تامین سرمایه در گردش تولید بسته‌های افزودنی روانکارها

شرکت مهندسی همگام صنعت صدر سپاهان

تامین سرمایه در گردش تولید بسته‌های افزودنی روانکارها

شرکت مهندسی همگام صنعت صدر سپاهان

40 میلیارد ریال
توسط 200 سرمایه‌گذار
موفق شد

%48

برآورد سود یکساله

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 40 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 12 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 3.85%
  • پرداخت 4٪ سود علی‌الحساب، هر 3 ماه یکبار، از ماه 1 ام
slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- سوددهی مناسب طرح

2- سوابق اجرایی قابل قبول سرمایه پذیر

3- ریسک پایین از بین رفتن سرمایه به دلیل مصرف برای خرید مواد اولیه

4- ضمانت شخص ثالث جهت جبران خسارات اصل سرمایه و پرداخت سود پیش بینی شده

درباره سرمایه‌پذیر

تعداد کارمندان: 20 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

عاطفه امینی

thumbnail

سعید سلیمانی

thumbnail

محسن سلیمانی شیخ آبادی

معرفی طرح

شرکت همگام صنعت صدر سپاهان جهت تامین بخشی از سرمایه در گردش مورد نیاز تولید محصولات افزودنی روانکاری، درخواست تامین سرمایه به مبلغ 40,000 میلیون ریال را دارد. پیش‌بینی می‌شود درآمد طرح طی یک دوره یک ساله شامل چهار دوره گردش، مبلغ 229,025 میلیون ریال و سود طرح با لحاظ هزینه خرید محصولات به مبلغ 76,225 میلیون ریال برسد. با لحاظ سهم 25.19 درصدی سرمایه‌گذاران از سود حاصل از عملیات طرح، نرخ بازده داخلی ماهانه و سود سرمایه‌گذاران در مدت اجرای طرح با احتساب هزینه کارمزد تامین مالی جمعی به ترتیب برابر با 3.85 و 48 درصد پیش‌بینی شده است. تعهد پرداخت سود و جبران خسارات اصل سرمایه توسط ضامن ثالث شرکت کیمیا فرایند نقش جهان و سرمایه پذیر از طریق چک و سفته انجام پذیرفته است.
سود علی‌الحساب سرمایه‌گذاران ماهانه 4 درصد است که هر 3 ماه یکبار و در پایان ماه سوم پرداخت می‌گردد. مابه‌التفاوت سود طرح (سهم سرمایه‌گذاران) با مجموع سودهای علی‌الحساب پرداختی با اعمال سود/زیان قطعی پس از حسابرسی داخلی به سرمایه‌گذاران پرداخت می‌گردد.

مدیریت ریسک‌ها

تغییرات قیمت مواد اولیه:
با تغییر قیمت مواد اولیه موجب تغییر در هزینه محصول و نرخ فروش محصول می‌گردد. در صورت تحقق این ریسک بر عهده طرفین خواهد بود.

تغییر قیمت محصول:
با توجه به در نظر گرفتن ریسک نوسان قیمت مواد اولیه احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می‌شود. سرمایه پذیر قیمت نهایی محصول را میبایست به نحوی تعیین نماید که حداقل حاشیه سود مذکور در طرح حفظ گردد. در صورت وقوع این ریسک بر عهده طرفین خواهد بود.

ایجاد اختلال در خط تولید و عدم امکان تحقق فروش به میزان پیش‌بینی شده:
در صورت وقوع این امر ریسک آن بر عهده متقاضی خواهد بود.

کاهش حاشیه سود طرح:
با توجه به سابقه فعالیت شرکت احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می‌شود و در صورت وقوع بر عهده طرفین خواهد بود.

افزایش در دوره گردش عملیاتی به هر دلیلی:
دوره گردش اعلام شده بر اساس سابقه و پیش بینی های متقاضی و صورت‌های مالی شرکت برآورد گردیده است. در صورت وقوع اين ريسك به عهده سرمايه‌پذير می‌باشد.

عدم امکان فروش محصول به میزان و مبلغ پیش بینی شده:
با توجه به برآورد شرکت و میزان تقاضای مشتریان احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می‌گردد. لازم به ذکر است که متقاضی در صورت فروش نرفتن کالای مذکور در طرح، متقاضی موظف به بازخرید محصولات خواهد بود به نحوی که حداقل سود برآورد شده در طرح برای سرمایه گذاران محقق گردد.

ریسک عدم وصول نقد درآمدها:
در صورت وقوع سرمایه پذیر می بایست از منابع خود برای بازپرداخت سرمایه و سود حداقلی پیش بینی شده سرمایه گذاران اقدام نماید. لیکن در صورت وقوع این ریسک بر عهده سرمایه پذیر می باشد.

آسیب به محصولات پیش از تحویل به مشتری(آتش سوزی، سرقت و ...):
این ریسک بر عهده متقاضی می‌باشد.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

عدم شمول ماده 141 و سوددهی سه سال گذشته سرمایه پذیر

عدم وجود چک برگشتی برای شرکت و مدیرعامل در زمان بررسی طرح

روند رو به رشد شرکت در تولید، دارایی ها و درآمدهای عملیاتی سه سال گذشته

وجود ضامن ثالث شرکت کیمیا فرایند نقش جهان با سرمایه ثبتی 12.9 میلیارد ریال و شرایط اعتباری مطلوب

طرح «تامین بخشی از سرمایه درگردش تولید بسته‌های افزودنی روانکاری» تعریف شده توسط شرکت همگام صنعت صدر سپاهان از شش منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات‌مدیره و مدیرعامل و همچنین گواهی عدم سوءپیشینه اعضای هیات‌مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر
نماد طرح: دهمگام_ص / Dhamgaam

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان توسعه فیروزه) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.