تامین سرمایه در گردش خرید و فروش کالاهای مصرفی و غذای سپاهان

سپاهان پخش سادات

تامین سرمایه در گردش خرید و فروش کالاهای مصرفی و غذای سپاهان

سپاهان پخش سادات

50 میلیارد ریال
توسط 258 سرمایه‌گذار
موفق شد

%48

برآورد سود یکساله

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 50 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 12 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 3.64%
  • پرداخت یود علی الحساب 10 درصد در ماه چهارم و الباقی 5درصد هر دو ماه یکبار
slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- سوددهی مناسب طرح

2- ریسک پایین از بین رفتن سرمایه به دلیل تبدیل سرمایه به کالای مصرفی

3- سوابق اجرایی قابل قبول سرمایه پذیر

4- پرداخت 5 درصد سود علی الحساب هر 2 ماه یکبار

درباره سرمایه‌پذیر

تعداد کارمندان: 110 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

سیدحسین سادات

thumbnail

سید رضا سادات

thumbnail

نرگس یاوری

معرفی طرح

شرکت سپاهان پخش سادات جهت تامین سرمایه در گردش خرید کالاهای مصرفی و غذایی از تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان و فروش آن‌ها مشتریان خود و اخذ نمایندگی پخش برندهای مختلف در استان اصفهان خواستار تامین سرمایه به میزان 50,000 میلیون ریال می‌باشد . پیش‌بینی می‌شود طی دوره 12 ماهه، این طرح بتواند به سود 38,144 میلیون ریالی برسد. با لحاظ سهم 62.92 درصدی برای سرمایه‌گذاران از درآمد طرح، نرخ بازده داخلی ماهانه و سود سرمایه‌گذاران در مدت اجرای طرح با احتساب هزینه کارمزد تامین مالی جمعی به ترتیب برابر با 3.68 درصد و 48.00 درصد پیش‌بینی شده است.

مدیریت ریسک‌ها

ریسک عدم تسویه نقدی مشتریان در مدت طرح و افزایش دوره گردش:
در صورت وقوع بر عهده متقاضی خواهد بود. در صورت فروش نسیه، در پایان طرح هر میزان مطالبات وصول نشده باقیمانده حال شده فرض می‌شود و سرمایه‌پذیر موظف به تسویه مبالغ در پایان طرح می‌باشد.

ریسک عدم امکان تهیه مواد غذایی مورد نیاز به هر دلیلی:
با توجه به سوابق شرکت امکان وقوع این ریسک بسیار کم بوده و در صورت وقوع متقاضی می‌بایست مبالغ به‌کار گرفته نشده در طرح را سرمایه‌گذاران بازگرداند.

ریسک فساد محصولات خریداری شده:
هرگونه فساد در کالاهای موضوع طرح بر عهده متقاضی خواهد بود. متقاضی متعهد به خرید و فروش کالاهای با احتمال فساد پایین می‌باشد و یا اگر محصولات با ریسک فساد خریداری کرد شرایط لازم برای نگهداری و اثار این نوع محصولات را تامین کند.

افزایش قیمت ارز و نرخ تورم:
متقاضی میبایست با توجه به قیمت خرید کالاهای مصرفی و غذایی، قیمت فروش را طوری تعیین نماید که حداقل حاشیه سود برآوردی برای سرمایه‌گذاران حفظ گردد. این ریسک بر عهده طرفین می‌باشد.

ریسک عدم فروش کالاها به میزان برآورد شده در طرح:
با توجه به برآورد شرکت از میزان تقاضای بازار احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می‌گردد. لازم به ذکر است که متقاضی در صورت فروش نرفتن کالای مذکور در طرح، موظف به بازخرید محصولات خواهد بود به نحوی که حداقل سود برآورد شده در طرح برای سرمایه‌گذاران محقق گردد.

آسیب به محصولات پیش از تحویل به مشتری(آتش سوزی، منقضی شدن محصولات، سرقت و ...):
سرمایه‌پذیر موظف است جهت پوشش ریسک مخاطرات، انبار محصولات را بیمه کند.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

عدم سابقه محکومیت کیفری مدیر عامل و اعضای هیات مدیره

عدم شمول ماده 141 و سوددهی سه سال گذشته سرمایه پذیر

فروش بیش از 2 برابر پیش بینی شده طرح شرکت در سال گذشته براساس اظهارنامه مالیاتی

رتبه اعتباری ریسک متوسط-کم ریسک و بهتر برای شرکت و تمامی اعضای هیات مدیره

عدم وجود چک برگشتی برای شرکت و مدیرعامل و رئیس هیات مدیره در زمان بررسی طرح

وجود سابقه چک برگشتی یک عضو هیات مدیره علی رغم رتبه اعتباری ریسک کم-خوب (پرداخت وجوه منوط به رفع سوء اثر چک برگشتی خواهد بود)

روند رو به رشد شرکت با افزایش 5 و 2 برابری فروش در سه سال گذشته

طرح «تامین سرمایه در گردش جهت خرید و فروش کالاهای مصرفی و غذایی سادات 2» تعریف شده توسط شرکت سپاهان پخش سادات از هفت منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات‌مدیره و مدیرعامل و همچنین گواهی عدم سوءپیشینه اعضای هیات‌مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر
نماد طرح: دساداتسپ / Dsaadaat

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان توسعه فیروزه) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.