تولید یخچال 5 فوت ایستکول

تکران مبرد

تولید یخچال 5 فوت ایستکول

تکران مبرد

75.63 میلیارد ریال
توسط 112 سرمایه‌گذار
موفق شد

%35.16

برآورد سود یکساله

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 200 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 12 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 2.54%
  • پرداخت سود در انتهای دوره
slider slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- کاهش ریسک نکول به دلیل ارائه ضمانت نامه تعهد پرداخت بانکی

2- سوابق اجرایی قابل قبول سرمایه پذیر با داشتن برند شناخته شده در بازار

3- ریسک پایین از بین رفتن سرمایه به دلیل مصرف برای خرید مواد اولیه

4- سوددهی نسبتا مناسب طرح در مقایسه با سرمایه گذاریهای کم ریسک

درباره سرمایه‌پذیر

تعداد کارمندان: 492 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

حمیدرضا محمدی

thumbnail

محمود رضا محمدی

thumbnail

پریسا محمدی

thumbnail

مهرداد محمدی

معرفی طرح

شرکت تکران مبرد (با برند ایستکول) جهت تامین بخشی از سرمایه در گردش تولید 17,436 عدد یخچال 5 فوت، درخواست تامین مالی به مبلغ 200,000 میلیون ریال دارد. این سرمایه جهت خرید موتورهایی که در تولید یخچال به کار می روند، صرف می شود. این موتورها از کشور چین وارد می شوند و قیمت برآوردی آنها با لحاظ سایر هزینه‌های واردات و حمل برابر با 11 میلیون ریال است. پیش‌بینی می‌شود طی دوره یکساله، این شرکت بتواند به درآمد 749,764 میلیون ریالی از محل فروش یخچال‌های تولید شده برسد. با لحاظ سهم 9.4 درصدی سرمایه‌گذراران از درآمد طرح، نرخ بازده داخلی ماهانه و سود سرمایه گذاران در مدت اجرای طرح به ترتیب برابر با 2.54 و 35.16 پیش بینی شده است.
خرید موتور سهم بزرگی (حدود ۳۳٪) از بهای تمام شده تولید یخچال را شامل می‌شود. موتورها در ابتدای دوره خریداری شده و به خط تولید ارسال می‌شوند. طبق اظهار سرمایه‌پذیر برآورد می‌شود فرآیند تولید از لحظه دریافت سرمایه تا تولید یخچال نهایی، هفت ماه زمان برده و یخچال های ساخته شده از ابتدای ماه هشتم آماده فروش باشند. سرمایه‌پذیر پیش‌بینی می‌کند که در طی 5 ماه، تمام یخچال‌های تولید شده به فروش برسند. به عبارت دیگر دوره تولید و فروش یخچال‌ها از زمان تامین سرمایه مورد نیاز، یک سال خواهد بود.
اصل و سود طرح در پایان دوره یکساله به سرمایه‌گذاران پرداخت می‌شود، و سرمایه‌پذیر برای تضمین ایفای تعهدات خود، ضمانت‌نامه تعهد پرداخت بانکی به دونگی ارائه کرده است.

مدیریت ریسک‌ها

افزايش دوره گردش سرمايه به هر دليلی:
تمامی مطالبات وصول نشده حال شده فرض و تسویه حساب انجام می‌شود. این ریسک برعهده سرمایه پذیر است

صدمه به محصولات (به هردلیلی از جمله خرابی، سرقت و ...):
سرمایه‌پذیر موظف به بیمه انبار و محصولات و به طول کلی مسئول حفظ و نگهداری مواد اولیه و محصولات تولیدی می‌باشد لذا این ریسک برعهده ایشان است

عدم فروش محصول تا پایان طرح:
سرمایه‌پذیر موظف به بازخرید محصولات فروش نرفته در پایان طرح با قیمت آخرین فروش که از افزایش نرخ شاخص بهای کالا و خدمات بانک مرکزی در همین مدت کمتر نباشد خواهد بود.

نکول در پرداخت:
با توجه به اینکه سرمایه پذیر ضمانت نامه بانکی جهت تضمین اصل و سود سرمایه ارائه میکند، این ریسک برای سرمایه گذاران وجود نخواهد داشت.

افزایش نرخ خرید یا کاهش نرخ فروش و کاهش سوددهی طرح:
اصولا این ریسک بخشی از ریسک های هر کسب و کاری می باشد و شرایط کلی بازار و اقتصاد باعث بوجود آمدن آن میشود لذا این ریسک بین طرفین مشترک است

بروز مشکلات در تهیه مواد اولیه ساخت محصول مذکور در طرح:
سرمایه پذیر ملزم به تهیه سایر مواد اولیه مورد نیاز، تجهیزات مناسب و همچنین استخدام نیروی کار لازم جهت تولید یخچال های تعریف شده در طرح است و این ریسک بر عهده سرمایه پذیر است.

واردات محصولات مشابه خارجی و کاهش میزان فروش محصول:
درصورت عدم فروش محصولات ، سرمایه پذیر موظف با بازخرید محصولات می باشد.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

دریافت ضمانت نامه تعهد پرداخت بانکی از سرمایه پذیر برای پوشش خطر از دست رفتن اصل سرمایه و سود

عدم شمول ماده 141 قانون تجارت

وضعیت مناسب صورت مالی حسابرسی شده 1399 و 1400

عدم سابقه محکومیت کیفری مدیر عامل و اعضای هیات مدیره

سابقه طولانی در تولید لوازم سرمایشی با برندی شناخته شده در بازار

طرح «تامین سرمایه خرید موتورهای یخچال 5 فوت» تعریف شده توسط شرکت تکران مبرد از پنج منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد بورسی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر
نماد طرح: دایستکول / Deastcol

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان توسعه فیروزه) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.