فروشگاه زنجیره‌ای ۳۶۰- شعبه اردبیل

توسعه پویا کالا خدمات شهران

فروشگاه زنجیره‌ای ۳۶۰- شعبه اردبیل

توسعه پویا کالا خدمات شهران

15.03 میلیارد ریال
توسط 86 سرمایه‌گذار
موفق شد

%54.2

برآورد سود 18 ماهه

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 52.14 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 18 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 2.7%
  • پرداخت 2٪ سود علی‌الحساب، هر 3 ماه یکبار، از ماه 1 ام
slider slider slider slider slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- جبران از دست رفتن اصل سرمایه توسط سرمایه‌پذیر و شخص ثالث با وضع مالی مطلوب (شركت گسترش تجهيزات روشنایی پايدار)

2- تعهد پرداخت سود سالانه ۳۰٪ توسط شركت گسترش تجهيزات روشنایی پايدار

3- تبدیل تمام سرمایه تحویل شده به کالا

4- سرمایه‌گذاری خود سرمایه‌پذیر به میزان دو برابر سرمایه درخواستی

5- سابقه راه‌اندازی ده فروشگاه مشابه با سرمایه خود سرمایه‌پذیر

درباره سرمایه‌پذیر

شرکت توسعه پویا کالا خدمات شهران از ابتدای سال 1400 جهت توسعه و تجهیز فروشگاه­های زنجیره­ای کالاهای ساختمانی با برند کلی "فروشگاه‌های زنجیره‌ای 360" تشکیل شده است. در این فروشگا‌ها کالاهای ساختمانی شامل برق، الکتریکال و مکانیکال، ابزارالات و تأسیسات گرمایشی و سرمایشی تامین شده و به فروش می‌رسد. تاکنون 7 باب فروشگاه در شهرهای مختلف (همگی در خارج از تهران) ازجمله اراک، ورامین، زاهدان و سمنان ایجاد و شروع به کار کرده است. از فعالیت اولین فروشگاه با این برند 4 ماه  می‌گذرد و در مجموع ده فروشگاه این برند هم اکنون در کشور فعالیت می‌کنند. استراتژی این شرکت در خصوص مالکیت و تامین مالی این نوع فروشگاه‌ها تامین مالی یکصد فروشگاه‌ اول بصورت سرمایه‌گذاری شخصی طرح ریزی شده و پس از آن مدلهای دیگر از جمله فرانچایز در دستور کار قرار می‌گیرد.

تعداد کارمندان: 70 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

مهناز نیک اخلاق عباسی

thumbnail

ملیحه روح افزا

thumbnail

پرستو بارانی

معرفی طرح

فروشگاه‌های زنجیره‌ای با حذف واسطه‌ها و مزیت صرفه در مقیاس، کالاها را با قیمت مناسب‌تر و کیفیت بالاتر عرضه می‌کنند. با وجود گسترش فروشگاه‌های زنجیره‌ای مواد غذایی و بهداشتی در کشور، تا کنون سرمایه‌گذاری گسترده‌ای در حوزه کالاهای ساختمانی انجام نشده است.

سرمایه‌پذیر برنامه راه‌اندازی ۳۶۰ فروشگاه زنجیره‌ای ساختمانی با برند «۳۶۰» را در دست اجرا داشته و تا کنون ده فروشگاه را در شهرهایی از جمله اراک، ورامین، سمنان، زاهدان، بروجرد، گرگان و کرمان با سرمایه‌گذاری شخصی راه‌اندازی کرده است. در این فروشگاه‌ها علاوه بر عرضه مجموعه کاملی از کالاهای برقی، ابزارالات، یراق‌آلات، رنگ و رزین، کالای تأسیساتی و مصالح ساختمانی، خدمات نصب، راه‌اندازی و تعمیرات تاسیسات نیز ارایه می‌شود. کالاهای این فروشگاه‌ها از برندهای متنوع موجود در بازار خریداری شده و با فروش کالاها، معادل‌های آنها بلافاصله جایگزین می‌شود.

سرمایه‌پذیر برای خرید کالای شعبه تازه‌تاسیس خود در اردبیل ۱۴۷ میلیارد ریال نیاز دارد، که در نظر دارد مبلغ ۵۲ میلیارد ریال آن را از طریق دونگی تامین کند. با این سرمایه‌گذاری انتظار سود ناخالص ۲۰۶ میلیارد ريال در بازه ۱۸ ماهه می‌رود، که 28.25 میلیارد ريال آن به سرمایه‌گذاران دونگی پرداخت می‌شود. این بازدهی معادل متوسط سود سالانه و متوسط نرخ بازده داخلی ماهانه 36.1 و 2.7 درصد است. سود علی‌الحساب نیز از ماه اول محاسبه شده، اما اولین پرداختی در پایان ماه پنجم بوده و از آن پس هر سه ماه یکبار خواهد بود.

اصل سرمایه و سود علی‌الحساب معادل ۳۰٪ سالانه به صورت بی‌قید و شرط توسط شرکت گسترش تجهیزات روشنایی پایدار ضمانت شده است.

بروزرسانی (۹ خرداد ۱۴۰۱): با استقبال بالای مشتریان از فروشگاه زنجیره‌ای ۳۶۰ شعبه اردبیل که اخیرا تاسیس شده است، ضامن طرح تامین سرمایه در گردش برای این فروشگاه، ضمانت سود سالانه را از ۲۴٪ به ۳۰٪ افزایش داد (تضمین ۴۵٪ سود کل دوره).

مدیریت ریسک‌ها

نوسان قیمت دلار:
نوسان قیمت دلار بر قیمت خرید و فروش کالاها در این طرح تاثیرگذار است. مجری با رصد منظم بازار و اعمال تعدیل‌های لازم، تا حد امکان این ریسک را کاهش می‌دهد. لکن به دلیل ذاتی بودن ریسک، برعهده طرفین است.

تورم قیمت خرید:
فروش به تناسب بالاتر خواهد رفت. ولی در صورت وجود این تهدید ریسک برعهده طرفین است.

کاهش قیمت فروش:
با توجه به تعریف مدل کسب و کار در صورت کاهش قیمت فروش، فروشگاه برای حفظ مشتریان و سهم بازار، در قیمت‌های رقابتی اقدام به فروش محصولات می‌کند. با توجه به رصد مستمر و منظم بازار امکان اثرگذاری این ریسک کم است. ولی در صورت وقوع ریسک برعهده طرفین است.

عدم استقبال مشتریان:
تمام تلاش‌ها برای کنترل ریسک انجام می‌شود. لیکن در صورت وجود این تهدید، امکان تعطیلی پیش از موعد فروشگاه وجود دارد. به هر حال ریسک برعهده طرفین است.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

جبران از دست رفتن اصل پول و تعهد پرداخت ۳۰٪ سود سالانه توسط سرمایه‌پذیر و شرکت گسترش تجهيزات روشنایی پايدار

توان مالی بالای ضامن طرح

ضعیف بودن رتبه اعتباری اعضای هیات مدیره

راه‌اندازی ده فروشگاه مشابه (با همان برند 360) طی 4 ماه گذشته

تازه تاسیس بودن سرمایه‌پذیر

سرمایه گذاری دو برابری سرمایه‌پذیر نسبت به سرمایه درخواستی

طرح «تامین سرمایه درگردش فروشگاه زنجیره‌ای 360 - شعبه اردبیل» تعریف شده توسط شرکت توسعه پویا کالا خدمات شهران از پنج منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر
نماد طرح: دفاردبیل / DCSArdbl

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان الگوریتم) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.