تامین سرمایه در گردش تولید و فروش مکمل دارویی (رینفولتیل)

بین المللی هستی دارو درمان

تامین سرمایه در گردش تولید و فروش مکمل دارویی (رینفولتیل)

بین المللی هستی دارو درمان

93.32 میلیارد ریال
توسط 469 سرمایه‌گذار
موفق شد

%45.08

برآورد سود یکساله

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 93.32 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 12 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 3.45%
  • پرداخت 22.5٪ سود علی‌الحساب، هر 6 ماه یکبار، از ماه 2 ام
slider slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- سوددهی نسبتا مناسب طرح

2- ریسک پایین از بین رفتن سرمایه به دلیل مصرف برای خرید مواد اولیه

3- سوابق اجرایی قابل قبول سرمایه پذیر

4- ارائه ضمانت نامه حسن انجام تعهدات جهت پوشش ریسک نکول اصل و سود نهایی سرمایه گذاران

5- پرداخت 22.5 درصد سود علی الحساب هر 6 ماه یکبار

درباره سرمایه‌پذیر

شرکت بین المللی هستی دارو درمان در تاریخ 1385/04/24 تاسیس گردید.

این شرکت در حوزه مشاوره ، مدیریت ، انتقال تکنولوژی و اجرای پروژه های سرمایه گزاری در صنعت پخش ، تامین و واردات مواد اولیه دارویی و شیمیایی فعایت دارد.

تعداد کارمندان: 8 نفر

اعضای هیات مدیره:

معرفی طرح

شرکت بین المللی هستی دارو درمان جهت تامین سرمایه در گردش خود برای تولید مکمل‌های دارویی، درخواست تامین سرمایه به مبلغ 93,320 میلیون ریال را دارد. سرمایه جمع‌آوری شده از دونگی، صرف خرید مواد اولیه تولید ویال و لوسیون رینفولتیل زنانه و مردانه می‌شود. پیش‌بینی می‌شود طی دوره 12 ماهه، با اجرای این طرح بتوان به درآمد 239,034 میلیون ریالی رسید که با لحاظ سهم 17.6 درصدی سرمایه‌گذاران از این مبلغ، نرخ بازده داخلی ماهانه و سود سرمایه‌گذاران در مدت اجرای طرح به ترتیب برابر با 3.45 و 45.08 درصد پیش بینی شده است. لازم به ذكر است جهت پوشش خطر از دست رفتن اصل و سود سرمایه، ضمانت نامه حسن انجام تعهدات صادره از صندوق پرشین دارو البرز دریافت میشود.اگر در گزارش شش ماهه، 75 درصد از فروش پیش‌بینی شده میسر نشود یا دوره گردش سرمایه بیش از یک ماه از پیش بینی انجام شده (6 ماه) بیشتر گردد، سکو حق فسخ قرارداد، درخواست عودت سرمایه و تسویه حساب در پایان دوره گردش را خواهد داشت مگر آنکه سرمایه­پذیر از محل منابع و دارایی خود ما به التفاوت فروش واقعی و فروش پیش­بینی شده را جبران نماید. علاوه بر آن، هر تخلفی از تعهدات که منجر به وصول یکی از وثایق شود، برای دونگی حق فسخ طرح را ایجاد خواهد کرد.در صورتی که در پایان طرح هر میزان محصول فروش نرفته باشد، سرمایه پذیر موظف به بازخرید این محصولات به مبلغ آخرین فروش به شرطی که از نرخ افزایش شاخص بهای کالا و خدمات بانک مرکزی در این دوره کمتر نباشد خواهد بود. بدیهی است محصولات فروش نرفته درپایان دوره اول گردش سرمایه نباید از 25% کل محصول تولیدی بیشتر باشد و محصولات باقیمانده باید در دوره دوم گردش سرمایه به فروش رسد.همچنین در پایان طرح هر میزان مطالبات وصول نشده باقیمانده حال شده فرض و سرمایه پذیر موظف به تسویه مبالغ در پایان طرح می‌باشد.

در انتهای ماه 6 و ماه 12 طرح، سود علي‌الحساب 22.5 درصدی پرداخت خواهد شد(هر 6 ماه 22.5 درصد، جمعا 45 درصد). مابالتفاوت سود/زیان قطعی و سود علی‌الحساب پرداخت شده در طرح پس از حسابرسی رسمی، به سرمایه گذاران پرداخت می‌گردد.

مدیریت ریسک‌ها

افزايش دوره گردش سرمايه به هر دليلي:
در دوره گردش اول در صورتی که بیش از یک ماه افزایش یابد دونگی حق توقف طرح را خواهد داشت. در دوره گردش دوم تمامی مطالبات وصول نشده حال شده فرض و تسویه حساب انجام می‌شود.

صدمه به محصولات (به هردلیلی از جمله خرابی و فساد، سرقت و ...):
سرمایه‌پذیر موظف به بیمه انبار و محصولات وارداتی و به طور کلی مسئول حفظ و نگهداری مواد اولیه و محصولات تولیدی می‌باشد لذا این ریسک برعهده ایشان است.

نکول در پرداخت توسط مشتریان سرمایه پذیر:
سرمایه پذیر موظف به اخذ چک معتبر به میزان تمام مبلغ فروش در هنگام تحویل کالا می‌باشد. درصورتی که اعتبار صاحبین چک‌ها احراز شده و قصوری در این خصوص و مبلغ چک ها از سرمایه پذیر سر نزده باشد، این ریسک بر عهده طرفین است.

عدم فروش محصول تا پایان طرح:
سرمایه‌پذیر موظف به بازخرید محصولات فروش نرفته در پایان طرح با قیمت آخرین فروش که از افزایش نرخ شاخص بهای کالا و خدمات بانک مرکزی در همین مدت کمتر نباشد خواهد بود.

افزایش نرخ خرید:
مطابق روند تشریح شده در قسمت «شرایط اتمام پیش از موعد، افزایش زمان و پایان طرح» این ریسک مدیریت شده و در صورت تخلف بر عهده سرمایه‌پذیر است.

عدم امکان تأمین مواداولیه وارداتی جهت تولید داروها :
مدیریت تامین کنندگان بر عهده سرمایه‌پذیر است لذا در صورت وقوع این ریسک بر عهده وی خواهد بود

کاهش حاسیه سود:
سرمایه پذیر موظف به حفظ حداقل حاسیه سود اعلامی در طرح میباشد.

ریسک نقد شوندگی ضمانت نامه:
ضمانت نامه حسن انجام تعهدات از تضامین رسمی محسوب شده ه مبتنی بر اجرای یک قرارداد خاص صادر میشود. بدیهی است که قابلیت نقد شوندگی این نوع تضامین به نسبت ضمانت نامه تعهد پرداخت کمتر میباشد.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

عدم سابقه محکومیت کیفری مدیر عامل و اعضای هیات مدیره

عدم شمول ماده 141

وضعیت مالی مناسب و رشد درآمد و وضعیت اعتباری شرکت براساس گزارش حسابرسی و اظهارنامه مالیاتی

دریافت ضمانت نامه حسن انجام تعهدات از سرمایه‌پذیر برای ضمانت اصل سرمایه و پرداخت سود نهایی

سابقه اعتباری مطلوب برای مدیرعامل و اعضای هیات مدیره در زمان بررسی طرح

عدم وجود چک برگشتی برای شرکت و مدیرعامل و اعضای هیات مدیره در زمان بررسی طرح

سابقه قابل قبول در اجرای طرح های تامین مالی جمعی

خلاصه ارزیابی‌

طرح « تامین سرمایه در گردش تولید مکمل های دارویی هستی دارو 2» تعریف شده توسط شرکت بین المللی هستی دارو درمان از پنج منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

بیشتر
نماد طرح: دهستی_دو / DHastiD2

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان توسعه فیروزه) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.