هیات مدیره

رتبه اعتباری مناسب شرکت و مدیران

عدم مشمول ماده 141 شرکت

رشد قابل توجه فروش شرکت در بهار 1401 نسبت به کل فروش سال 1400

طرح «تامین بخشی از سرمایه در گردش تولید نوشابه ‌انرژی‌زا» تعریف شده توسط شرکت دنیای مهر اسپاد از پنج منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر
نماد طرح: دانرژیزا / DEnergyD

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان توسعه فیروزه) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.