تجارت کالاهای مصرفی آریسا

تجارت گستر آریسا

تجارت کالاهای مصرفی آریسا

تجارت گستر آریسا

14.41 میلیارد ریال
توسط 69 سرمایه‌گذار

%35.91

برآورد سود یکساله

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 19.95 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 12 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 3.33%
  • پرداخت 2٪ سود علی‌الحساب، هر 2 ماه یکبار، از ماه 6 ام
slider slider slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- ریسک نسبتا پایین سرمایه به دلیل تبدیل به کالا + بیمه کالاها

2- دریافت وثایق از سرمایه‌پذیر برای پوشش خطر از دست رفتن اصل سرمایه

3- برگشت بخشی از اصل سرمایه از ماه هفتم اجرا

4- گردش مالی مناسب سرمایه پذیر به نسبت ابعاد پروژه

5- تجربه مناسب سرمایه‌پذیر در سال‌های گذشته در تامین کالاهای سازمان‌های بزرگ دولتی

6- تعهد قطعی به پرداخت مبلغ فروش (مشتریان شرکت‌های دولتی)

درباره سرمایه‌پذیر

تعداد کارمندان: 53 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

عباس مرادیان

thumbnail

محسن نجفی

thumbnail

الهام حسین پور

thumbnail

الهام حسین پور

معرفی طرح

شرکت تجارت گستر آریسا تامین کننده کالای مصرفی برای سازمان‌های دولتی و نهادهای عمومی است. فروش این کالاها معمولا به صورت اعتباری و دوره پرداخت طولانی اما با قیمت بالاتر از بازار بوده، و با پیچیدگی‌های متنوعی همراه است. سرمایه‌پذیر با مدیریت این پیچیدگی‌ها توانسته است به یکی از بازیگران مطرح این حوزه در سال‌های اخیر تبدیل شود.
این شرکت برای خرید نقدی كالاهای مصرفی، ‌نظافتی و غذایی و فروش اعتباری آن به سازمان‌ها درخواست تامین مالی به مبلغ ۱۹.۹۵ میلیارد ریال را دارد. خرید این کالاها در دو ماه اول انجام شده و ۶۰ درصد کالاها به مشتریانی فروخته می‌شود که شش ماهه تسویه کرده و مابقی کالاها در اختیار مشتریان با بازه تسویه طولانی‌تر (تا انتهای دوره طرح) قرار می‌گیرد.
پیش‌بینی می‌شود طی دوره 12 ماهه اجرای طرح، سود ۱۴.۳۳ میلیارد ریالی حاصل شود. با لحاظ سهم ۵۰ درصدی سرمایه‌گذاران از سود طرح، نرخ بازده داخلی و سود سرمایه‌گذاری در این طرح به ترتیب برابر با ۳۹.۹۷ و ۳۵.۹۱ درصد پیش‌بینی می‌شود.
از ابتدای ماه پنجم سود علی‌الحساب محاسبه شده و هر دو ماه یکبار ۴٪ سود علی‌الحساب به سرمایه‌گذاران پرداخت می‌شود. از ماه ششم نیز، هر ماه یک هفتم اصل سرمایه به سرمایه گذاران برگشت داده می‌شود. سرمایه‌پذیر در این طرح، خطر از دست رفتن اصل پول را با ارائه وثایقی پوشش داده است.

مدیریت ریسک‌ها

تاخیر در تسویه توسط مشتریان در زمان موعد:
از سیستم دوره پرداخت تحلیلی با توجه به سوابق و رفتار مشتری در پرداخت استفاده می گردد و مشتریانی که سابقه تاخیر در پرداخت دارند از لیست فروش خارج می گردد. در طول دوره این ریسک باعث کاهش سودآوری طرح میشود که برعهده طرفین است لیکن در انتهای طرح، مطالبات حال فرض می‌شود و این ریسک به عهده سرمایه‌پذیر می‌باشد.

عدم فروش محصولات به مشتریان:
سرمایه‌پذیر در انتهای طرح کالاهای فروخته نشده را با حاشیه سود پیش‌بینی شده طرح بازخرید می‌کند. این ریسک به عهده سرمایه‌پذیر می‌باشد.

افزایش نرخ خرید اقلام نسبت به نرخ پیش‌بینی شده:
افزایش نرخ فروش متناسب با افزایش نرخ خرید صورت خواهد گرفت. به هرحال از ریسک های ذاتی طرح و بر عهده طرفین است.

از بين رفتن كالاهاي خريداري شده:
کلیه کالاها و انبار شرکت تجارت گستر آریسا تحت پوشش بیمه آسیا جهت آتش‌سوزي، صاعقه و انفجار قرار دارند. این ریسک برعهده بیمه و در صورت قصور و تقصیر برعهده سرمایه پذیر خواهد بود

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

دریافت وثایق از سرمایه‌پذیر برای پوشش خطر از دست رفتن اصل سرمایه

عدم وجود چک برگشتی برای شرکت و مدیرعامل و اعضای هیات مدیره

رتبه اعتباری ریسک متوسط برای رئیس هیات مدیره، ریسک کم برای مدیرعامل و ریسک متوسط برای عضو دیگر هیات مدیره

عدم شمول ماده 141 شرکت

اعلام رضایت از همکاری با مجری در استعلامات تلفنی میدانی

سرمایه ثبتی 30 میلیارد ریالی شرکت در حال حاضر

سودآوری شرکت در اظهارنامه سال گذشته و روند رو به بهبود وصول مطالبات

طرح « تامین مالی فروش کالاهای مصرفی آریسا» تعریف شده توسط شرکت تجارت گستر آریسا از پنج منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر
نماد طرح: دآریساتگ / DArisaTG

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان الگوریتم) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.