تامین سرمایه در گردش طرح فرآوری سیر

نیروگاه برق آبی باران

تامین سرمایه در گردش طرح فرآوری سیر

نیروگاه برق آبی باران

11.13 میلیارد ریال
توسط 83 سرمایه‌گذار
موفق شد

%46.49

برآورد سود یکساله

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 11.13 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 12 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 3.48%
  • پرداخت 3.87٪ سود علی‌الحساب، هر 2 ماه یکبار، از ماه 10 ام
slider slider slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- تجربه اجرایی نسبتا موفق سرمایه پذیر در پروژه تامین مالی جمعی فرآوری زیتون

2- دریافت وثایق از سرمایه‌پذیر برای پوشش خطر از دست رفتن اصل سرمایه

3- عدم وجود چک برگشتی و وضعیت منفی برای مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت

4- سودآوری مناسب طرح

درباره سرمایه‌پذیر

مدیران شرکت نیروگاه برقابی باران با سابقه 17 ساله فعالیت فرآوری اولیه زیتون را در طارم انجام می‌دهند. این شرکت در سال جاری فرآوری حدود 5 تن محصول خود و تا سقف 30 تن محصول دیگران را در دستور کار دارند.

تعداد کارمندان: 2 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

علی عسگری

thumbnail

معصومه امین کدوسرایی

معرفی طرح

شرکت نیروگاه برقابی باران، بعد از اجرای موفق طرح زیتون (با نماد «دفرزیتون»)، در دومین تجربه خود در دونگی علاقمند به جذب سرمایه 11,131 میلیون ریالی برای فرآوری سیر است. وجوه جمع‌آوری شده جهت خرید سیرسبز، سرکه، نمک، مخزن و سایر هزینه‌های تهیه و تولید سیر ترشی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
زمان شروع طرح که همزمان با خرید سیرسبز است ابتدای خردادماه و مدت اجرای طرح از این زمان تا فروش نهایی محصول، برابر با یکسال خواهد بود. لازم به ذکر است که از ماه چهارم طی فرآیندی، محصول تهیه شده با صلاحدید سرمایه‌پذیر قابل مصرف و فروش (البته با قیمتی پایین‌تر) خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود حداقل 40% از محصول تا پایان سال 1401 به فروش رسیده و مابقی در ابتدای سال 1402 به فروش برسد. هر زمان فروشی محقق شود، سرمایه‌پذیر در انتهای ماه مربوطه موظف به تسویه اصل و سود پروژه به میزان فروش رفته است.
پیش‌بینی می‌شود طی دوره 12 ماهه، درآمد 21,083 میلیون ریال و سود 9,952 میلیون ریال حاصل شود. با لحاظ سهم 52 درصدی سرمایه‌گذاران دونگی از سود طرح، نرخ بازده داخلی ماهانه و سود کل سرمایه‌گذاران به ترتیب برابر با 3.48 و 46.49 درصد پیش‌بینی می‌شود. سرمایه‌گذاران طبق شرایط ذکر شده در فایل معرفی طرح می‌توانند محصول آماده مصرف را نیز به جای سرمایه گذاری خود تحویل بگیرند. سرمایه‌پذیر وثایقی را جهت جبران احتمالی از دست رفتن اصل سرمایه به دونگی سپرده است.

مدیریت ریسک‌ها

تغییر قیمت خرید مواد اولیه و فروش محصول:
قیمت مواد اولیه و فروش محصول به روز و تغییرات آن متاثر از بازار است. لیکن قیمت فروش متناسب با قیمت خرید بوده و از طرفی خرید زودتر و فروش در زمان‌های مناسب نیز کمک می‌کند تا از افزایش احتمالی مواد اولیه و کاهش قیمت فروش جلوگیری شود. این ریسک ذاتی کسب و کار و بر عهده طرفین خواهد بود.

خالی بودن بازار از مواد اولیه در زمان خرید:
با توجه به اینکه سیر پارس آباد از نظر قیمت تمام شده و کیفیت با سیر طارم برابری می کند، گزینه مناسبی برای جایگزینی سیر طارم است. سرمایه‌پذیر تجربه قبلی این موضوع را داشته است. لیکن در صورت رخداد ریسک، سرمایه جمع‌آوری شده مطابق بند شرایط اتمام پیش از موعد به سرمایه‌گذاران عودت می‌شود.

وجود ضایعات تولید:
به غیر از دور ریز برگ‌ها و لایه‌های اول و دوم سیر تازه که از مراحل الزامی تهیه سیر ترشی است، ضایعاتی وجود ندارد. سقف کاهش وزنی سیر از خرید تا مخزن 50 درصد خواهد بود. بیش از این میزان بر عهده سرمایه پذیر می‌باشد.

صدمه به محصول نهایی (به هر دلیلی از جمله دزدی، فاسد شدن و ...):
بر عهده سرمایه‌پذیر است.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

عدم وجود چک برگشتی برای شرکت و مدیرعامل و اعضای هیات مدیره در زمان بررسي طرح

تجربه نسبتا موفق پیشین سرمایه پذیر در طرح تامین مالی جمعی فرآوری زیتون با سرمایه درخواستی ده میلیارد ریال و نرخ بازده داخلی حدود 13% ماهانه

دریافت وثایق از سرمایه‌پذیر برای پوشش خطر از دست رفتن اصل سرمایه

سابقه ۱۷ ساله مدیران شرکت در اجرای طرح‌های مشابه (به صورت شخصی)

طرح «تامین سرمایه در گردش فرآوری سیر» تعریف شده توسط شرکت نیروگاه برقابی باران از پنج منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر
نماد طرح: دسیرترشی / DBGarlic

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان توسعه فیروزه) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.