تامین سرمایه در گردش نگین خودرو هوشمند

نگین خودرو هوشمند

تامین سرمایه در گردش نگین خودرو هوشمند

نگین خودرو هوشمند

12 میلیارد ریال
توسط 79 سرمایه‌گذار

%50.09

برآورد سود یکساله

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 12 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 12 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 4.69%
  • پرداخت 2٪ سود علی‌الحساب، هر 4 ماه یکبار، از ماه 1 ام
slider slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- صد درصد اصل سرمایه در این طرح توسط صندوق نوآوری و شکوفایی بیمه شده است (شماره اصالت 7469433988).

2- پایین آمدن خطر از دست رفتن سرمایه به دلیل تبدیل به قطعات مواد اولیه یا محصول نهایی

3- سوددهی مناسب طرح

4- وجود بازار مناسب و مشتریان بالقوه برای کالای موضوع طرح

5- سوابق نسبتا موفق سرمایه پذیر

درباره سرمایه‌پذیر

رایکار با ایده اولیه تولید دانگل دیاگ شخصی در پاییز 1395 آغاز به کار کرد و نسخه اولیه محصول دیاگ شخصی را در نمایشگاه الکامپ 1396 رونمایی کرد. با معرفی کسب و کار به شرکت آسان پرداخت (آپ)، شرکت "نگین خودرو هوشمند" با برند تجاری "رایکار" با مشارکت بنیانگذاران و نتاپ (بازوی سرمایه گذاری آپ می‌باشد)، در ابتدای پاییز 1396 تاسیس شد. در پاییز 1398 توانست یک پلتفرم قابل اعتماد، مقیاسابعاد پذیر و با هزینه بسیار مناسب طراحی نمایدبیابد و از زمستان همان سال، دیاگ شخصی را در تعداد محدود تولید و در اختیار کاربران قرار داد. مشتریان محصولات شرکت مالکین خودروها، شرکتهای خدمات پس از فروش، واسطه‌های فروش، تعمیرکارها و امدادهای سیارها میباشند.

تعداد کارمندان: 14 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

هانیه نوری

thumbnail

علیرضا نادعلی

thumbnail

فهیمه دهقان

معرفی طرح

شرکت نگین خودرو هوشمند دانگل دیاگ شخصی برای دریافت اطلاعات داخلی خودرو تولید کرده که پس از نصب، اطلاعات فنی خودرو را به زبانی ساده و کاربردی از طریق اپ موبایل به کاربران ارائه می‌کند. این محصول بر روی پورت دیاگ خودرو نصب شده و از طریق بلوتوث به موبایل کاربر متصل می‌شود.
سرمایه‌پذیر قصد دارد در طی یک سال حدود سه هزار عدد از این محصول را تولید کرده و به فروش برساند. این موضوع نیازمند سرمایه‌ای 20 میلیارد ریالی است که 12 میلیارد ریال آن از طریق دونگی تامین خواهد شد. تامین قطعات و تولید در دو ماه اول انجام شده و در زمان باقیمانده، عملیات فروش از طریق سایت خود سرمایه‌پذیر، دیجی‌کالا و نمایندگی‌ها انجام می‌شود. وجوه تامین‌شده از طریق دونگی صرف خرید قطعات (شامل برد الکترونیک، قالب و قاب دانگل) شده و سایر هزينه‌های طرح از جمله نیروی انسانی، تجهیزات، اجاره و کمپین بازاریابی بر عهده‌ سرمایه‌پذیر خواهد بود.
سود سالانه سرمایه‌گذاری در این طرح برابر 50.09 درصد پیش‌بینی می‌شود، که ۸٪ آن هر چهار ماه یکبار به صورت علی‌الحساب به سرمایه‌گذاران پرداخت می‌شود. اصل سرمایه نیز توسط صندوق نوآوری و شکوفایی بیمه شده است و بابت آن، ۲۰٪ از سود مازاد بر سود پیش‌بینی شده ۵۰٪ی به این صندوق پرداخت خواهد شد.

مدیریت ریسک‌ها

افزایش نرخ ارز و در نتیجه افزایش قیمت تمام شده:
با افزایش نرخ ارز قیمت محصول به تناسب افزایش می‌یابد. لیکن در صورت عدم امکان افزایش قیمت به دلایل تجاری، این ریسک برعهده طرفین می‌باشد.

افزایش زمان رسیدن قطعات یا تولید محصول:
حداکثر زمان افزایش در این حوزه یکماه می باشد که در اینصورت فرایند خرید قطعات و مونتاز به جای 2 ماه در 3 ماه انجام می پذیرد و با افزایش میزان فروش در ماه های آتی این یکماه جبران می گردد. در صورت عدم تامین و تولید قطعات تا پایان ماه سوم، مسئولیت بر عهده سرمایه‌پذیر بوده و دونگی مجاز به فسخ قرارداد خواهد بود.

عدم تحقق فروش متناسب با برنامه زمانی:
با توجه به برنامه تنوع بخشیدن به کانال های فروش از جمله فروش سازمانی و فروش از طریق شبکه نمایندگی فروش، موضوع کنترل ریسک فروش مطابق با برنامه سرمایه‌پذیر را دنبال می‌شود. در صورت عدم تحقق حداقل نصف میزان فروش پیش بینی شده در بازه های سه ماهه مسئولیت با سرمایه‌پذیر بوده و دونگی حق فسخ قرارداد را خواهد داشت.

افزایش هزینه‌های سهم سرمایه‌پذیر در طی دوره و کاهش سودآوری طرح:
از آنجایی که هزینه‌های مذکور در حدود هزینه‌های مشخص شده برای طرح تعریف نشده است، بنابراین تمامی مسئولیت آن برعهده سرمایه‌پذیر بوده و سود طرح مطابق با طرح کسب و کار محاسبه خواهد شد و این هزینه‌ها سود سرمایه‌پذیر را کاهش خواهد داد.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

ضمانت اصل سرمایه توسط صندوق نوآوری و شکوفایی و مجری متضامنا

عدم وجود چک برگشتی، نمره منفی اعتباری و بدهی بانکی برای سرمایه‌پذیر

رتبه اعتباری کم ریسک برای رئیس هیات مدیره و رتبه اعتباری ضعیف برای عضو دیگر هیات مدیره

وجود قراردادهای فعال فروش مرتبط با فعالیت موضوع قرارداد

زیان انباشته صعودی به دلیل تازه کار بودن شرکت و شمول ماده 141 بر شرکت

پذیرش سهم عمده ریسک‌های تولید و فروش توسط سرمایه‌پذیر

طرح « تامین سرمایه درگردش نگین خودرو هوشمند » تعریف شده توسط شرکت نگین هوشمند خودرو از پنج منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر
نماد طرح: دتلماتیک / DiagAuto

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان توسعه فیروزه) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.