تامین سرمایه در گردش نگین خودرو هوشمند

نگین خودرو هوشمند

تامین سرمایه در گردش نگین خودرو هوشمند

نگین خودرو هوشمند

50.09%

برآورد سود یکساله

12 ماه

دوره سرمایه‌گذاری

12,000,000,000 ریال
توسط 79 سرمایه‌گذار
100% از 12 میلیارد ریال هدف
۱۴۰۰/۱۰/۲۹
تضمین اصل پول توسط شخص ثالث عدم تضمین سود

تقویم سرمایه‌گذاری

زمان‌بندی‌های زیر مبتنی بر پیش‌بینی‌های سرمایه‌پذیر در طرح کسب‌وکار هستند. در صورتی که شرایط اجرایی طبق پیش‌بینی‌ها پیش نرود و زمان‌های واقعی متفاوت از برنامه اجرایی ارائه شده باشند، تعامل دونگی با سرمایه‌پذیر مطابق بندهای قرارداد خواهد بود.

۱۴۰۰/۱۰/۲۷

صدور نماد توسط فرابورس

۱۴۰۰/۱۰/۲۷

انتشار فراخوان تامین مالی

۱۴۰۰/۱۰/۲۹

موفقیت در جذب سرمایه

۱۴۰۰/۱۱/۰۳

شروع طرح

۱۴۰۰/۱۱/۰۳

پرداخت کل سرمایه

تاریخ طبق قرارداد: ۱۴۰۰/۱۱/۰۳

arrowمشاهده همه

۱۴۰۱/۰۲/۱۴

گزارش سه ماهانه اول

۱۴۰۱/۰۳/۱۱

پرداخت سود علی‌‌الحساب اول

۱۴۰۱/۰۴/۱۱

بخش اول عودت سرمایه

۱۴۰۱/۰۵/۱۱

بخش دوم عودت سرمایه

۱۴۰۱/۰۵/۱۴

گزارش سه ماهانه دوم

۱۴۰۱/۰۶/۱۱

بخش سوم عودت سرمایه

۱۴۰۱/۰۷/۱۰

پرداخت سود علی‌‌الحساب دوم

۱۴۰۱/۰۷/۱۰

بخش چهارم عودت سرمایه

۱۴۰۱/۰۸/۱۰

بخش پنجم عودت سرمایه

۱۴۰۱/۰۸/۱۳

گزارش سه ماهانه سوم

۱۴۰۱/۰۹/۱۰

بخش ششم عودت سرمایه

۱۴۰۱/۱۰/۱۰

بخش هفتم عودت سرمایه

۱۴۰۱/۱۱/۰۳

پایان طرح

۱۴۰۱/۱۱/۱۳

گزارش اتمام طرح

۱۴۰۱/۱۱/۲۰

تسویه ۹۰٪ سود اظهاری پایانی

۱۴۰۱/۱۱/۲۰

بخش نهایی عودت سرمایه

۱۴۰۲/۰۱/۰۴

حسابرسی طرح

۱۴۰۲/۰۱/۰۴

تسویه نهایی طرح و پرداخت سود قطعی

slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- صد درصد اصل سرمایه در این طرح توسط صندوق نوآوری و شکوفایی بیمه شده است (شماره اصالت 7469433988).

2- پایین آمدن خطر از دست رفتن سرمایه به دلیل تبدیل به قطعات مواد اولیه یا محصول نهایی

3- سوددهی مناسب طرح

4- وجود بازار مناسب و مشتریان بالقوه برای کالای موضوع طرح

5- سوابق نسبتا موفق سرمایه پذیر

درباره سرمایه‌پذیر

رایکار با ایده اولیه تولید دانگل دیاگ شخصی در پاییز 1395 آغاز به کار کرد و نسخه اولیه محصول دیاگ شخصی را در نمایشگاه الکامپ 1396 رونمایی کرد. با معرفی کسب و کار به شرکت آسان پرداخت (آپ)، شرکت "نگین خودرو هوشمند" با برند تجاری "رایکار" با مشارکت بنیانگذاران و نتاپ (بازوی سرمایه گذاری آپ می‌باشد)، در ابتدای پاییز 1396 تاسیس شد. در پاییز 1398 توانست یک پلتفرم قابل اعتماد، مقیاسابعاد پذیر و با هزینه بسیار مناسب طراحی نمایدبیابد و از زمستان همان سال، دیاگ شخصی را در تعداد محدود تولید و در اختیار کاربران قرار داد. مشتریان محصولات شرکت مالکین خودروها، شرکتهای خدمات پس از فروش، واسطه‌های فروش، تعمیرکارها و امدادهای سیارها میباشند.

تعداد کارمندان: 14 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

هانیه نوری

thumbnail

علیرضا نادعلی

thumbnail

فهیمه دهقان

معرفی طرح

slider
شرکت نگین خودرو هوشمند دانگل دیاگ شخصی برای دریافت اطلاعات داخلی خودرو تولید کرده که پس از نصب، اطلاعات فنی خودرو را به زبانی ساده و کاربردی از طریق اپ موبایل به کاربران ارائه می‌کند. این محصول بر روی پورت دیاگ خودرو نصب شده و از طریق بلوتوث به موبایل کاربر متصل می‌شود.
سرمایه‌پذیر قصد دارد در طی یک سال حدود سه هزار عدد از این محصول را تولید کرده و به فروش برساند. این موضوع نیازمند سرمایه‌ای 20 میلیارد ریالی است که 12 میلیارد ریال آن از طریق دونگی تامین خواهد شد. تامین قطعات و تولید در دو ماه اول انجام شده و در زمان باقیمانده، عملیات فروش از طریق سایت خود سرمایه‌پذیر، دیجی‌کالا و نمایندگی‌ها انجام می‌شود. وجوه تامین‌شده از طریق دونگی صرف خرید قطعات (شامل برد الکترونیک، قالب و قاب دانگل) شده و سایر هزينه‌های طرح از جمله نیروی انسانی، تجهیزات، اجاره و کمپین بازاریابی بر عهده‌ سرمایه‌پذیر خواهد بود.
سود سالانه سرمایه‌گذاری در این طرح برابر 50.09 درصد پیش‌بینی می‌شود، که ۸٪ آن هر چهار ماه یکبار به صورت علی‌الحساب به سرمایه‌گذاران پرداخت می‌شود. اصل سرمایه نیز توسط صندوق نوآوری و شکوفایی بیمه شده است و بابت آن، ۲۰٪ از سود مازاد بر سود پیش‌بینی شده ۵۰٪ی به این صندوق پرداخت خواهد شد.

مدیریت ریسک‌ها

افزایش نرخ ارز و در نتیجه افزایش قیمت تمام شده:
با افزایش نرخ ارز قیمت محصول به تناسب افزایش می‌یابد. لیکن در صورت عدم امکان افزایش قیمت به دلایل تجاری، این ریسک برعهده طرفین می‌باشد.

افزایش زمان رسیدن قطعات یا تولید محصول:
حداکثر زمان افزایش در این حوزه یکماه می باشد که در اینصورت فرایند خرید قطعات و مونتاز به جای 2 ماه در 3 ماه انجام می پذیرد و با افزایش میزان فروش در ماه های آتی این یکماه جبران می گردد. در صورت عدم تامین و تولید قطعات تا پایان ماه سوم، مسئولیت بر عهده سرمایه‌پذیر بوده و دونگی مجاز به فسخ قرارداد خواهد بود.

عدم تحقق فروش متناسب با برنامه زمانی:
با توجه به برنامه تنوع بخشیدن به کانال های فروش از جمله فروش سازمانی و فروش از طریق شبکه نمایندگی فروش، موضوع کنترل ریسک فروش مطابق با برنامه سرمایه‌پذیر را دنبال می‌شود. در صورت عدم تحقق حداقل نصف میزان فروش پیش بینی شده در بازه های سه ماهه مسئولیت با سرمایه‌پذیر بوده و دونگی حق فسخ قرارداد را خواهد داشت.

افزایش هزینه‌های سهم سرمایه‌پذیر در طی دوره و کاهش سودآوری طرح:
از آنجایی که هزینه‌های مذکور در حدود هزینه‌های مشخص شده برای طرح تعریف نشده است، بنابراین تمامی مسئولیت آن برعهده سرمایه‌پذیر بوده و سود طرح مطابق با طرح کسب و کار محاسبه خواهد شد و این هزینه‌ها سود سرمایه‌پذیر را کاهش خواهد داد.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

ضمانت اصل سرمایه توسط صندوق نوآوری و شکوفایی و مجری متضامنا

عدم وجود چک برگشتی، نمره منفی اعتباری و بدهی بانکی برای سرمایه‌پذیر

رتبه اعتباری کم ریسک برای رئیس هیات مدیره و رتبه اعتباری ضعیف برای عضو دیگر هیات مدیره

وجود قراردادهای فعال فروش مرتبط با فعالیت موضوع قرارداد

زیان انباشته صعودی به دلیل تازه کار بودن شرکت و شمول ماده 141 بر شرکت

پذیرش سهم عمده ریسک‌های تولید و فروش توسط سرمایه‌پذیر

طرح « تامین سرمایه درگردش نگین خودرو هوشمند » تعریف شده توسط شرکت نگین هوشمند خودرو از پنج منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر

نظرات

برای ثبت نظر، لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
thumbnail احسان
۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
سلام
الان یه هفته هست که از موعد گزارش سه ماهه اول گذشته .
هیچ اطلاع رسانی هم نمیشه!!!!!

thumbnail احسان
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
سلام. گزارش ۳ ماهه اول ارسال شده براتون ؟
thumbnail کاربر
۱۶ بهمن ۱۴۰۰
سلام. دونگی ضمانت نامه بانکی معتبر هم به سرمایه گذاران میده؟
thumbnail دونگی
۱۷ بهمن ۱۴۰۰
سلام. در تامین مالی جمعی ضمانت اصل سرمایه توسط سرمایه پذیر انجام می شود. در حال حاضر برای هیچ کدام از طرح های ارائه شده ضمانت بانکی توسط سرمایه پذیر ارائه نشده است.
thumbnail احسان
۰۲ بهمن ۱۴۰۰
با سلام . چرا در تقویم سرمایه گذاری ارایه شده برای این طرح تاریخ شروع پروژه را اسفند ماه اعلام کرده در صورتی که جذب سرمایه در دی ماه بوده ؟
thumbnail دونگی
۱۷ بهمن ۱۴۰۰
سلام. تقویم به روز شده است و تاریخ شروع پروژه به سوم بهمن تغییر کرده است.
thumbnail احسان
۲۹ دی ۱۴۰۰
با توجه به تامین شدن وجه مالی . این امکان وجود دارد که شروع پروژه زودتر از تاریخ مشخص شده باشد ؟؟؟
thumbnail دونگی
۳۰ دی ۱۴۰۰
سلام. طبق قاعده عمومی دونگی به محض دریافت پول توسط سرمایه پذیر طرح شروع خواهد شد. این طرح هم پس از طی کردن تشریفات اداری مختصر احتمالا اوایل هفته آینده شروع خواهد شد.
thumbnail احسان
۲۸ دی ۱۴۰۰
نرخ بازده داخلی رو توضیح میدین ؟؟؟
thumbnail دونگی
۲۸ دی ۱۴۰۰
نرخ بازده داخلی برای مقایسه طرح ها در حالتی است که بازپرداخت مشابه ندارند. طرحی که اصل و سود را در سررسید پرداخت می کند در مقایسه با طرحی که پرداخت های میان دوره دارد جذابیت کمتری دارد.
برای مثال همین طرح در مقایسه با طرحی که اصل و سود را در 12 ماه با سود 56 درصد بر می گرداند از لحاظ اقتصادی جذاب تر است زیرا شما با سرمایه گذاری مبالغی که در طی دوره از این طرح دریافت می کنید می توانید سود اضافی کسب کنید.
thumbnail امیرحسین
۲۸ دی ۱۴۰۰
نحوه بازپرداخت اصل پول به چه صورته؟
thumbnail دونگی
۲۸ دی ۱۴۰۰
سلام، یک هشتم سرمایه از ماه پنجم هر ماه پرداخت میشه

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تائید شده فرابورس (شرکت سبدگردان الگوریتم) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.