تامین سرمایه در گردش جهت خرید و فروش مواد غذایی و سلولزی

قائم پخش آدرین

تامین سرمایه در گردش جهت خرید و فروش مواد غذایی و سلولزی

قائم پخش آدرین

90.9 میلیارد ریال
توسط 373 سرمایه‌گذار
موفق شد

%42

برآورد سود یکساله

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 90.9 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 12 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 3.38%
  • سود علی‌الحساب ماهانه 3.5٪، هر 3 ماه یک بار
slider slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- سوددهی مناسب طرح

2- ریسک پایین از بین رفتن سرمایه به دلیل تبدیل سرمایه به کالای مصرفی

3- سوابق اجرایی قابل قبول سرمایه پذیر

4- پرداخت 3.5 درصد سود علی الحساب هر 3 ماه یکبار

درباره سرمایه‌پذیر

تعداد کارمندان: 40 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

سمیه مصطفی پور هندخاله

thumbnail

زهرا مصطفی پور هندخاله

معرفی طرح

شرکت قائم پخش آدرین جهت تامین سرمایه در گردش خرید مواد غذایی و سلولزی از تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان و فروش آن‌ها مشتریان خود و اخذ نمایندگی پخش برندهای مختلف در استان گیلان خواستار تامین سرمایه به میزان 90,900 میلیون ریال می‌باشد. پیش¬بینی می¬شود طی دوره 12 ماهه، این طرح بتواند به درآمد 396,404 میلیون ریالی برسد. با لحاظ سهم 83.72 درصدی برای سرمایه¬گذاران از درآمد طرح، نرخ بازده داخلی ماهانه و سود سرمایه¬گذاران در مدت اجرای طرح با احتساب هزینه کارمزد تامین مالی جمعی به ترتیب برابر با 3.38 درصد و 42.00 درصد پیش¬بینی شده است. لازم به ذکر است جهت از بین نرفتن اصل سرمایه از متقاضی با ارائه ضمانت‌نامه حسن انجام تعهدات از صندوق پژوهش و فناوری پرشین دارو البرز ضمانت شده است.

مدیریت ریسک‌ها

ریسک عدم تسویه نقدی مشتریان در مدت طرح و افزایش دوره گردش:
در صورت وقوع بر عهده متقاضی خواهد بود. در صورت فروش نسیه، در پایان طرح هر میزان مطالبات وصول نشده باقیمانده حال شده فرض می‌شود و سرمایه‌پذیر موظف به تسویه مبالغ در پایان طرح می‌باشد.

ریسک عدم امکان تهیه مواد غذایی و سلولزی مورد نیاز به هر دلیلی:
با توجه به سوابق شرکت امکان وقوع این ریسک بسیار کم بوده و در صورتی که سرمایه‌پذیر تا پایان ماه سوم مبلغی از سرمایه جمع آوری شده را به گردش در نیاورده باشد، موظف است اصل پول راکد به همراه سود برآوردی ماهانه 3.5 درصد به سرمایه گذاران عودت نماید. .

ریسک فساد محصولات خریداری شده:
هرگونه فساد در کالاهای موضوع طرح بر عهده متقاضی خواهد بود. متقاضی متعهد به خرید و فروش کالاهای با احتمال فساد پایین می‌باشد و یا اگر محصولات با ریسک فساد خریداری کرد شرایط لازم برای نگهداری و انبار این نوع محصولات را تامین کند.

افزایش قیمت ارز و نرخ تورم:
متقاضی میبایست با توجه به قیمت خرید کالاهای مصرفی و غذایی، قیمت فروش را طوری تعیین نماید که حداقل حاشیه سود برآوردی برای سرمایه‌گذاران حفظ گردد. این ریسک بر عهده طرفین می‌باشد.

ریسک عدم فروش کالاها به میزان برآورد شده در طرح:
با توجه به برآورد شرکت از میزان تقاضای بازار احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می‌گردد. لازم به ذکر است که متقاضی در صورت فروش نرفتن کالای مذکور در طرح، موظف به بازخرید محصولات خواهد بود به نحوی که حداقل سود برآورد شده در طرح برای سرمایه‌گذاران محقق گردد.

آسیب به محصولات پیش از تحویل به مشتری(آتش سوزی، منقضی شدن محصولات، سرقت و ...):
سرمایه‌پذیر موظف است جهت پوشش ریسک مخاطرات، انبار محصولات را بیمه کند. در صورت وقوع بر عهده متقاضی خواهد بود.

ریسک نقدشوندگی ضمانت نامه:
ضمانت نامه حسن انجام تعهدات از تضامین رسمی محسوب شده که مبتنی بر اجرای یک قرارداد خاص صادر میشود. بدیهی است که قابلیت نقد شوندگی این نوع تضامین نسبت به ضمانت نامه تعهد پرداخت کمتر می باشد.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

عدم سابقه محکومیت کیفری مدیر عامل و اعضای هیات مدیره

عدم شمول ماده 141

وضعیت مالی مناسب و رشد درآمد و وضعیت اعتباری شرکت براساس صورت های مالی حسابرسی شده

مبلغ فروش متناسب با ابعاد طرح در بهار و تابستان 1402

سابقه اعتباری مطلوب شرکت و اعضای هیات مدیره در زمان بررسی طرح

اولویت داشتن سرمایه گذاران در پرداخت سود

دارای ضمانت حسن انجام تعهدات جهت جبران خسارت اصل سرمایه و سود پیش بینی شده

طرح «تامین سرمایه در گردش جهت خرید و فروش مواد غذایی و سلولزی» تعریف شده توسط شرکت قائم پخش آدرین از هفت منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات‌مدیره و مدیرعامل و همچنین گواهی عدم سوءپیشینه اعضای هیات‌مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر
نماد طرح: دقائمپخش / Dghaempa

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان توسعه فیروزه) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.