تولید بوردهای پردازشی پیشرفته

شرکت مهندسی محققان یاسین (با مسوولیت محدود)

تولید بوردهای پردازشی پیشرفته

شرکت مهندسی محققان یاسین (با مسوولیت محدود)

27.82 میلیارد ریال
توسط 157 سرمایه‌گذار
موفق شد

%49.48

برآورد سود یکساله

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 27.82 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 12 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 3.88%
  • پرداخت 3.5٪ سود علی‌الحساب، هر 1 ماه یکبار، از ماه 2 ام
slider slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- دریافت وثایق از سرمایه‌پذیر برای پوشش خطر از دست رفتن اصل سرمایه

2- کاهش ریسک از دست رفتن اصل سرمایه به دلیل صرف سرمایه جهت خرید مواد اولیه

3- سابقه عملیاتی قابل قبول شرکت

4- داشتن قراداد رسمی جهت فروش محصولات تولید شده در طرح

5- پرداخت سود 3.5 درصد بصورت ماهیانه

6- سوددهی مورد انتظار مناسب طرح

درباره سرمایه‌پذیر

تعداد کارمندان: 34 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

هادی ده دست

معرفی طرح

شرکت دانش بنیان محققان یاسین اخیرا قرارداد تولید بوردهای پیشرفته الکترونیکی (FPGA) با بکی از ارگان های دولتی منعقد نموده و جهت تامین سرمایه مورد نیاز تولید این بوردها، درخواست تامین سرمایه به مبلغ 27,824 میلیون ریال را دارد. این سرمایه جهت خرید قطعات مورد نیاز مورد استفاده قرار خواهد گرفت. قطعات مذکور جهت سهولت توسط یک شرکت بازرگانی واسط از چین وارد می‌شوند. بر اساس پیش فاکتور ارائه شده شرکت بازرگانی، قیمت مجموع قطعات مورد نیاز 393,200 یوان است و با اضافه شدن 9 درصد مالیات، هزینه نهایی معادل رقم 428,588 یوان برآورد می‌گردد. با توجه به در نظر گرفتن نرخ تبدیل یوان و دلار در بازار سنا (نرخ یوان: 62,000 ریال و نرخ دلار 430,000 ریال) سرمایه در گردش مورد نیاز این شرکت جهت واردات قطعات اولیه ساخت بوردهای پردازشی معادل 61,796 دلار برآورد می‌گردد. مبلغ قرارداد فی مابین محققان یاسین و کارفرما معادل 110,000 دلار بعلاوه 9,50,000,000 ریال می‌باشد. با توجه به رشد تورم و افزایش قیمت ارز در سال های گذشته پیش بینی می شود که نرخ قیمت دلار در پایان دوره طرح در سامانه سنا برابر با 500,000 ریال شود و در این صورت مجموع ارزش ریالی قرارداد منعقد شده بین سرمایه پذیر و کارفرما در پایان دوره برابر با 62,575 میلیون ریال برآورد می شود.
با لحاظ سهم 22 درصدی سرمایه‌گذاران از کل مبلغ قرارداد فی مابین محققان یاسین و کارفرما، نرخ بازده داخلی ماهانه و سود سرمایه‌گذاران در مدت اجرای طرح به ترتیب برابر با 3.88 و 49.48 درصد پیش بینی شده است. لازم به ذكر است جهت پوشش خطر از دست رفتن اصل سرمايه، وثايقي مطابق پيوست سوم قرارداد از سرمايه‌پذير دريافت مي‌شود
از انتهای ماه دوم 3.5٪ درصد سود علی‌الحساب به صورت ماهانه به سرمایه‌گذاران پرداخت می‌شود . مابقی سود به همراه اصل پول در انتهای طرح تسویه خواهد شد.

مدیریت ریسک‌ها

تاخیر و یا عدم در تسویه کارفرما در زمان موعد:
چون سرمایه پذیر سابقه همکاری با کارفرما را دارد، طبق تجارب قبلی احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می‌گردد. اما با این حال این ریسک بر عهده سرمایه پذیر است و در پایان ماه 12 طرح مطالبات حال شده در نظر گرفته می شوند.

طول کشیدن فرآیند واردات و یا عدم تامین قطعات وارداتی:
سرمایه پذیر قبلا بارها واردات قطعات را انجام داده و با روند واردات کاملا آشناست. در صورتی که طول کشیدن فرآیند واردات قطعات خارج از موارد فورس ماژور ذکر شده در قرارداد منعقد شده بین دونگی و سرمایه پذیر باشد، این ریسک بر عهده سرمایه پذیر است.

افزایش نرخ خرید اقلام نسبت به نرخ پیش بینی شده قبل از خرید کالاها:
قطعات اولیه در ابتدای طرح به صورت دلاری خریداری می شوند و تسویه در انتهای طرح براساس دلار و ریال است. با توجه به این که امکان افزایش قیمت ارز در پایان دوره بیشتر از ابتدای دوره است، و با توجه به اینکه سرمایه گذاران در مبلغ فروش کل طرح سهیم هستند، افزایش قیمت دلار سبب افزایش سود سرمایه گذاران خواهد شد. با این وجود، این ریسک بین طرفین مشترک است.

از بین رفتن کالاهای خریداری شده و یا محصولات تولید شده:
سرمایه پذیر ملزم به بیمه کلیه قطعات اولیه و محصولات نهایی است و این ریسک در صورت وقوع بر عهده سرمایه پذیر است.

عدم تولید موفقیت آمیز محصولات طبق درخواست کارفرما:
درصورتی که محصولات تولید شده در تست های آزمایشی مردود شوند و یا به هردلیلی مورد تایید کارفرما نباشند، سرمایه پذیر میبایست به تعهدات خود نسبت به سرمایه گذاران عمل نماید و این ریسک تماما بر عهده سرمایه پذیر است.

افزایش هزینه های تولید:
به غیر از هزینه های تعریف شده در طرح ، تمام هزینه های دیگر ساخت از جمله هزینه نیروی کار برعهده سرمایه پذیر بوده و وی موظف است که محصولات نهایی را طبق قرارداد منعقد شده تولید و به کارفرما تحویل دهد لذا این ریسک برعهده سرمایه پذیر است.

ریسک فسخ و یا اقاله قرارداد:
با توجه به پیشینه همکاری شرکت کارفرما و شرکت محققان یاسین، احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می‌شود. لیکن در صورت وقوع بر عهده متقاضی خواهد بود.

طول کشیدن فرآیند تولید:
سرمایه پذیر ملزم به تهیه تجهیزات مناسب و همچنین استخدام نیروی کار لازم جهت تولید بوردهای پردازشی تعریف شده در طرح است و این ریسک بر عهده سرمایه پذیر است.

ریسک ترخیص کالا از گمرک و طولانی شدن این روند به هر دلیلی:
این ریسک بر عهده سرمایه پذیر می‌باشد.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

دریافت وثایق از سرمایه‌پذیر برای پوشش خطر از دست رفتن اصل سرمایه

عدم شمول ماده 141 قانون تجارت

عدم سابقه محکومیت کیفری مدیر عامل و اعضای هیات مدیره

اولویت پرداخت سود به سرمایه‌گذاران

سابقه قابل قبول سرمایه پذیر در این حوزه

داشتن قرارداد رسمی جهت فروش محصولات تولید شده در طرح

توجیه‌پذیر بودن طرح از منظر اقتصادی هم برای مشارکت‌کنندگان و هم برای سرمایه‌پذیر

خلاصه ارزیابی‌

طرح «تولید بوردهای پردازشی پیشرفته» تعریف شده توسط شرکت مهندسی محققان یاسین از پنج منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

بیشتر
نماد طرح: دبوردیاس / DFPGABrd

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان توسعه فیروزه) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.