تجارت کالاهای مصرفی و غذایی هما

شرکت هما تجارت سمنان

تجارت کالاهای مصرفی و غذایی هما

شرکت هما تجارت سمنان

11.42 میلیارد ریال (57% از کل)
توسط 102 سرمایه‌گذار
موفق شد
19.95 میلیارد ریال

26.76%

برآورد سود 8 ماهه

8 ماه

دوره سرمایه‌گذاری

تعهد جبران خسارات اصل سرمایه توسط سرمایه پذیر

بدون تضمین سود

تقویم سرمایه‌گذاری

زمان‌بندی‌های زیر مبتنی بر پیش‌بینی‌های سرمایه‌پذیر در طرح کسب‌وکار هستند. در صورتی که شرایط اجرایی طبق پیش‌بینی‌ها پیش نرود و زمان‌های واقعی متفاوت از برنامه اجرایی ارائه شده باشند، تعامل دونگی با سرمایه‌پذیر مطابق بندهای قرارداد خواهد بود.

۱۴۰۱/۰۶/۱۹

انتشار اولیه

۱۴۰۱/۰۶/۲۰

انتشار فراخوان تامین مالی

۱۴۰۱/۰۷/۰۷

پرداخت کل سرمایه

مهلت انجام: 7 روز

۱۴۰۱/۰۷/۰۹

موفقیت در جذب سرمایه

۱۴۰۱/۰۷/۱۴

شروع طرح

arrowمشاهده همه

۱۴۰۱/۱۰/۱۴

گزارش سه ماهه اول

مهلت انجام: 10 روز

۱۴۰۲/۰۱/۱۴

گزارش سه ماهه دوم

مهلت انجام: 10 روز

۱۴۰۲/۰۱/۱۴

صورت‌های مالی حسابرسی نشده اول

مهلت انجام: 10 روز

۱۴۰۲/۰۳/۱۴

اتمام طرح

۱۴۰۲/۰۳/۱۴

پرداخت سود علی‌‌الحساب اول

مهلت انجام: 7 روز

۱۴۰۲/۰۳/۱۴

بازپرداخت سرمایه اول

مهلت انجام: 7 روز

۱۴۰۲/۰۳/۱۴

گزارش اتمام طرح به همراه صورت‌های مالی حسابرسی نشده

مهلت انجام: 10 روز

۱۴۰۲/۰۳/۱۴

تسویه ۹۰٪ سود اظهاری پایانی

مهلت انجام: 10 روز

۱۴۰۲/۰۳/۱۴

حسابرسی طرح

مهلت انجام: 20 روز

۱۴۰۲/۰۳/۲۸

تسویه نهایی طرح و پرداخت سود قطعی

مهلت انجام: 7 روز

slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- دوره زمانی 8 ماهه سرمایه گذاری با سوددهی حدود 27%

2- کاهش ریسک از دست رفتن سرمایه به دلیل خرید کالاهای غذایی عمدتا فاسد نشدنی و کالاهای مصرفی

3- کاهش ریسک نکول به دلیل فروش به شرکت‌های دولتی

4- تجربه قابل قبول مجری طرح در این حوزه تاکنون

5- رضایت نسبی مشتریان پیشین از عملکرد سرمایه پذیر

6- وضعیت اعتباری مناسب شرکت و اعضای هیات مدیره

7- دریافت وثایق از سرمایه‌پذیر برای پوشش خطر از دست رفتن اصل سرمایه

درباره سرمایه‌پذیر

شرکت هما تجارت سمنان در سال 1387 تاسیس شده ولی به‌صورت رسمی از ابتدای سال 1400 فعالیت رسمی خود را آغاز نموده است. فعالیت عمده شرکت در دو حوزه تامین مصالح ساختمانی و فروش عمده کالاهای الکترونیکی، مصرفی و غذایی برای دستگاه‌های دولتی است. این شرکت حدودا با 30 سازمان دولتی کار کرده که در سال‌های گذشته بخش کمتری از معاملات به مواد غذایی اختصاص داشته اما از آغاز سال 1401، تقریبا تمامی معاملات مربوط به کالاهای مصرفی و غذایی بوده است.

تعداد کارمندان: 1 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

سمیه محمودی

thumbnail

رقیه محمودی

معرفی طرح

slider
شرکت هما تجارت سمنان جهت تکمیل سرمایه در گردش خود برای خرید انواع کالاهای مصرفی و غذایی مورد نیاز سازمان‌های طرف معامله خود، از جمله كالاهای سلولوزی، یكبار مصرف، نظافتی، غذایی و ...، درخواست تامین سرمایه به مبلغ 19.948 میلیارد ریال را دارد. پیش‌بینی می‌شود طی دوره 8 ماهه، بتواند به درآمد 25,943 میلیون ریال برسد که با لحاظ هزینه¬های خرید کالاها، سود طرح 6,843 میلیون ریال براورد می‌شود. با لحاظ سهم 78 درصدی سرمایه‌گذاران از سود طرح، نرخ بازده داخلی ماهانه و سود سرمایه‌گذاران در مدت اجرای طرح به ترتیب برابر با 3 و 26.76 درصد پیش بینی شده است. لازم به ذكر است جهت پوشش خطر از دست رفتن اصل سرمایه، وثایقی مطابق پیوست سوم قرارداد از سرمایه‌پذیر دریافت می‌شود.معیار محاسبات سود طرح، مابه‌التفاوت مبلغ فروش و خرید کالاهای مصرفی و غذایی با لحاظ هزینه کارمزد و سایر هزینه‌های تامین مالی میباشد. سرمایه‌پذیر می‌تواند کالاهای دیگری را با شرط حفظ حاشیه سود پیش‌بینی شده، جایگزین کالاها در لیست پیش‌فرض نماید.

مدیریت ریسک‌ها

تاخیر در تسویه توسط مشتریان بیش از مدت طرح:
سرمایه‌پذیر تلاش می‌کند تا کالاها را به مشتریان بفروشد که طبق تجربه پیشین، تسویه به موقع داشته‌اند. در صورت عدم تسویه به موقع تا انتهای طرح، مطالبات باقیمانده حال شده فرض می¬شود لذا این ریسک بر عهده سرمایه‌پذیر است.

عدم فروش محصولات به مشتریان:
سرمایه‌پذیر در انتهای طرح کالاهای فروخته نشده را با حاشیه سود پیش‌بینی شده طرح بازخرید می‌کند. این ریسک به عهده سرمایه‌پذیر می‌باشد.

افزایش نرخ خرید اقلام نسبت به نرخ پیش‌بینی شده قبل از خرید کالاها رخ دهد.:
افزایش نرخ فروش متناسب با افزایش نرخ خرید صورت خواهد گرفت. لیکن ریسک قیمت بر عهده طرفین می باشد.

از بین رفتن كالاهای خریداری شده:
وقتی بار از تامین‌كننده خریداری می‌شود، مستقیما به مشتری ارسال شده و وارد انبار سرمایه‌پذیر نمی‌شود. برای هر انتقال از انبار تامین‌كننده به انبار مشتری،‌ بیمه بابت حمل و نقل كالاها انجام می‌شود. این ریسک بر عهده سرمایه پذیر خواهد بود.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

دریافت وثایق از سرمایه‌پذیر برای پوشش خطر از دست رفتن اصل سرمایه

سابقه عملیاتی مناسب در خريد و فروش مصالح ساختمانی، كالاهای الكتریكی، الكترونیكی، مصرفی و غذایی

وضعیت اعتباری از کم ریسک تا عالی برای شرکت و اعضای هیات مدیره

شرکت مشمول ماده 141 نیست.

مبلغ فروش قابل قبول مجری در بهار 1401

دوره زمانی 8 ماهه طرح

طرح «تامین سرمایه در گردش تجارت کالاهای مصرفی و غذایی هما» تعریف شده توسط شرکت هما تجارت سمنان از پنج منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر
نماد طرح: دهماتجار / DHomaTrd

نظرات

برای ثبت نظر، لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
thumbnail
حمیدرضا
۰۵ مهر ۱۴۰۱
چرا زمان شروع و پایان طرح با زمان درج شده در سایت فرابورس متفاوت است؟
thumbnail
دونگی
۰۶ مهر ۱۴۰۱
بعد از پایان فاز تامین مالی، سرمایه پذیر یک هفته فرصت دارد تا باقیمانده وثایق را تحویل دونگی داده و مبالغ جمع آوری شده را دریافت کند. در زمان بندی فرابورس این هفته لحاظ نشده است. به محض دریافت وجوه توسط سرمایه پذیر در این یک هفته، تاریخ دریافت وجه در سایت دونگی جایگزین زمان شروع اجرا شده و تمامی تاریخ های بعدی مطابق آن بروز می شوند.
مسعود
مسعود
۰۵ مهر ۱۴۰۱
آیا امکان سوختن سرمایه در طرح های معرفی شده توسط دونگی وجود داره؟
thumbnail
دونگی
۰۶ مهر ۱۴۰۱
اکثر طرح های دونگی دارای ضمانت اصل سرمایه توسط خود سرمایه پذیر هستند. در صورت عدم امکان نقد کردن چک ضمانت سرمایه پذیر در زمان مربوطه، موضوع از طریق مراجع قضایی دنبال خواهد شد.
امیرحسین
امیرحسین
۰۲ مهر ۱۴۰۱
سلام در بندی که شما ذکر کردید مبنی بر اینکه اگر شرکت سرمایه پذیر طبق برنامه زمان بندی عمل نکند طبق قرارداد با سرمایه پذیر تعامل میشود، خب یعنی اگر شرکت ضرر بده یا اینکه به هر دلیلی نتونه طبق برنامه پیش بره برگشت اصل سرمایه ممکنه بیشتر از ۸ ماه طول بکشه؟ یا اینکه این مورد غیرقابل تغییره؟
thumbnail
دونگی
۰۴ مهر ۱۴۰۱
بله. این امکان همیشه در طرح های تامین مالی جمعی وجوه داره که زمان بندی های پیش بینی شده دچار مشکل بشه و هر کدام از اقدامات با تاخیر انجام بشه.

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان الگوریتم) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.