تامین سرمایه در گردش فروش اقساطی تلفن همراه

شرکت کیان مبتکر فردا

تامین سرمایه در گردش فروش اقساطی تلفن همراه

شرکت کیان مبتکر فردا

49.95 میلیارد ریال
توسط 211 سرمایه‌گذار
موفق شد

%14.25

برآورد سود 4 ماهه

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 49.95 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 4 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 3.47%
  • پرداخت 10.68 درصد سود در انتهای ماه سوم و تسویه در انتهای ماه چهارم
slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- سوددهی مناسب طرح

2- دوره کوتاه مدت طرح

3- پرداخت سود علی الحساب (10.68 درصد سود در انتهای ماه سوم و 3.56 درصد سود در انتهای ماه چهارم پرداخت خواهد شد)

4- سوابق اجرایی قابل قبول سرمایه پذیر

5- ریسک پایین از بین رفتن سرمایه به دلیل مصرف برای خرید تلفن همراه

6- دارا بودن پلتفرم فروش اقساطی شناخته شده در بازار

7- اولویت داشتن سرمایه گذاران در پرداخت سود

درباره سرمایه‌پذیر

تعداد کارمندان: 32 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

احمد کیانی قهرودی

thumbnail

احسان کیانی قهرودی

thumbnail

محسن کیانی قهرودی

معرفی طرح

شرکت کیان مبتکر فردا جهت افزایش سرمایه در گردش خود برای خرید کالاهای قابل فروش بر روی پلتفرم الوقسطی، درخواست تامین سرمایه به مبلغ 49,950 میلیون ریال را دارد. این شرکت دارای سایت اختصاصی ، تحت عنوان "الوقسطی" است که در این سایت اقدام به فروش اقساطی کالاهای دیجیتال، لوازم خانگی و... میکند. فروش کالا از طریق همکاری با بانک طرف قرارداد صورت می‌گیرد که به صورت اقساطی و طی 12 قسط با کارمزد 25 درصد بوده و در بستر کالاکارت بانک قرض الحسنه مهر ایرانیان صورت میگیرد. طی قرارداد منعقد شده بین سرمایه پذیر و این بانک، بلافاصله بعد از ثبت خرید مشتریان، 49 درصد از مبلغ کل فروش (با لحاظ کل اقساط) توسط بانک به سرمایه پذیر پرداخت و 51 درصد باقی مانده آن ۱۸۰ روز بعد از تاریخ خرید پرداخت می شود. پیش‌بینی می‌شود طی دوره 4 ماهه، سودناخالص 9,748 میلیون ریال در مقابل خرید کالاها به میزان 48,751 میلیون ریال حاصل گردد. با لحاظ سهم 73 درصدی سرمایه‌گذاران از سود ناخالص طرح (فروش کالاها پس از کسر خرید) ، نرخ بازده داخلی ماهانه و سود سرمایه‌گذاران در مدت اجرای طرح به ترتیب برابر با 3.47 و 14.25 درصد پیش بینی شده است. لازم به ذكر است جهت پوشش خطر از دست رفتن اصل سرمايه، وثايقي مطابق پيوست سوم قرارداد از سرمايه‌پذير دريافت مي‌شود

مدیریت ریسک‌ها

افزايش دوره گردش سرمايه به هر دليلي:
مطابق قرارداد بین سرمایه‌پذیر و بانک، بانک موظف و متعهد است تا حداکثر 6 ماه بعد از تسلیم اسناد و مدارک ارائه شده توسط سرمایه‌پذیر با وی تسویه کند درنتیجه احتمال وقوع این ریسک اندک است. در صورتی که حداقل سه چهارم درآمد پیش‌بینی شده در دوره‌های گزارش دهی حاصل شود، این ریسک بین سرمایه¬پذیر و سرمایه¬گذار مشترک است و بیش از آن بر عهده سرمایه‌پذیر خواهد بود.

نکول مشتریان یا تاخیر در تسویه از طرف بانک طرف قرارداد:
باتوجه به آنکه بانک طرف حساب سرمایه پذیر بوده و ملزم به پرداخت مبالغ فروش کالاها به سرمایه¬پذیر است، ریسک نکول در این طرح بسیار اندک است. با این حال این ریسک برعهده سرمایه پذیر است.

عدم فروش محصولات:
در صورت اجرای تمام راهکارهای ممکن از سوی سرمایه‌پذیر، این ریسک ذاتی است و بین سرمایه¬پذیر و سرمایه¬گذاران مشترک است. اما اگر در گزارش دوماهه حداقل 75 درصد از فروش محقق نشود، دونگی حق فسخ قرارداد را دارد. همچنین سرمایه¬پذیر با رضایت خود پرداخت سود به سرمایه گذاران را در اولویت قرارداده است

کاهش حاشیه سود:
در صورت افزایش قیمت خرید کالاها، سرمایه پذیر می بایست قیمت فروش را نیز به همان نسبت افزایش دهد تا سود پیش¬بینی شده محقق گردد. همچنین لازم به ذکر است درصورتی که 75 درصد از فروش پیش بینی شده محقق نشود، دونگی حق فسخ قرارداد را دارد. ضمنا سرمایه¬پذیر با رضایت خود اعلام می¬دارد که پرداخت سود به سرمایه-گذاران در اولویت بوده و درصورت کاهش سود طرح، سهم سرمایه گذاران را ابتدا پرداخت کند و سهم خود را از باقیمانده دریافت نماید.

ممنوعیت واردات یا تحریم کالاها:
متقاضی متعهد است با جایگزینی دیگر تجهیزات و کالاهای دیجیتال و حفظ حاشیه سود برآوردی در طرح این ریسک را کنترل نماید . در صورت وقوع بر عهده متقاضی است.

آسیب به محصولات پیش از تحویل به مشتری:
سرمایه¬پذیر موظف به بیمه کردن محصولات خریداری شده است و این ریسک بر عهده سرمایه‌پذیر است.

عدم بازپرداخت سرمایه در انتهای طرح:
کالاهای این شرکت معمولا طی اقساط 12 ماهه به فروش میرسند. طبق قراداد منعقد شده بین سرمایه پذیر و بانک، بعد از ثبت خرید کالاها توسط مشتریان، بانک موظف است که بلافاصله 49 درصد مبلغ (کل مبلغ نقد و اقساط) را بعد از کسر کارمزد خود به سرمایه پذیر پرداخت کند و درابتدای ماه هفتم نیز 51 درصد مابقی را تسویه نماید. اما سرمایه پذیر با توجه به جریانات نقد شرکت، اذعان دارد که می تواند از منابع دیگر اصل و سود سرمایه گذاران را تا پایان طرح (طرح 4 ماهه) تسویه کند. لذا درصورت وقوع این ریسک برعهده سرمایه پذیر می باشد و میبایست از سایر منابع درآمدی خود اقدام به بازپرداخت اصل سرمایه نماید.

ریسک فسخ قرارداد و عدم امکان اجرای قرارداد با بانک به هر دلیل:
بر عهده سرمایه پذیر میباشد

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

عدم شمول ماده 141 و سوددهی دو سال گذشته سرمایه پذیر

عدم وجود چک برگشتی برای شرکت و مدیرعامل در زمان بررسی طرح

روند رو به رشد شرکت در درآمدهای عملیاتی دو سال گذشته

کاهش ریسک نکول مشتریان به دلیل پرداخت از جانب بانک طرف قرارداد

خلاصه ارزیابی‌

طرح «تامین سرمایه در گردش فروش اقساطی تلفن همراه» تعریف شده توسط شرکت کیان مبتکر فردا از هفت منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

بیشتر
نماد طرح: دوکیانمب / Do_KianM

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان توسعه فیروزه) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.