راه اندازی خط تولید کاتد مس

پویش صنعت آریا

راه اندازی خط تولید کاتد مس

پویش صنعت آریا

72.19 میلیارد ریال
توسط 413 سرمایه‌گذار
موفق شد

%42.86

برآورد سود یکساله

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 72.19 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 12 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 3.64%
  • پرداخت 2٪ سود علی‌الحساب، هر 1 ماه یکبار، از ماه 7 ام
slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- سوددهی مناسب طرح

2- کاهش ریسک از دست رفتن سرمایه به دلیل خرید تجهیزات و مواد اولیه

3- سوابق اجرایی قابل قبول سرمایه پذیر

4- ضمانت اصل سرمایه و سود پیش بینی شده توسط ضامن معتبر

5- پرداخت سود علی الحساب 2 درصدی از ابتدای ماه هفتم طرح

6- پرداخت 16.6 درصد از اصل سرمایه از ابتدای ماه هفتم طرح

درباره سرمایه‌پذیر

شرکت پویش صنعت آریا با سابقه 18 ساله و 28 نفر پرسنل بیمه شده در زمینه فعالیت‌های صنعتی، معدنی و مالکیت معدن گزک به شماره پروانه بهربرداری 29274/95  در حال حاضر به تولید کاتد مس 99.9 درصد از روش لیچینگ فعالیت داشته و قصد افزودن خط تولید پودر مس به کارخانه موجود را دارد.

تعداد کارمندان: 39 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

فریدون ( علی ) کیومرثی

thumbnail

مرتضی شجاعی شاد

معرفی طرح

شرکت پویش صنعت آریا جهت توسعه خطوط تولید و راه اندازی خط تولید جدید کاتد مس شامل خرید دستگاه دیزل ژنراتور، تانکرها و تاسیسات مربوطه و همچنین تکمیل سرمایه در گردش برای توليد 136 تن کاتد مس، درخواست تامین سرمایه به مبلغ 72,192 میلیون ریال را دارد. پیش‌بینی می‌شود طی دوره 12 ماهه، بتواند به درآمد 476میلیارد ریال برسد. معیار محاسبه سود طرح بر اساس مبلغ فروش با لحاظ هزینه تامین مالی جمعی است. با لحاظ سهم 6.5 درصدی از درآمد طرح برای سرمایه‌گذاران، نرخ بازده داخلی ماهانه و سود سرمایه‌گذاران در مدت اجرای طرح به ترتیب برابر با 3.64 و 42.86 درصد پیش بینی شده است لازم به ذكر است جبران خسارات اصل سرمایه توسط سرمایه پذیر و ضامن شخص ثالث، و پرداخت سود پیش بینی شده طرح توسط ضامن شخص ثالث تعهد گردیده است. ضامن شخص ثالث طرح شرکت گروه سرمایه گذاری پویش بوده و جهت انجام تعهدات وثایقی مطابق پیوست سوم قرارداد از وی و سرمایه‌پذیر دریافت می‌شود
سود علی‌الحساب ماهانه 2 درصد سرمايه از ابتدای ماه هفتم محاسبه شده و به صورت ماهانه پرداخت می‌شود.
بازپرداخت سرمایه دریافتی از انتهای ماه هفتم شروع می شود و هر ماه به نسبت یک ششم سرمایه جمع آوری شده به سرمایه گذاران بازپرداخت خواهد شد.

مدیریت ریسک‌ها

تامین مواد اولیه:
از پنج ماده اولیه تامین سنگ معدن از معادن متعلق به خود شرکت انجام می‌شود که بر عهده سرمايه‌يذیر است. دیگر مواد مصرفی طرح نیز عمومی بوده و تامین آنها دارای ریسک بالایی نبوده و مجموعا تامین مواد اولیه بر عهده سرمایه پذیر خواهد بود.

قطعی برق:
تامین برق ژنراتوری به میزان 500 کاوا در طرح در نظر گرفته شده است. با وجود راه‌اندازی ژنراتور در صورت بروز، این ریسک مشترک خواهد بود. اما ضامن ثالث این ریسک را برعهده گرفته است.

کاهش قیمت کاتد مس:
وابستگی نرخ این محصول به قیمت جهانی مس و نرخ دلار زیاد است. هر گونه تغییر در آن سودآوری طرح را متاثر می سازد. لیکن تعهد به پرداخت سود توسط ضامن شخص ثالث، این ریسک را از سرمایه گذاران مرتفع می‌سازد.

ممنوعیت‌ها و الزامات قانونی و دستوری صادراتی-وارداتی:
هر گونه اثر قانونی جزو ریسک های ذاتی طرح می‌باشد. لیکن تعهد به پرداخت سود توسط ضامن شخص ثالث، این ریسک را از سرمایه گذاران مرتفع می‌سازد.

عدم دستیابی به برنامه فروش محصول:
در صورت اجرای تمام راهکارهای ممکن از سوی سرمایه‌پذیر، این ریسک ذاتی است، لیکن تعهد به پرداخت سود توسط ضامن شخص ثالث، این ریسک را از سرمایه گذاران مرتفع می‌سازد.

عدم دستیابی به برنامه تولید:
سرمایه‌پذیر موظف است تا کاتد مس را حداقل به میزان ظرفیت پیش‌بینی شده تولید نماید. در صورت رخداد این ریسک بر عهده سرمایه‌پذیر است.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

عدم سابقه محکومیت کیفری مدیر عامل و اعضای هیات مدیره

عدم شمول ماده 141 و سوددهی سه سال گذشته سرمایه پذیر

عدم وجود چک برگشتی برای شرکت و مدیرعامل و رئیس هیات مدیره در زمان بررسی طرح

سابقه مناسب شرکت در تامین مالی جمعی با اجرای موفق طرح به نسبت مشابه

تضمین اصل سرمایه و سود پیش بینی شده توسط ضامن ثالث

خلاصه ارزیابی‌

طرح «راه اندازی خط تولید کاتد مس» تعریف شده توسط شرکت پویش صنعت آریا از پنج منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

بیشتر
نماد طرح: دکاتد_مس / dcathode

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان توسعه فیروزه) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.