تامین سرمایه درگردش خرید نقدی انواع شوینده و شامپو

تجارت خلاق هدف

تامین سرمایه درگردش خرید نقدی انواع شوینده و شامپو

تجارت خلاق هدف

80 میلیارد ریال
توسط 168 سرمایه‌گذار
موفق شد

%43.27

برآورد سود 12

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 80 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 12 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 3.97%
  • پرداخت 3٪ سود علی‌الحساب، هر 2 ماه یکبار، از ماه 1 ام
slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- ریسک نسبتا پایین سرمایه به دلیل تبدیل محصولات قابل فروش + بیمه کالا

2- دریافت ضمانت نامه حسن انجام تعهدات از سرمایه‌پذیر برای ضمانت اصل سرمایه و پرداخت سود نهایی

3- تجربه مناسب سرمایه‌پذیر در سال‌های گذشته در حوزه فروش محصولات از طریق سایت

4- وضعيت مالي مناسب طبق گزارش حسابرسی دو سال اخیر

5- سابقه اعتباری مطلوب مدیرعامل و اعضای هیات مدیره در زمان بررسي طرح

درباره سرمایه‌پذیر

شرکت‌ تجارت خلاق هدف مالک‌ برند خانومی‌ در سال 1398 تاسیس‌ شده است‌. فروشگاه اینترنتی‌ خانومی‌ به‌ عنوان اولین‌ فروشگاه اینترنتی‌ تخصصی‌ آرایشی‌ بهداشتی‌ در ایران، در سال 1393 راه اندازی‌ شد و در 9 سال گذشته‌ به‌ مرجع‌ اصلی‌ خرید محصولات آرایشی‌ بهداشتی‌ و معرفی‌ این‌ محصولات به‌ مصرف کنندگان تبدیل‌ شده است‌.

در 9 سال فعالیت , خانومی در زمینه فروش لوازم آرایشی و بهداشتی به بیش از 1.5 میلیون کاربر ثبت نام شده و بیش از 1 میلیون نفر دنبال کننده در شبکه های اجتماعی خدمت رسانی کرده است.

خانومی‌ معتقد است‌ هر بانوی‌ ایرانی‌ باید برای‌ حفظ‌ نعمت‌ ارزشمند زیبایی‌ و سلامتی‌ خود تلاش کند و به‌ خاطر خودش سرزنده باشد، پیام خانومی‌ برای‌ همه‌ بانوان ایرانی‌ این‌ است‌.

تعداد کارمندان: 195 نفر

آدرس وب‌سایت: www.khanoumi.com

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

مسعود شاه مرادی

thumbnail

محمود اکبری

thumbnail

رضا باقری

معرفی طرح

شرکت تجارت خلاق هدف جهت تامین سرمایه در گردش مورد نیاز خرید نقدی، درخواست تامین سرمایه به مبلغ 250,000 میلیون ریال (در سه مرحله 80 و 80 و 90 میلیارد ریالی) را دارد. تاکنون این شرکت انواع شامپو و شوینده را عموما به صورت امانی یا مدت دار تهیه و به فروش رسانده است و این سرمایه جهت خرید نقدی انواع شوینده و شامپو به منظور بهره‌مندی از تخفیف حاصل از خرید نقدی به کار گرفته خواهد شد. در صورت خرید نقدی 12.5% تخفیف از طرف تامین کننده محصولات لحاظ خواهد شد که این تخفیف ایجاد کننده منافع طرح بوده و سرمایه‌گذاران بیش از نیمی از این تخفیف‌ها که معادل 6.56 ٪ بهای خرید‌های نقدی است را به عنوان منافع طرح طی دوره 12 ماهه دریافت خواهند نمود. پیش‌بینی می‌شود سهم سرمایه‌گذاران از منافع ایجاد شده در طرح به 108,180 میلیون ریال برسد. با توجه به پرداخت سود علی الحساب 3% ماهانه هر دوماه یکبار و بازپرداخت اصل سرمایه طی دوره به صورت دوماهانه 6% نرخ بازده داخلی ماهانه و سود سرمایه‌گذاران در مدت اجرای طرح با احتساب هزینه کارمزد تامین مالی جمعی به ترتیب برابر با 3.97 و 43.27 درصد پیش‌بینی شده است. جهت تضمین حسن انجام قرارداد از سوی سرمایه‌پذیر ضمانت‌نامه حسن انجام تعهدات از صندوق پژوهش وفناوری پرشين داروی البرز به شماره سپاص 2411001502816578 به مبلغ 80 میلیارد ریال به تاریخ شروع 26/06/۱۴۰۲ که جهت پوشش اصل و سود پیش بینی شده کافی خواهد بود به دونگی ارائه شده است.

مدیریت ریسک‌ها

افزایش بهای تمام شده خرید محصولات :
با توجه به اینکه منافع طرح براساس تخفیف ناشی از خرید نقدی محاسبه شده، افزایش بهای تمام شده تاثیری در منافع حاصل از طرح نخواهد داشت.

کاهش تخفیفات نقدی خرید کالاها:
سرمایه‌پذیر موظف است تامین‌کنندگانی را جهت خرید انتخاب نماید که حاشیه سود خرید نقدی پیش‌بینی شده را پوشش دهند. لیکن درصورتی که به هیچ عنوان امکان پوشش این میزان تخفیف در خرید‌ها وجود نداشته باشد، سرمایه‌پذیر مجاز به عودت سرمایه مطابق شرایط مشخص شده در بخش انقباض طرح بوده و در غیر اینصورت موظف به جبران مابه‌التفاوت از محل دارایی خود خواهد بود

صدمه به محصولات خریداری شده به هر دلیل (دزدی، آتش سوزی و ...):
سرمایه پذیر موظف به حفظ کالاها و بیمه کردن انبار مواد اولیه و محصولات نهایی بوده و درصورتی که خطری از این محل به سرمایه‌گذاری وارد شود مسئول جبران خسارات خواهد بود.

برگشت از فروش ناشی از عیوب تولید:
سرمایه پذیر موظف کنترل کیفیت محصولات خریداری شده و جبران نواقص احتمالی از تامین کننده گان محصولات است و این ریسک تماما بر عهده وی خواهد بود.

عدم فروش محصولات در پایان دوره یا باقی ماندن موجودی مواد اولیه درانبار:
منافع سرمایه‌گذاران طرح بر مبنای خرید کالاها تعیین شده و عدم فروش کالاها تاثیری در پرداخت منافع سرمایه‌گذاران در طرح نخواهد داشت.

بروز مشکلات در تامین محصولات :
با توجه به سابقه مدیران و پیش بینی های صورت گرفته احتمال وقوع این ریسک پایین است.لیکن در صورت وقوع موظف به عملکرد مطابق بخش انقباض طرح بوده و درغیر اینصورت سرمایه پذیر موظف به جبران خسارات است.

افزایش دوره گردش سرمایه به هر علت:
اگر در گزارشات دو ماهه حداقل 80 درصد از خرید نقدی پیش¬بینی شده میسر نشود، یعنی خرید در یک دوره گردش دوماهه کمتر از 80 درصد مبلغ سرمایه جمع آوری شده باشد، سکو حق فسخ قرارداد فی مابین را خواهد داشت. و در صورتی که بین 80 تا 99 درصد از سرمایه صرف خرید نقدی شده باشد با شرط تعهد به جبران در دوره بعدی امکان ادامه طرح وجود خواهد داشت.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

دریافت ضمانت نامه حسن انجام تعهدات از سرمایه‌پذیر برای ضمانت اصل سرمایه و پرداخت سود نهایی

سابقه اعتباری مطلوب برای مدیرعامل و اعضای هیات مدیره در زمان بررسی طرح

عدم وجود چک برگشتی برای شرکت و مدیرعامل و اعضای هیات مدیره در زمان بررسی طرح

سوددهی سرمایه پذیر و عدم شمول ماده 141 شرکت

وضعیت مالی مناسب و رشد درآمد و وضعیت اعتباری شرکت براساس گزارش حسابرسی و اظهارنامه مالیاتی

طرح « تامین سرمایه در گردش خرید نقدی انواع شوینده و شامپو1» تعریف شده توسط شرکت تجارت خلاق هدف از پنج منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر
نماد طرح: د_خانومی / DKhanumi

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان توسعه فیروزه) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.