تامين سرمايه در گردش همراه مکانیک

شرکت فنی و مهندسی مکانیک همراه آریا توسن

تامين سرمايه در گردش همراه مکانیک

شرکت فنی و مهندسی مکانیک همراه آریا توسن

57.68 میلیارد ریال
توسط 344 سرمایه‌گذار
موفق شد

%38.36

برآورد سود یکساله

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 100 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 12 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 3.01%
  • پرداخت 2٪ سود علی الحساب، هر 1 ماه یکبار، از ماه 1 ام
slider slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- سوددهی مناسب طرح

2- ریسک پایین نکول سرمایه پذیر به دلیل ارائه ضمانت نامه تعهد پرداخت بانکی جهت تضمین اصل سرمایه

3- پرداخت 2 درصد سود علی الحساب ماهانه

4- سوابق اجرایی قابل قبول سرمایه پذیر

درباره سرمایه‌پذیر

تعداد کارمندان: 335 نفر

آدرس وب‌سایت: www.hamrah-mechanic.com

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

محمدامین پهلوان زاده

thumbnail

مجید کمالو

thumbnail

حجت اله نجف پور

thumbnail

سجاد باقری

thumbnail

رضا باقری

معرفی طرح

شرکت شرکت فنی و مهندسی مکانیک همراه آریا توسن جهت افزایش سرمایه در گردش خود برای فروش اقساطی خودرو، درخواست تامین سرمایه به مبلغ 100,000 میلیون ریال را دارد. براساس سوابق و بررسی فروش و صورت‌های مالی سرمایه پذیر، پیش‌بینی می‌شود طی دوره 12 ماهه، درآمد 1,288,214میلیون ریالی حاصل گردد و مجموع کارمزد دریافتی از محل فروش اقساطی خودرو برابر با 126,614 میلیون ریال برآورد می¬گردد. با لحاظ سهم 30.3 درصدی سرمایه‌گذاران از سود طرح (کارمزد فروش اقساطی با لحاظ هزینه تامین مالی جمعی) ، نرخ بازده داخلی ماهانه و سود سرمایه‌گذاران در مدت اجرای طرح به ترتیب برابر با 3.01 و 38.36 درصد پیش بینی شده است. لازم به ذكر است جهت پوشش خطر از دست رفتن اصل سرمايه، ضمانت نامه تعهد پرداخت صادر شده از صندوق توسعه صادرات و تبادل فناوری از سرمايه‌پذير دريافت مي‌شود.
سود علی الحساب 2 درصدی از انتهای ماه اول و به صورت ماهانه پرداخت می شود.

مدیریت ریسک‌ها

افزايش دوره گردش سرمايه به هر دليلي:
مطابق قرارداد بین سرمایه‌پذیر و لیزینگ، لیزینگ موظف و متعهد است تا بلافاصله بعد از تسلیم اسناد و مدارک فروش ارائه شده توسط سرمایه‌پذیر با وی تسویه کند درنتیجه احتمال وقوع این ریسک اندک است. در صورتی که حداقل سه چهارم درآمد پیش‌بینی شده در دوره‌های گزارش دهی حاصل شود، این ریسک بین سرمایه پذیر و سرمایه گذار مشترک است و بیش از آن بر عهده سرمایه‌پذیر خواهد بود.

نکول مشتریان یا تاخیر در تسویه از طرف لیزینگ طرف قرارداد:
باتوجه به آنکه لیزینگ طرف حساب سرمایه پذیر بوده و ملزم به پرداخت مبالغ فروش خودروها به سرمایه-پذیر است، ریسک نکول در این طرح بسیار اندک است. با این حال این ریسک برعهده سرمایه پذیر است.

کاهش حاشیه سود:
طبق صورت های مالی شرکت سرمایه پذیر در سال مالی گذشته، کارمزد دریافتی این شرکت از محل فروش اقساطی به صورت میانگین 10 تا 14 درصد بوده است و در طرح طبق برآورد سرمایه پذیر این عدد 10.9 درنظر گرفته شده است. همچنین سرمایه گذاران در پرداخت سود اولویت داشته و درصورت کاهش سودآوری، سرمایه پذیر با رضایت خود اعلام میدارد که از سهم سود خود، سود پیش بینی شده به سرمایه گذاران را بپردازد. با این حال در صورت محقق نشدن حداقل 75 درصد از فروش پیش بینی شده در طرح، دونگی حق فسخ قرارداد را دارد.

عدم پرداخت مبلغ وام از سوی لیزینگ:
در صورت وقوع این ریسک بر عهده سرمایه‌پذیر است.

عدم فروش خدمات:
در صورت اجرای تمام راهکارهای ممکن از سوی سرمایه‌پذیر، این ریسک ذاتی است و بین سرمایه پذیر و سرمایه¬گذاران مشترک است. اما اگر در گزارش سه ماهه حداقل 75 درصد از فروش محقق نشود، دونگی حق فسخ قرارداد را دارد. همچنین سرمایه¬پذیر با رضایت خود پرداخت سود به سرمایه گذاران را در اولویت قرارداده است

ریسک فسخ قرارداد و عدم امکان اجرای قرارداد با لیزینگ به هر دلیل:
بر عهده سرمایه پذیر میباشد

عدم تمدید قرارداد با شرکت‌های لیزینگ:
در صورت وقوع این ریسک بر عهده سرمایه‌پذیر است.

کاهش تعداد فروش لیزینگی نسبت به شرایط فعلی:
سرمایه پذیر موظف به محقق کردن حداقل سود برای سرمایه‌گذاران می‌باشد در صورت عدم تحقق از محل سایر منابع خود می‌بایست جبران نماید.

عدم انجام تعهدات خریدار:
در صورت وقوع این ریسک بر عهده سرمایه‌پذیر است.

تغییرات اساسی سیاست‌های بانک مرکزی در فرآیند اعطای تسهیلات به بانک‌ها و لیزینگ‌ها:
در صورت وقوع این ریسک بر عهده سرمایه‌پذیر است.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

عدم شمول ماده 141 و سوددهی سال گذشته سرمایه پذیر

عدم وجود چک برگشتی برای شرکت و مدیرعامل در زمان بررسی طرح

عدم سابقه کیفری برای اعضای هیات مدیره و مدیرعامل در زمان بررسی طرح

سابقه مطلوب سرمایه پذیر در تامین مالی جمعی

رشد قابل توجه درآمدهای عملیاتی شرکت در سال جاری نسبت به سال قبل

طرح «تامين سرمايه در گردش همراه مکانیک» تعریف شده توسط شرکت فنی و مهندسی مکانیک همراه آریا توسن از هفت منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر
نماد طرح: دـمکانیک / Dmekanik

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان الگوریتم) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.