خرید و فروش دو دستگاه واتربلاستر صنعتی

فن توسعه منیب

خرید و فروش دو دستگاه واتربلاستر صنعتی

فن توسعه منیب

62.27 میلیارد ریال
توسط 291 سرمایه‌گذار
موفق شد

%16.16

برآورد سود چهار ماهه

gauge
  • مبلغ مورد نیاز 62.27 میلیارد ریال
  • دوره سرمایه گذاری 4 ماه
  • نرخ بازده داخلی ماهانه 3.82%
  • پرداخت سود در انتهای دوره
slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- سابقه شش ساله سرمایه‌پذیر در کسب‌وکار تعریف شده، با درآمد 6.5 میلیارد تومانی در سال گذشته

2- ریسک پایین از بین رفتن سرمایه به دلیل مصرف سرمایه جهت خرید تجهیزات

3- دوره زمانی کوتاه اجرای طرح

4- سوددهی مناسب طرح

5- فروش به شرکت‌های معتبر و ریسک پایین نکول پرداخت مطالبات

درباره سرمایه‌پذیر

شرکت فن توسعه منیب فعال در زمینه فروش و ارائه خدمات دستگاه های شستشوی صنعتی مورد استفاده در پتروشیمی، نیروگاه و صنایع دریایی 

تعداد کارمندان: 41 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

مهدی یار قضائی اردکانی

thumbnail

محمد علی قضائی اردکانی

معرفی طرح

شرکت فن توسعه منیب برنده مناقصات فروش دو عدد دستگاه واترجت فوق فشار قوی بوده است که قرارداد یک مناقصه امضا و دیگری در مرحله ابلاغ است و جهت تامین بخشی از سرمایه اولیه جهت خرید و وارد کردن این دو دستگاه که در نظافت صنعتی به کار می‌رود، درخواست تامین سرمایه به مبلغ 62,269 میلیون ریال را دارد. این سرمایه جهت خرید دو دستگاه واتربلستر فوق فشار قوی برند FALCH آلمان مورد استفاده قرار خواهد گرفت. قیمت مجموع این دو دستگاه­ 224,396 یورو است و هزینه حمل آنها به ایران نیز برای هر دستگاه 5,000 یوروست. این شرکت قصد دارد که 62,269 میلیون ریال از هزینه‌های واردات این دستگا‌ها را از محل تامین مالی جمعی توسط پلتفرم دونگی جذب نموده و مازاد آن را از محل سرمایه‌گذاری خود تامین کند. رقم فروش دستگاه‌ها مجموعا بیش از 121 میلیارد ريال خواهد بود که سرمایه‌گذاران سهم 8.3% از این مبلغ را به عنوان سود دریافت خواهند نمود و پیش‌بینی می‌شود طی دوره 4 ماهه، سرمایه‌گذاران این طرح سودی معادل 10,060 میلیون ریال دریافت نمایند که معادل نرخ بازده داخلی ماهانه 3.82% است.

مدیریت ریسک‌ها

صدمه به دستگاه (به هردلیلی از جمله خرابی، دزدی و ...):
متقاضی موظف به بیمه دستگاه‌ها بوده و هرگونه ریسک ناشی از صدمه به دستگاه‌ها برعهده سرمایه‌پذیر است.

طولانی شدن فرآیند خرید و واردات دستگاه‌ها و یا عدم امکان تامین دستگاه:
به جهت سال‌ها سابقه کار با تامین‌کننده خارجی این دستگاه‌ها، احتمال تاخیر از طرف تامین‌کننده اندک برآورد می‌شود؛ با این وجود در صورت بروز هرگونه ریسک خارج از شرایط فورس ماژور، این ریسک بر عهده سرمایه‌پذیر خواهد بود.

افزایش قیمت دستگاه‌ها، افزایش نرخ ارز، عدم تامین مازاد سرمایه مورد نیاز:
این ریسک‌ها تماما بر عهده سرمایه‌پذیر است.

تاخیر در وصول مطالبات:
تاخیر به میزان یک ماه در پرداخت وجوه از طرف مشتریان برعهده طرفین و بیش از آن بر عهده سرمایه‌پذیر بوده و تسویه با سرمایه‌گذاران در پایان ماه پنجم طرح بر عهده سرمایه‌پذیر است.

فسخ قرارداد مشتریان:
مطابق بخش اتمام پیش از موعد، افزایش زمان و پایان طرح، سرمایه‌پذیر موظف به تسویه اصل و سود به میزان دوماه سود پیش‌بینی شده، تورم به میزان شاخص بهای کالا و خدمات بانک مرکزی، یا تمام سود پیش‌بینی شده در شرایط مختلف فسخ است.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

عدم سابقه محکومیت کیفری مدیر عامل و اعضای هیات مدیره

عدم شمول ماده 141

وضعیت مناسب اظهارنامه‌های مالیاتی 1398 و همچنین صورت مالی حسابرسی شده 1399 و 1400

رتبه اعتباری بانکی قابل قبول شرکت و اعضای هیات مدیره

توجیه‌پذیر بودن طرح از منظر اقتصادی هم برای مشارکت‌کنندگان و هم برای سرمایه‌پذیر

دریافت وثایق از سرمایه‌پذیر برای پوشش خطر از دست رفتن اصل سرمایه

صرف شدن کل سرمایه صرفا برای خرید دستگاه صنعتی مورد تقاضای بازار

داشتن قرارداد امضا شده و نزدیک به ابلاغ

دوره زمانی کوتاه طرح

طرح «تامین سرمایه درگردش خرید و فروش دو دستگاه واتربلاستر صنعتی» تعریف شده توسط شرکت فن توسعه منیب از پنج منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر
نماد طرح: دبلاستر1 / DBlastr1

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان توسعه فیروزه) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.