تامین سرمایه به منظورخرید یک دستگاه HPLC

سپید طب آزمون

تامین سرمایه به منظورخرید یک دستگاه HPLC

سپید طب آزمون

104.18 میلیارد ریال
توسط 435 سرمایه‌گذار
موفق شد

%23.33

برآورد سود 6 ماهه

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 104.18 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 6 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 3.7%
  • پرداخت 3٪ سود علی‌الحساب، هر 3 ماه یکبار، از ماه 1 ام
slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- سوددهی نسبتا مناسب طرح

2- سوابق اجرایی قابل قبول سرمایه پذیر

3- ریسک پایین از بین رفتن سرمایه به دلیل مصرف برای خرید تجهیزات

4- دوره زمانی کوتاه اجرای طرح

5- دریافت وثیقه ملکی جهت تضمین اصل و سود سرمایه

6- دارای قرارداد رسمی منعقد شده جهت اجاره دستگاه

درباره سرمایه‌پذیر

آزمایشگاه همکار غذا و دارو 

انجام کلیه آزمایشات دارویی-محصولات آرایشی و بهداشتی 

انجام تحقیقات دارویی و فرمولاسیون

تعداد کارمندان: 8 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

محسن ملکی

thumbnail

سید حسین اعتمادی منفرد

thumbnail

عسل سادات اعتمادی منفرد

معرفی طرح

شرکت سپید طب آزمون برای تامین بخشی از سرمایه مورد نیاز جهت خرید سیستم کامل کروماتو گراف مایع (HPLC Binary gradient) مدل Smartline با کلیه متعلقات و ضمائم ساخت کمپانی Knauer آلمان، درخواست تامین سرمایه به مبلغ 104,180میلیون ریال را دارد. سرمايه جمع‌آوري شده از دونگي پس از کسر کارمزد و هزینه های تامین مالی جمعی، صرف خرید این دستگاه و متعلقاتش از شرکت شیمیایی بهان می‌شود. این دستگاه پس از خریداری، برای 6 ماه به شرکت بین المللی سپید طب نیا اجاره داده می شود و درآمد طرح از محل اجاره این دستگاه خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود طی دوره 6 ماهه، با اجرای این طرح بتوان به سود 27,000 میلیون ریالی رسید که با لحاظ سهم 90 درصدی سرمایه‌گذاران از این مبلغ، نرخ بازده داخلی ماهانه و سود سرمایه‌گذاران در مدت اجرای طرح به ترتیب برابر با 3.70 و 23.33 درصد پیش بینی شده است. جهت پوشش ریسک نکول پرداخت اصل و سود سرمایه‌گذاری، وثیقه ملکی به ارزش رسمی 230 میلیارد ریال در ترهین دونگی آمده است. لازم به ذکر است که ارزشگذاری 230 میلیارد ريالی این ملک توسط کارشناس رسمی دادگستری به شماره پروانه 1055/187/ک در تاریخ 22 فروردین سال 1402صورت گرفته و 128.4 میلیارد ریال از ارزش این ملک جهت ضمانت طرح استفاده خواهد شد.
سود علي‌الحساب ماهانه 3 درصد سرمايه از ابتدای ماه اول محاسبه شده و هر سه ماه یکبار پرداخت می شود(9 درصد 3 ماهه). همچنین اصل سرمایه یکجا در انتهای طرح باز پرداخت می شود

مدیریت ریسک‌ها

تاخیر در تحویل دستگاه:
طبق اظهارات سرمایه پذیر، این دستگاه در حال حاضر تولید شده و به محض پرداخت مبلغ فروش، دستگاه آماده تحویل و بهره برداری خواهد بود لذا این ریسک برعهده سرمایه پذیر است و سرمایه پذیر تحت هر شرایطی موظف به بازپرداخت اصل و سود تحقق یافته در پایان دوره طرح است.

هرگونه صدمه و آسیب به دستگاه:
سرمایه پذیر موظف به بیمه کردن دستگاه تا پایان دوره طرح بوده و ریسک هرگونه آسیب به دستگاه برعهده سرمایه پذیر است.

افزایش نرخ خرید دستگاه نسبت به نرخ ثبت شده در پیش فاکتور:
این ریسک برعهده سرمایه پذیر بوده و می بایست از منابع خود مابه التفاوت قیمت رسمی اعلام شده در پیش فاکتور و قیمت خرید روز را پرداخت نماید

عدم پرداخت مبلغ اجاره در موعد مقرر:
در صورت عدم پرداخت مبلغ اجاره در تاریخ های ذکر شده در قرارداد، سرمایه پذیر موظف است که از منابع خود سهم سرمایه گذاران را بپردازد و این ریسک برعهده سرمایه پذیر است.

عدم خرید دستگاه:
پس از جذب موفق سرمایه، سرمایه پذیر موظف است که مابقی سرمایه مورد نیاز برای خرید تجهیزات را خود تامین کرده و آن را خریداری نماید. در صورتی که تا یک ماه بعد از جذب سرمایه موفق به خرید کامل تجهیزات نشود، موظف است که اصل سرمایه به همراه سود علی الحساب پیش¬بینی شده در طرح برای دو ماه را به سرمایه گذاران بپردازد و این ریسک تماما بر عهده سرمایه پذیر است.

عدم کفاف درآمد طرح جهت پرداخت اصل سرمایه و سود حاصله:
سرمایه پذیر موظف به بازخرید دستگاه به ارزش روز که از قیمت خرید کمتر نباشد در پایان دوره از محل دارایی خود بوده و صورت استنکاف از پرداخت، وجوه مذبور از محل وثایق طرح تادیه خواهد شد.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

عدم سابقه محکومیت کیفری مدیر عامل و اعضای هیات مدیره

عدم شمول ماده 141

چک برگشتی رفع سوء اثر نشده برای رئیس هیات مدیره با تشریح دلیل در گزارش ارزیابی

داشتن قرارداد اجاره رسمی جهت اجاره دستگاه خریداری شده در طرح

دریافت وثیقه ملکی جهت تضمین اصل و سود سرمایه

اولویت پرداخت سود به سرمایه‌گذاران

ریسک اجرایی کنترل شده به دلیل مصرف سرمایه برای خرید تجهیزات

خلاصه ارزیابی‌

طرح «تامین سرمایه به منظورخرید یک دستگاه HPLC» تعریف شده توسط شرکت سپید طب آزمون از پنج منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

بیشتر
نماد طرح: دطبآزمون / DTbAzmon

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان توسعه فیروزه) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.