تامین سرمایه در گردش تجارت کالای سارینا

سارینا تجارت اسطوره

تامین سرمایه در گردش تجارت کالای سارینا

سارینا تجارت اسطوره

46.04 میلیارد ریال
توسط 170 سرمایه‌گذار
موفق شد

%48.6

برآورد سود یکساله

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 46.04 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 12 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 3.9%
  • پرداخت 4.06٪ سود علی‌الحساب، هر 3 ماه یکبار، از ماه 1 ام
slider slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- سوددهی مناسب طرح

2- کاهش ریسک از دست رفتن سرمایه به دلیل خرید کالاهای غذایی عمدتا فاسد نشدنی و کالاهای مصرفی

3- دریافت وثایق از سرمایه‌پذیر برای پوشش خطر از دست رفتن اصل سرمایه

4- پرداخت 12.2 درصد سود علی الحساب هر سه ماه یکبار

5- تجربه قابل قبول مجری طرح در این حوزه تاکنون

درباره سرمایه‌پذیر

تعداد کارمندان: 1 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

محسن حجاری زاده

thumbnail

سعید ناظر

thumbnail

صدیقه پناهی پور

thumbnail

حامد مرکزی

معرفی طرح

شرکت سارینا تجارت اسطوره جهت تکمیل سرمایه در گردش خود برای خرید نقدی کالاهای مصرفی و فروش آنها، درخواست تامین سرمایه به مبلغ 46,040 میلیون ریال را دارد. سرمایه جمع‌آوری شده از دونگی، صرف خرید کالاهای مصرفی شامل اتواع ادویه، چاشنی ،حبوبات، خشکبار و کارمزد تامین مالی جمعی می‌شود. لازم به ذکر است هزینه قابل قبول طرح صرفا کارمزد تامین مالی جمعی بوده و مابقی هزینه¬ها برعهده سرمایه¬پذیر می باشد. پیش‌بینی می‌شود طی دوره 12 ماهه، بتواند به فروش 179,017 میلیون ریال برسد. از آنجایی كه معیار تعریف سود طرح، مبلغ فروش است، با لحاظ سهم 12.5 درصدی سرمایه‌گذاران از مبلغ فروش طرح، نرخ بازده داخلی و سود سرمایه‌گذاران در مدت اجرای طرح به ترتیب برابر با 3.90 و 48.60 درصد پیش بینی شده است.

مدیریت ریسک‌ها

افزايش دوره گردش سرمايه به هر دليلي:
در دوره گردش اول در صورتی که بیش از یک ماه افزایش یابد دونگی حق توقف طرح را خواهد داشت. در دوره گردش دوم تمامی مطالبات وصول نشده حال شده فرض و تسویه حساب انجام می‌شود.

صدمه به محصولات (به هردلیلی از جمله خرابی و فساد، سرقت و ...):
سرمایه‌پذیر موظف به بیمه محصولات و به طور کلی مسئول حفظ و نگهداری کالاهای خریداری شده می‌باشد لذا این ریسک برعهده ایشان است.

نکول در پرداخت توسط مشتریان سرمایه پذیر:
سرمایه پذیر تحت هر شرایطی موظف به پرداخت سود علی الحساب ذکر شده در طرح می باشد و در انتهای دوره در صورت عدم عدم وصول مطالبات مشتری، مطالبات به صورت حال شده در نظر گرفته می شوند و سرمایه پذیر موظف به پرداخت اصل و سود سرمایه گذاران است. لذا این ریسک بر عهده سرمایه پذیر است.

عدم فروش محصول تا پایان طرح:
سرمایه‌پذیر موظف به بازخرید محصولات فروش نرفته در پایان طرح با نرخ پیش بینی شده در طرح می باشد.

افزایش نرخ خرید و یا کاهش نرخ مارک آپ:
در صورت افزایش نرخ خرید، سرمایه پذیر موظف است که نرخ فروش محصولات را افزایش دهد به نحوی که سود پیش بینی شده سرمایه گذاران محقق شود. در صورت کاهش مارک آپ، سرمایه پذیر موظف است که از سهم سود خود، سود سرمایه گذاران را بپردازد. و با در نظر گرفتن این موضوع، قیمت فروش نباید کمتر از نرخی باشد که سود کل طرح، پوشش دهنده سود سرمایه گذاران نباشد. این ریسک برعهده سرمایه پذیر است.

عدم امکان تأمین کالاها:
مدیریت تامین کنندگان بر عهده سرمایه‌پذیر است لذا در صورت وقوع این ریسک بر عهده وی خواهد بود

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

عدم سابقه محکومیت کیفری مدیر عامل و اعضای هیات مدیره

عدم شمول ماده 141

وضعیت مالی مناسب و رشد درآمد و وضعیت اعتباری شرکت براساس اظهارنامه های مالیاتی

مبلغ فروش متناسب با ابعاد طرح در بهار 1402

سابقه اعتباری مطلوب شرکت و اعضای هیات مدیره در زمان بررسی طرح

اولویت داشتن سرمایه گذاران در پرداخت سود

طرح «تجارت کالای سارینا» تعریف شده توسط شرکت سارینا تجارت اسطوره از پنج منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر
نماد طرح: د_سارینا / D_Sarina

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان توسعه فیروزه) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.