تأمین سرمایه در گردش خرید برخی کالاهای شرکت آوان پخش

آوان پخش چاپار

تأمین سرمایه در گردش خرید برخی کالاهای شرکت آوان پخش

آوان پخش چاپار

30 میلیارد ریال
توسط 195 سرمایه‌گذار
موفق شد

%42

برآورد سود یکساله

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 30 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 12 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 3.38%
  • 3.5٪ سود علی‌الحساب ماهانه، پرداخت هر 3 ماه یکبار
slider slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- سوددهی مناسب طرح

2- ریسک پایین از بین رفتن سرمایه به دلیل تبدیل سرمایه به کالای مصرفی

3- سوابق اجرایی قابل قبول سرمایه پذیر

4- پرداخت 3.5 درصد سود علی الحساب هر 3 ماه یکبار از ابتدای ماه چهارم

درباره سرمایه‌پذیر

تعداد کارمندان: 7 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

علی حاج اسمعیل لواسانی

thumbnail

حسین حاج اسمعیل لواسانی

thumbnail

فاطمه اللهویردی زاده

thumbnail

مجتبی چکنی

معرفی طرح

شرکت آوان پخش چاپار برای تأمین بخشی از سرمایه در گردش مورد نیاز خود برای جهت تهیه مواد غذایی هتل، کارخانجات و رستوران‌ها درخواست ـدمین سرمایه در گردش به مبلغ 30،000 میلیون ریال را دارد. پیش‌بینی می‌شود درآمد طرح طی دوره به 131,790 میلیون ریال و سود طرح 17,190 میلیون ریال برسد. با لحاظ سهم 73/30 درصدی سرمایه‌گذاران از سود حاصل از عملیات طرح، نرخ بازده داخلی ماهانه و سود سرمایه‌گذاران در مدت اجرای طرح با احتساب هزینه کارمزد تامین مالی جمعی به ترتیب برابر با 3/38 و 42 درصد پیش‌بینی شده است. جهت اطمینان از صحت انجام قرارداد از سوی سرمایه‌پذیر، ضمانت نامه حسن انجام تعهدات از صندوق پژوهش و فناوری گیلان جهت پوشش اصل سرمایه به دونگی ارائه شده است.

مدیریت ریسک‌ها

تغییر قیمت محصول:
با توجه به در نظر گرفتن ریسک نوسان قیمت خرید محصولات مدنظر، احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می‌شود. در صورت وقوع این ریسک بر عهده طرفین خواهد بود و سرمایه پذیر میبایست قیمت محصول را به نحوی تعیین کند که حداقل حاشیه سود ممکن حاصل شود.

عدم امکان فروش محصول به میزان و مبلغ پیش بینی شده:
با توجه به برآورد و سابقه شرکت و میزان تقاضای مشتریان احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می‌گردد. لازم به ذکر است که در صورت فروش نرفتن کالای مذکور در طرح، متقاضی موظف به بازخرید محصولات خواهد بود به نحوی که حداقل سود برآورد شده در طرح برای سرمایه گذاران محقق گردد.

ریسک عدم نیاز مشتری نسبت به محصولات خریداری شده توسط متقاضی:
با توجه به غیر قراردادی بودن تعامل مشتری و سرمایه پذیر امکان وقوع این ریسک وجود دارد. لکن با توجه به سابقه همکاری و برآوردهای موجود احتمال وقوع این ریسک اندک خواهد بود و در صورت تحقق این ریسک بر عهده متقاضی می‌باشد.

بروز مشکل در عدم امکان تهیه محصولات مذکور در طرح:
این ریسک بر عهده سرمایه پذیر بوده و در این صورت سرمایه پذیر موظف به بازپرداخت اصل سرمایه و سود علی الحساب سرمایه‌گذاران از سایر منابع و درآمدهای خود می‌باشد.

آسیب به محصولات پیش از تحویل به مشتری (آتش سوزی، سرقت و ...):
این ریسک بر عهده متقاضی می‌باشد.

ریسک عدم وصول مطالبات در مدت طرح:
در پایان طرح هر میزان مطالبات وصول نشده باقیمانده حال شده فرض و سرمایه پذیر موظف به تسویه مبالغ در پایان طرح می‌باشد. این ریسک بر عهده متقاضی است.

برگشت از فروش ناشی از عیوب محصولات:
متقاضی میباست کیفیت محصولات را از هر نظر بررسی و اصالت سنجی نماید. در صورت مرغوب نبودن مواد و به تبع فروش نرفتن آن ها، سرمایه پذیر میبایست خود راسا نسبت به بازخرید محصول اقدام نماید. این ریسک بر عهده متقاضی است.

کاهش حاشیه سود فروش محصول:
سرمایه پذیر موظف به حفظ حداقل حاشیه سود عنوان شده در طرح می‌باشد.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

عدم سابقه محکومیت کیفری مدیر عامل و اعضای هیات مدیره

عدم شمول ماده 141

سابقه اعتباری مطلوب شرکت و اعضای هیات مدیره در زمان بررسی طرح

اولویت داشتن سرمایه گذاران در پرداخت سود

دارای ضمانت حسن انجام تعهدات جهت جبران خسارت اصل سرمایه و سود پیش بینی شده

طرح «تأمین سرمایه در گردش خرید برخی کالاهای شرکت آوان پخش» تعریف شده توسط شرکت آوان پخش چاپار از هفت منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات‌مدیره و مدیرعامل و همچنین گواهی عدم سوءپیشینه اعضای هیات‌مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر
نماد طرح: دآوانپخش / DChapaar

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان الگوریتم) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.