تامین سرمایه درگردش تولید شیر پاستوریزه مانیزان

شرکت تعاونی 121 فرآورده های لبنی بهار دالاهو مانیزان

تامین سرمایه درگردش تولید شیر پاستوریزه مانیزان

شرکت تعاونی 121 فرآورده های لبنی بهار دالاهو مانیزان

90.9 میلیارد ریال
توسط 376 سرمایه‌گذار
موفق شد

%46.96

برآورد سود یکساله

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 90.9 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 12 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 3.74%
  • پرداخت 3٪ سود علی‌الحساب، هر 1 ماه یکبار، از ماه 1 ام
slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- سوددهی مناسب طرح

2- سوابق اجرایی قابل قبول سرمایه پذیر و داشتن برند مطرح در بازار

3- میزان قابل توجه دارایی ها و سرمایه ثبتی شرکت

4- پرداخت سود علی الحساب 3 درصد از انتهای ماه اول به صورت ماهانه

5- دریافت وثایق از سرمایه‌پذیر برای پوشش خطر از دست رفتن اصل سرمایه

درباره سرمایه‌پذیر

تعداد کارمندان: 315 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

امیرحسین صفری

thumbnail

شهناز جان جانی

thumbnail

بهرام صفری

معرفی طرح

شرکت تعاونی 121 فرآورده های دامی و لبنی دالاهو جهت تامین سرمایه در گردش خود برای تولید شیر پاستوریزه، درخواست تامین سرمایه به مبلغ 90,900 میلیون ریال را دارد. سرمایه جمع‌آوری شده از دونگی پس از کسر کارمزد تامین مالی چمعی، صرف خرید شیر و هزینه بسته بندی محصولات می‌شود. پیش‌بینی می‌شود طی دوره 12 ماهه، با اجرای این طرح بتوان به سود (ما به التفاوت هزینه خرید مواد اولیه و بسته بندی با فروش) 371,195 میلیون ریالی رسید که با لحاظ سهم 11.5 درصدی سرمایه‌گذاران از این مبلغ، نرخ بازده داخلی ماهانه و سود سرمایه‌گذاران در مدت اجرای طرح به ترتیب برابر با 3.74 و 46.96 درصد پیش بینی شده است. لازم به ذكر است جهت پوشش خطر از دست رفتن اصل سرمایه، وثایقی مطابق پیوست سوم قرارداد از سرمایه‌پذیر دریافت می‌شود.
سود علی الحساب 3 درصد از انتهای ماه اول طرح و به صورت ماهانه پرداخت میشود.

مدیریت ریسک‌ها

تاخیر در تسویه مشتریان و یا نکول :
سرمایه پذیر تحت هر شرایطی موظف به پرداخت سود علی الحساب ذکر شده در طرح می باشد و در انتهای دوره در صورت عدم وصول مطالبات مشتریان، مطالبات به صورت حال شده در نظر گرفته می¬شوند و سرمایه پذیر موظف به پرداخت اصل و سود سرمایه گذاران است. لذا این ریسک بر عهده سرمایه پذیر است.

افزایش دوره گردش سرمایه به هردلیلی:
به صورت کلی این ریسک بر عهده سرمایه پذیر است. اما در صورتی که در گزارشات دوره ای 75 درصد فروش پیش بینی شده محقق نشود، دونگی حق فسخ قرارداد را دارد و سرمایه پذیر موظف به بازپرداخت کل سرمایه و سود پیش بینی شده تا آن لحظه به سرمایه گذاران است.

عدم فروش محصولات تا پایان طرح:
سرمایه‌پذیر موظف به بازخرید محصولات فروش نرفته در پایان طرح با قیمت آخرین فروش که از افزایش نرخ شاخص بهای کالا و خدمات بانک مرکزی در همین مدت کمتر نباشد خواهد بود.

افزايش قيمت خريد مواد اولیه:
در صورت افزایش نرخ خرید و یا کاهش حاشیه سودپیش بینی شده به هردلیلی، سرمایه پذیر با رضایت خود اعلام می دارد که از سهم سود خود، سود سرمایه گذاران را می پردازد. و با در نظر گرفتن این موضوع، این ریسک تا بخش زیادی برای سرمایه¬گذاران کاهش می¬یابد اما با این حال این ریسک بین سرمایه پذیر و سرمایه گذاران مشترک است

صدمه به محصولات و یا مواد اولیه (به هردلیلی از جمله خرابی و فساد، سرقت و ...):
سرمایه‌پذیر موظف به بیمه محصولات و به طور کلی مسئول حفظ و نگهداری مواد خریداری شده و محصولات بسته بندی شده می‌باشد لذا این ریسک برعهده ایشان است

عدم امکان تأمین مواداولیه :
مدیریت تامین کنندگان بر عهده سرمایه‌پذیر است لذا در صورت وقوع این ریسک بر عهده وی خواهد بود.

عدم تولید و یا از کار افتادن خط تولید :
بر عهده سرمایه پذیر میباشد.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

عدم شمول ماده 141 و سوددهی شرکت در سه سال گذشته

عدم وجود چک برگشتی برای شرکت و مدیرعامل در زمان بررسی طرح

عدم سابقه کیفری برای اعضای هیات مدیره و مدیرعامل در زمان بررسی طرح

روند رو به رشد درامدهای شرکت

سابقه فعالیت طولانی و داشتن برند شناخته شده در بازار

طرح «تولید شیر پاستوریزه» تعریف شده توسط شرکت تعاونی 121 فرآورده های لبنی بهار دالاهو از شش منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر
نماد طرح: دمانیزان / Dmanizan

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان توسعه فیروزه) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.