خرید دستگاه سورتینگ و بسته بندی تمام اتوماتیک میوه

شماره سیصدونودوپنج سردخانه هفت هزار تنی اتمسفری آجرلوی شاهین دژ

خرید دستگاه سورتینگ و بسته بندی تمام اتوماتیک میوه

شماره سیصدونودوپنج سردخانه هفت هزار تنی اتمسفری آجرلوی شاهین دژ

41.72 میلیارد ریال
توسط 267 سرمایه‌گذار
موفق شد

%47.71

برآورد سود یکساله

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 41.72 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 12 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 3.42%
  • پرداخت 3٪ سود علی‌الحساب، هر 2 ماه یکبار، از ماه 6 ام
slider slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- دریافت وثایق از سرمایه‌پذیر برای پوشش خطر از دست رفتن اصل سرمایه

2- سوابق اجرایی قابل قبول سرمایه پذیر

3- ریسک پایین از بین رفتن سرمایه به دلیل مصرف برای خرید تجهیزات

4- سوددهی نسبتا مناسب طرح

5- سرمایه ثبتی 786 میلیارد ریالی شرکت

درباره سرمایه‌پذیر

گروه صنایع کشاورزی آجرلو در سال 1394 در قالب یک شرکت تعاونی تاسیس و در حوزه سردخانه نگه داری سیب با ظرفیت عملیاتی 9000 تن فعالیت میکند. 

این شرکت در منطقه سرسبز آجرلو واقع در حد فاصل میاندوآب-شاهین دژ از شهرستان های استان آذربایجان غربی قرار دارد و هم اکنون نزدیک به 20 نفر از اهالی منطقه مشغول به کار میباشد. همچنین واحد تازه تاسیس سورتینگ این مجموعه در کنار سردخانه اقدام به سورت و بسته بندی میوه نمود و آنها را به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر مینماید. 

تعداد کارمندان: 20 نفر

آدرس وب‌سایت: ajorlou.co

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

ناصر آذریان

thumbnail

علی آذریان

thumbnail

علیرضا درنگ

thumbnail

یاسر آذریان

معرفی طرح

شرکت تعاونی سردخانه 7هزار تنی آجرلوی شاهین دژ جهت تامین بخشی از سرمایه اولیه جهت خرید و وارد کردن یک دستگاه سورتینگ میوه درخواست تامین سرمایه به مبلغ 41,724 میلیون ریال را دارد. این سرمایه جهت خرید و واردات خط کامل دستگاه سورتینگ میوه برند Tarend که محصول مشترک ترکیه و هلند است، مورد استفاده قرارخواهد گرفت. قیمت دستگاه طبق پیش‌فاکتور دریافتی در مرداد ماه سال جاری‌ 415,000 یورو است که به این مبلغ 15,000 یورو دیگر نیز به عنوان هزینه حمل دستگاه تا مرز توسط شرکت سازنده دریافت می‌شود و درنهایت مبلغ ثبت شده در پیش‌فاکتور خرید این دستگاه برابر با 430,000 یورو می‌باشد .قیمت ریالی دستگاه با توجه به نرخ روز حواله ارزی یوروی سامانه نیما که در حال حاضر 305,000 ریال است، و همچنین با توجه به حقوق گمرکی(5%)، تعرفه کالا(4.9%) و مالیات بر ارزش افزوده (9%)که جمعا 19.9 درصد به مبلغ فاکتور دستگاه اضافه می‌شود، درنهایت برابر با 154,671 میلیون ریال برآورد می‌گردد. این شرکت در سه قسط به تاریخ 22 شهریور ، 7 آبان و 11 بهمن سال گذشته مبالغ پیش پرداخت 50,000 ، 30,000 و 122,400 یورویی را جهت ساخت دستگاه پرداخت کرده است و برای پرداخت بخشی از مابقی بهای تمام شده دستگاه با لحاظ کارمزد تامین مالی جمعی درخواست تامین سرمایه به مبلغ 41,724 میلیون ریال دارد. پیش‌بینی می‌شود طی دوره 12 ماهه، این طرح بتواند با لحاظ هزینه‌های تامین مالی به درآمد 153,125 میلیون ریالی از محل ارائه خدمات دستگاه سورتینگ میوه سیب‌ و اجاره سردخانه برسد. که با لحاظ سهم 13 درصدی برای سرمایه‌گذاران از درآمد طرح، نرخ بازده داخلی ماهانه و سود سرمایه‌گذاران در مدت اجرای طرح با احتساب هزینه کارمزد تامین مالی جمعی به ترتیب برابر با 3.42 و 47.71 درصد پیش‌بینی شده است.

از انتهای ماه هفتم هر دو ماه یکبار ۶٪ درصد سود علی‌الحساب به سرمایه‌گذاران پرداخت می‌شود (یعنی در انتهای ماه‌های ۷ و ۹ و ۱۱ طرح). مابقی سود به همراه اصل پول در انتهای طرح تسویه می‌شود.

مدیریت ریسک‌ها

طول کشیدن فرآیند خرید و واردات دستگاه:
تاکنون بیش از 200 هزار یورو از کل مبلغ دستگاه به تولیدکننده خارجی پرداخت شده است و به غیر از قسمت تشخیص هوشمند اندازه سیب، سایر قسمت های دستگاه به اتمام رسیده است. کل دستگاه سورت و بسته بندی تا یک ماه آینده وارد کشور خواهد شد. در صورتی که طول کشیدن فرآیند وارد کردن دستگاه به دلیل اهمال سرمایه پذیر باشد، این ریسک برعهده سرمایه پذیر خواهد بود

صدمه به دستگاه (به هردلیلی از جمله خرابی، سرقت و ...):
متقاضی موظف به بیمه کردن دستگاه و تجهیزات خریداری شده در طرح است و این ریسک برعهده سرمایه پذیر است.

عدم تحویل تجهیزات از طرف خارجی:
این ریسک بر عهده سرمایه پذیر بوده و در این صورت موظف به بازپرداخت اصل سرمایه با افزایش متناسب با نرخ افزایش شاخص بهای کالا و خدمات بانک مرکزی در دوره در اختیار داشتن سرمایه خواهد بود.

کاهش تقاضا برای خدمات به هر علت:
این شرکت در سال 1400 بیش از 6000 تن سیب مشتریان را در سردخانه خود نگهداری کرده است. با توجه به اینکه در این منطقه کمتر دستگاه سورتینگ پیشرفته ای به مانند دستگاه خریداری شده در طرح وجود دارد، انتظار می¬رود که با اضافه شدن این دستگاه به کارخانه، میزان تقاضا برای خدمات سردخانه و سورتینگ افزایش پیداکند. علاوه بر نگهداری و سورتینگ محصولات مشتریان، واحد بازرگانی این شرکت جهت خرید سیب از تولیدکننده، سورتینگ و صادرات آن فعال می-باشد. با توجه به موارد فوق و شرایط بازار، امکانش کاهش تقاضا برای خدمات ناچیز است اما به هرحال این موضوع از ریسک¬های طرح بوده و بین طرفین مشترک است.

کاهش نرخ مبلغ سورتینگ و حق الحفاظ سرد خانه :
مجموع نرخ حق الحفاظ سردخانه، سورتینگ، واکسینگ و بسته بندی در سال 1401 حدود 20,000 ریال به ازای هرکیلو بوده و بدلیل تورم در کشور، این مبلغ در سال جاری افزایش خواهد یافت و برآورد می شود که به 25,000 ریال برسد. اما با این حال این ریسک بین طرفین مشترک است

از بین رفتن محصولات امانی نزد شرکت:
حفاظت و نگهداری از محصولات امانی بر عهده شرکت بوده و هر گونه ریسک در این خصوص بر عهده سرمایه‌پذیر میباشد

نوسانات نرخ ارز:
با توجه به یورویی بودن قرارداد تامین دستگاه نوسانات نرخ ارز موجب بالارفتن هزینه خرید دستگاه می‌گردد. این ریسک بر عهده طرفین میباشد.

کاهش محصول سیب منطقه در سال جاری و برآورده نشدن درآمد پیش بینی شده:
با توجه به این که از استان آذربایجان غربی با ظرفیت بیش از 1 میلیون تن به عنوان قطب سیب ایران یاد می¬شود، همیشه تقاضا برای خدمات سردخانه و سورتینگ وجود دارد. اما به هرحال این ریسک جزو ریسک های کسب و کار بوده و بین سرمایه¬پذیر و سرمایه گذار مشترک است.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

دریافت وثایق از سرمایه‌پذیر برای پوشش خطر از دست رفتن اصل سرمایه

عدم سابقه محکومیت کیفری مدیر عامل و اعضای هیات مدیره

توجیه‌پذیر بودن طرح از منظر اقتصادی هم برای مشارکت‌کنندگان و هم برای سرمایه‌پذیر

سابقه قابل قبول عملیاتی شرکت

اولویت پرداخت سود به سرمایه گذاران

عدم شمول ماده 141 قانون تجارت

خلاصه ارزیابی‌

طرح « تامین سرمایه مورد نیاز جهت خرید دستگاه سورتینگ میوه » تعریف شده توسط شرکت تعاونی سردخانه 7هزار تنی آجرلوی شاهین دژ از پنج منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

بیشتر
نماد طرح: دسورتینگ / Dsorting

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان الگوریتم) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.