خرید و فروش کالاهای دیجیتال

ایده پردازان فناوری ارتباطات آراد

خرید و فروش کالاهای دیجیتال

ایده پردازان فناوری ارتباطات آراد

19.95 میلیارد ریال
توسط 74 سرمایه‌گذار

%44.04

برآورد سود یکسال

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 19.95 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 12 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 3.32%
  • پرداخت 2٪ سود علی‌الحساب، هر 3 ماه یکبار، از ماه 1 ام
slider slider slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- داشتن قرارداد تعهد تسویه مشتریان توسط لیزینگ

2- وجود بیش از دو میلیون مشتری هدف در سازمان طرف قرارداد برای فروش کالا

3- پایین آمدن خطر از دست رفتن سرمایه به دلیل تبدیل به کالاهای قابل فروش

4- سابقه چهار ساله سرمایه‌پذیر در حوزه موضوع طرح

5- تعهد جبران اصل سرمایه در هر شرایط، توسط سرمایه‌پذیر

درباره سرمایه‌پذیر

تیم آراد موبایل  دارای بیش از  11 سال سابقه فعالیت در بازار فیزیکی تلفن همراه کشور می باشد و  در 6 سال گذشته ،  همزمان با فروش فیزیکی ، بصورت آنلاین نیز از طریق فروشگاه اینترنتی Aradmobile.com در حال خدمت‌رسانی به سراسر کشور می باشد . تمرکز آراد موبایل بر کیفیت خدمات، راحتی و امنیت خریداران است. آراد موبایل یکی از بازیگران اصلی فروش اقساطی کالای دیجیتال در کشور است.

تعداد کارمندان: 15 نفر

آدرس وب‌سایت: aradmobile.com

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

حمید راد

thumbnail

علیرضا عباسیان ملاباقرفرد

thumbnail

بتول رستمی کوشک زلزله

معرفی طرح

سرمایه‌پذیر طی قرارداد منعقده با یک سازمان دولتی بزرگ و یک شرکت لیزینگ تحت نظارت بانک مرکزی متعهد شده است تا کالاهای الکترونیکی پر تقاضا مانند گوشی‌ و تبلت را به صورت لیزینگی برای کارکنان طرف قرارداد این سازمان (از بین بیش از دو میلیون نفر کارمند و بازنشسته وابسته) فراهم کند. سرمایه‌پذیر این کالاها را همراه با گارانتی از واردکنندگان رسمی به صورت رسمی و نقد خریداری کرده و از طریق شرکت لیزینگ طرف قرارداد به صورت اقساط 24 ماهه به کارکنان این سازمان می‌فروشد. مطابق قرارداد مجزایی بین سرمایه‌پذیر و لیزینگ، لیزینگ موظف و متعهد است تا حداکثر 10 روز بعد از تسلیم اسناد و مدارک ارائه شده توسط سرمایه‌پذیر، معادل کل ملبغ فاکتور فروش را با وی تسویه کند. سرمایه‌پذیر در نظر دارد تا سرمایه در گردش لازم برای پوشش فاصله خرید کالا تا دریافت مبلغ از لیزینگ را از طریق پلتفرم دونگی تامین کند. لازم به ذکر است که سازمان طرف قرارداد، اقساط مربوطه را به صورت ماهانه از حقوق کارکنانش کسر کرده و به شرکت لیزینگ پرداخت می‌کند.
سرمایه‌پذیر کلیه سرمایه درخواستی را به محض وصول صرف خرید کالا کرده و پیش‌بینی می‌کند به دلیل تعداد بسیار زیاد متقاضیان، این کالاها را در مدت کمتر از یک ماه به فروش برساند. طبق برآورد ارائه شده از سوی سرمایه‌پذیر، گردش سرمایه به جز ماه اول، یک بار در ماه خواهد بود. سود سرمایه‌گذاران در این طرح 44.04 درصد برآورد می‌شود. برگشت اصل پول سرمایه‌گذاران نیز توسط سرمایه‌پذیر تضمین شده است.

مدیریت ریسک‌ها

تحقق حاشیه سود كمتر از مقادیر پیش‌بینی شده :
احتمال وقوع این ریسک به دلیل بستن قرارداد با سازمان مورد اشاره در این گزارش و جذابیت طرح برای کارکنان وابسته به آن و پیش‌بینی طرح با سود قانونی، پایین است. با این وجود، این ریسک مشترک بین سرمایه‌پذیر و سرمایه‌گذار است.

عدم تسویه به موقع لیزینگ با شركت سرمایه‌پذیر:
با توجه به قرارداد همکاری سه جانبه بین سرمایه‌پذیر، سازمان دولتی و شرکت لیزینگ و همچنین قرارداد همکاری بین سرمایه‌پذیر و لیزینگ، احتمال وقوع این ریسک پایین است. از سوی دیگر مبالغ اقساط از حقوق کارکنان پرداخت می‌شود که به صورت غیرمستقیم این ریسک را پوشش می‌دهد. با این وجود، این ریسک جزو ریسک‌های مشترک بین سرمایه‌پذیر و سرمایه‌گذار است.

تغییر قیمت خرید هر كالا در ماه‌های طرح:
این ریسک در صورت نزولی بودن قیمت‌ها، سودآوری طرح را کاهش می‌دهد. سرمایه‌پذیر با رصد مداوم بازار و کوتاه کردن دوره گردش، این ریسک را کنترل می‎کند. با این وجود، این ریسک جزو ریسک‌های ذاتی طرح و مشترک بین سرمایه‌پذیر و سرمایه‌گذار است.

عدم فروش کالا:
بدلیل وجود بیش از دو میلیون نفر (خانوار) کارمند و بازنشسته وابسته به سازمان طرف قرارداد و جذابیت خرید اقساطی 24 ماهه، ریسک عدم فروش، پایین است. با این وجود، این ریسک جزو ریسک‌های مشترک بین سرمایه‌پذیر و سرمایه‌گذار است.

خاتمه پیش از موعد قراردادهای فروش:
در صورت عدم جایگزینی با ارگان دیگر، طرح خاتمه می‌یابد.

تحریم محصولات نهایی:
با جایگزینی دیگر تجهیزات و کالاهای دیجیتال این ریسک کنترل می‌شود.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

عدم سوء پیشینه اعضای هیات مدیره و مدیر عامل شرکت

رتبه اعتباری خوب شرکت و رئیس هیات مدیره با توصیف ریسک کم، و رتبه اعتباری عالی برای مدیرعامل با توصیف ریسک بسیار کم

وجود قراردادهای فروش مرتبط با فعالیت موضوع قرارداد

اولویت پرداخت سود به سرمایه‌گذاران تا سقف مشخص

تعهد جبران از دست رفتن اصل سرمایه توسط سرمایه‌پذیر

طرح « خرید و فروش کالاهای دیجیتال» تعریف شده توسط شرکت «ایده‌پردازان فناوری ارتباطات آراد» از پنج منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر
نماد طرح: دآرادمو2 / DAradMo2

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان توسعه فیروزه) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.