تأمین سرمایه در گردش جهت تولید انواع ماسه ریخته گری

شرکت ماسه ریخته گری چیروک

تأمین سرمایه در گردش جهت تولید انواع ماسه ریخته گری

شرکت ماسه ریخته گری چیروک

135 میلیارد ریال
توسط 549 سرمایه‌گذار
موفق شد

%48.46

برآورد سود یکساله

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 135 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 12 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 3.89%
  • پرداخت 12.1٪ سود علی الحساب، هر 3 ماه یکبار
slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- سوددهی مناسب طرح

2- سوابق اجرایی قابل قبول سرمایه پذیر

3- پرداخت 12.1 درصد سود علی الحساب هر 3 ماه یکبار

4- اولویت داشتن سرمایه گذاران در پرداخت سود

درباره سرمایه‌پذیر

تعداد کارمندان: 130 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

محسن غفوری

thumbnail

محمد علی ناظر

thumbnail

هاشم ناظر

معرفی طرح

شرکت ماسه ریخته گری چیروک جهت تامین سرمایه در گردش خود برای تولید انواع ماسه ریخته‌گری ، درخواست تامین سرمایه به مبلغ 135,000 میلیون ریال را دارد. سرمایه جمع‌آوری شده از دونگی پس از کسر کارمزد تامین مالی چمعی، صرف خرید مواد معدنی و مصرفی جهت تولید انواع ماسه ریخته‌گری می‌شود. پیش‌بینی می‌شود طی دوره 12 ماهه، با اجرای این طرح بتوان به سود (ما به التفاوت هزینه خرید مواد معدنی و مصرفی با فروش) 681,400 میلیون ریالی رسید که با لحاظ سهم 9.6 درصدی سرمایه‌گذاران از این مبلغ، نرخ بازده داخلی ماهانه و سود سرمایه‌گذاران در مدت اجرای طرح به ترتیب برابر با 3.89 و 48.46 درصد پیش بینی شده است. لازم به ذكر است جهت پوشش خطر از دست رفتن اصل سرمایه، وثایقی مطابق پیوست سوم قرارداد از سرمایه‌پذیر دریافت می‌شود.

مدیریت ریسک‌ها

تامین مواد اولیه، تجهیزات و نیروی کار مناسب:
این ریسک تماما بر عهده سرمایه پذیر است.

عدم دستیابی به برنامه تولید :
این ریسک تماما بر عهده سرمایه پذیر است.

عدم دستیابی به برنامه فروش :
در صورت اجرای تمام راهکارهای ممکن از سوی سرمایه‌پذیر در طی دوره طرح، این ریسک ذاتی است، اما درصورت محقق نشدن حداقل 75 درصد از فروش پیش بینی شده، دونگی حق فسخ قرارداد را دارد. اما با این حال، در صورتی که در پایان طرح هر میزان محصول فروش نرفته باشد، سرمایه پذیر موظف به بازخرید این محصولات به مبلغ آخرین فروش به شرطی که از مبلغ فروش پیش بینی شده با احتساب افزایش قیمت مطابق شاخص بهای کالا و خدمات بانک مرکزی در دوره طرح کمتر نباشد خواهد بود.

کاهش حاشیه سود:
در صورت افزایش قیمت خرید مواد معدنی و مصرفی، سرمایه پذیر می بایست قیمت فروش را نیز به همان نسبت افزایش دهد تا سود پیش بینی شده محقق گردد. اما درصورتی که نرخ فروش توسط نهادهای ذی ربط مصوب شود و اجازه فروش به قیمت بالاتر داده نشود، این ریسک بین طرفین مشترک است. با این حال درصورتی که 75 درصد از فروش پیش بینی شده محقق نشود، دونگی حق فسخ قرارداد را دارد. ضمنا سرمایه پذیر با رضایت خود اعلام می دارد که پرداخت سود به سرمایه گذاران در اولویت بوده و درصورت کاهش سود طرح، سهم سرمایه گذاران راابتدا پرداخته و سهم خود را از باقیمانده دریافت نماید.

صدمه به کالاها:
سرمایه پذیر موظف به بیمه محصولات بوده و این ریسک تماما برعهده وی است.

نکول مشتریان:
ریسک طولانی شدن فرآیند وصول مطالبات و نکول مشتریان تماما برعهده سرمایه پذیر بوده و در انتهای دوره تمام مطالبات به صورت حال شده فرض می شوند و سرمایه پذیر موظف به پرداخت اصل سرمایه و سود پیش بینی شده سرمایه گذاران است.

طولانی شدن دوره گردش سرمایه:
در صورتی که طولانی شدن گردش سرمایه خارج از شرایط فورس ماژور ذکر شده در قرارداد باشد، این ریسک بر عهده سرمایه پذیر است. همچنین اگر سرمایه پذیر بنا به هر دلیلی به سه چهارم فروش پیش بینی شده در هر دوره گزارش دهی نرسد، حق فسخ قرارداد با دونگی خواهد بود

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

عدم شمول ماده 141 و سوددهی سه سال گذشته سرمایه پذیر

عدم سابقه کیفری برای اعضای هیات مدیره و مدیرعامل در زمان بررسی طرح

روند رو به رشد درآمدهای عملیاتی شرکت

عدم وجود چک برگشتی برای شرکت و مدیرعامل در زمان بررسی طرح

خلاصه ارزیابی‌

طرح «تأمین سرمایه در گردش جهت تولید انواع ماسه ریخته گری» تعریف شده توسط شرکت ماسه ریخته گری چیروک از شش منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

بیشتر
نماد طرح: د__چیروک / Dchirook

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان توسعه فیروزه) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.