تامین سرمایه در گردش بسته بندی و فروش تخم مرغ

زاگرس پخش زرین نشان

تامین سرمایه در گردش بسته بندی و فروش تخم مرغ

زاگرس پخش زرین نشان

80 میلیارد ریال
توسط 400 سرمایه‌گذار
موفق شد

%43.25

برآورد سود یکساله

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 80 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 12 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 3.48%
  • پرداخت 10.81% سود هر سه ماه یکبار
slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- سوددهی مناسب طرح

2- ریسک پایین نکول سرمایه پذیر به دلیل ارائه ضمانت نامه تعهد پرداخت از صندوق جهت تضمین اصل سرمایه

3- پرداخت سود علی الحساب 10.81 درصد از انتهای ماه سوم به صورت هرسه ماه یکبار

4- اولویت داشتن سرمایه گذاران در پرداخت سود

درباره سرمایه‌پذیر

تعداد کارمندان: 4 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

عباس کاوند

thumbnail

وحيد گودرزي

thumbnail

عباس خسروي

معرفی طرح

تأمین بخشی از سرمایه در گردش جهت تهیه و تامین تخم پرندگان در استان لرستان

مدیریت ریسک‌ها

افزایش دوره گردش سرمایه به هردلیلی:
دوره گردش اول در صورتی که بیش از یک ماه افزایش یابد دونگی حق توقف طرح را خواهد داشت. در دوره گردش دوم تمامی مطالبات وصول نشده حال شده فرض و تسویه حساب انجام می‌شود.

صدمه به محصولات (به هردلیلی از جمله خرابی و فساد، سرقت و ...):
سرمایه‌پذیر موظف به بیمه محصولات و به طور کلی مسئول حفظ و نگهداری کالاهای خریداری شده و محصولات بسته بندی شده می‌باشد لذا این ریسک برعهده سرمایه پذیر است.

نکول در پرداخت توسط مشتریان سرمایه پذیر:
سرمایه پذیر تحت هر شرایطی موظف به پرداخت سود علی الحساب ذکر شده در طرح می¬باشد و در انتهای دوره در صورت عدم وصول مطالبات مشتری، مطالبات به صورت حال شده در نظر گرفته می¬شوند و سرمایه¬پذیر موظف به پرداخت اصل و سود سرمایه¬گذاران است. لذا این ریسک بر عهده سرمایه پذیر است.

عدم فروش محصول تا پایان طرح:
سرمایه‌پذیر موظف به بازخرید محصولات فروش نرفته در پایان طرح با قیمت آخرین فروش که از افزایش نرخ شاخص بهای کالا و خدمات بانک مرکزی در همین مدت کمتر نباشد خواهد بود.

افزایش نرخ خرید و یا کاهش نرخ مارک آپ:
در صورت افزایش نرخ خرید، سرمایه پذیر موظف است که نرخ فروش محصولات را افزایش دهد به نحوی که سود پیش بینی شده سرمایه گذاران محقق شود. همچنین سرمایه گذاران در پرداخت سود اولویت داشته و درصورت کاهش سودآوری، سرمایه پذیر با رضایت خود اعلام میدارد که از سهم سود خود، سود پیش بینی شده به سرمایه گذاران را بپردازد. با این حال در صورت محقق نشدن حداقل 75 درصد از فروش پیش بینی شده در طرح، دونگی حق فسخ قرارداد را دارد.

عدم امکان تأمین مواداولیه:
مدیریت تامین مواد اولیه بر عهده سرمایه‌پذیر است لذا در صورت وقوع این ریسک بر عهده وی خواهد بود

عدم تمدید قرارداد فروش:
طبق قرارداد با شرکت اتکا، تاریخ اتمام این قرارداد تا 30/04/1403 ذکر شده است. اما با این حال سرمایه پذیر اذعان دارد که همکاری با این شرکت همچنان ادامه دارد و به زودی قرارداد آن به صورت رسمی تمدید می شود. با توجه به اظهارات سرمایه پذیر، در صورت عدم تمدید قرارداد با خریدار، این ریسک بر عهده سرمایه‌پذیر است.

عدم انجام تعهدات خریدار:
در صورت وقوع این ریسک بر عهده سرمایه‌پذیر است.

ریسک فسخ قرارداد فروش و عدم امکان اجرای قرارداد با شرکت خریدار:
بر عهده سرمایه پذیر میباشد

کاهش فروش:
در صورت اجرای تمام راهکارهای ممکن از سوی سرمایه‌پذیر، این ریسک ذاتی است و بین سرمایه پذیر و سرمایه گذاران مشترک است. اما اگر در گزارش سه ماهه حداقل 75 درصد از فروش محقق نشود، دونگی حق فسخ قرارداد را دارد. همچنین سرمایه پذیر با رضایت خود پرداخت سود به سرمایه گذاران را در اولویت قرارداده است.

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

pdf دریافت ضمانت‌نامه

ارزیابی دونگی

عدم وجود چک برگشتی برای شرکت و مدیرعامل در زمان بررسی طرح

عدم سابقه کیفری برای اعضای هیات مدیره و مدیرعامل در زمان بررسی طرح

شرکت تازه تاسیس و بدون سابقه رسمی

داشتن قرارداد فعال جهت فروش محصولات

طرح «تامين سرمایه در گردش بسته بندی و فروش تخم مرغ» تعریف شده توسط شرکت زاگرس پخش زرین نشان از شش منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر
نماد طرح: دتخم_مرغ / DEggPack

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان توسعه فیروزه) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.