تامین سرمایه در گردش نگین خودرو هوشمند

نگین خودرو هوشمند

تامین سرمایه در گردش نگین خودرو هوشمند

نگین خودرو هوشمند

50.09%

برآورد سود یکساله

12 ماه

دوره سرمایه‌گذاری

12,000,000,000 ریال
توسط 79 سرمایه‌گذار
100% از 12 میلیارد ریال هدف
۱۴۰۰/۱۰/۲۹
تضمین اصل پول توسط شخص ثالث عدم تضمین سود

تقویم سرمایه‌گذاری

زمان‌بندی‌های زیر مبتنی بر پیش‌بینی‌های سرمایه‌پذیر در طرح کسب‌وکار هستند. در صورتی که شرایط اجرایی طبق پیش‌بینی‌ها پیش نرود و زمان‌های واقعی متفاوت از برنامه اجرایی ارائه شده باشند، تعامل دونگی با سرمایه‌پذیر مطابق بندهای قرارداد خواهد بود.

۱۴۰۰/۱۰/۲۷

صدور نماد توسط فرابورس

۱۴۰۰/۱۰/۲۷

انتشار فراخوان تامین مالی

۱۴۰۰/۱۰/۲۹

موفقیت در جذب سرمایه

۱۴۰۰/۱۱/۰۳

شروع طرح

تاریخ طبق قرارداد: ۱۴۰۰/۱۱/۰۳

۱۴۰۰/۱۱/۰۳

پرداخت کل سرمایه

تاریخ طبق قرارداد: ۱۴۰۰/۱۱/۰۳

arrowمشاهده همه

۱۴۰۱/۰۳/۲۱

تاریخ طبق قرارداد: ۱۴۰۱/۰۲/۱۴

۱۴۰۱/۰۴/۰۸

پرداخت سود علی‌‌الحساب اول

تاریخ طبق قرارداد: ۱۴۰۱/۰۳/۱۱

۱۴۰۱/۰۴/۱۱

بخش اول عودت سرمایه

۱۴۰۱/۰۵/۱۱

بخش دوم عودت سرمایه

۱۴۰۱/۰۵/۱۴

گزارش سه ماهانه دوم

۱۴۰۱/۰۶/۱۱

بخش سوم عودت سرمایه

۱۴۰۱/۰۷/۱۰

پرداخت سود علی‌‌الحساب دوم

۱۴۰۱/۰۷/۱۰

بخش چهارم عودت سرمایه

۱۴۰۱/۰۸/۱۰

بخش پنجم عودت سرمایه

۱۴۰۱/۰۸/۱۳

گزارش سه ماهانه سوم

۱۴۰۱/۰۹/۱۰

بخش ششم عودت سرمایه

۱۴۰۱/۱۰/۱۰

بخش هفتم عودت سرمایه

۱۴۰۱/۱۱/۰۳

پایان طرح

۱۴۰۱/۱۱/۱۳

گزارش اتمام طرح

۱۴۰۱/۱۱/۲۰

تسویه ۹۰٪ سود اظهاری پایانی

۱۴۰۱/۱۱/۲۰

بخش نهایی عودت سرمایه

۱۴۰۲/۰۱/۰۴

حسابرسی طرح

۱۴۰۲/۰۱/۰۴

تسویه نهایی طرح و پرداخت سود قطعی

slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- صد درصد اصل سرمایه در این طرح توسط صندوق نوآوری و شکوفایی بیمه شده است (شماره اصالت 7469433988).

2- پایین آمدن خطر از دست رفتن سرمایه به دلیل تبدیل به قطعات مواد اولیه یا محصول نهایی

3- سوددهی مناسب طرح

4- وجود بازار مناسب و مشتریان بالقوه برای کالای موضوع طرح

5- سوابق نسبتا موفق سرمایه پذیر

درباره سرمایه‌پذیر

رایکار با ایده اولیه تولید دانگل دیاگ شخصی در پاییز 1395 آغاز به کار کرد و نسخه اولیه محصول دیاگ شخصی را در نمایشگاه الکامپ 1396 رونمایی کرد. با معرفی کسب و کار به شرکت آسان پرداخت (آپ)، شرکت "نگین خودرو هوشمند" با برند تجاری "رایکار" با مشارکت بنیانگذاران و نتاپ (بازوی سرمایه گذاری آپ می‌باشد)، در ابتدای پاییز 1396 تاسیس شد. در پاییز 1398 توانست یک پلتفرم قابل اعتماد، مقیاسابعاد پذیر و با هزینه بسیار مناسب طراحی نمایدبیابد و از زمستان همان سال، دیاگ شخصی را در تعداد محدود تولید و در اختیار کاربران قرار داد. مشتریان محصولات شرکت مالکین خودروها، شرکتهای خدمات پس از فروش، واسطه‌های فروش، تعمیرکارها و امدادهای سیارها میباشند.

تعداد کارمندان: 14 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

هانیه نوری

thumbnail

علیرضا نادعلی

thumbnail

فهیمه دهقان

معرفی طرح

slider
شرکت نگین خودرو هوشمند دانگل دیاگ شخصی برای دریافت اطلاعات داخلی خودرو تولید کرده که پس از نصب، اطلاعات فنی خودرو را به زبانی ساده و کاربردی از طریق اپ موبایل به کاربران ارائه می‌کند. این محصول بر روی پورت دیاگ خودرو نصب شده و از طریق بلوتوث به موبایل کاربر متصل می‌شود.
سرمایه‌پذیر قصد دارد در طی یک سال حدود سه هزار عدد از این محصول را تولید کرده و به فروش برساند. این موضوع نیازمند سرمایه‌ای 20 میلیارد ریالی است که 12 میلیارد ریال آن از طریق دونگی تامین خواهد شد. تامین قطعات و تولید در دو ماه اول انجام شده و در زمان باقیمانده، عملیات فروش از طریق سایت خود سرمایه‌پذیر، دیجی‌کالا و نمایندگی‌ها انجام می‌شود. وجوه تامین‌شده از طریق دونگی صرف خرید قطعات (شامل برد الکترونیک، قالب و قاب دانگل) شده و سایر هزينه‌های طرح از جمله نیروی انسانی، تجهیزات، اجاره و کمپین بازاریابی بر عهده‌ سرمایه‌پذیر خواهد بود.
سود سالانه سرمایه‌گذاری در این طرح برابر 50.09 درصد پیش‌بینی می‌شود، که ۸٪ آن هر چهار ماه یکبار به صورت علی‌الحساب به سرمایه‌گذاران پرداخت می‌شود. اصل سرمایه نیز توسط صندوق نوآوری و شکوفایی بیمه شده است و بابت آن، ۲۰٪ از سود مازاد بر سود پیش‌بینی شده ۵۰٪ی به این صندوق پرداخت خواهد شد.

مدیریت ریسک‌ها

افزایش نرخ ارز و در نتیجه افزایش قیمت تمام شده:
با افزایش نرخ ارز قیمت محصول به تناسب افزایش می‌یابد. لیکن در صورت عدم امکان افزایش قیمت به دلایل تجاری، این ریسک برعهده طرفین می‌باشد.

افزایش زمان رسیدن قطعات یا تولید محصول:
حداکثر زمان افزایش در این حوزه یکماه می باشد که در اینصورت فرایند خرید قطعات و مونتاز به جای 2 ماه در 3 ماه انجام می پذیرد و با افزایش میزان فروش در ماه های آتی این یکماه جبران می گردد. در صورت عدم تامین و تولید قطعات تا پایان ماه سوم، مسئولیت بر عهده سرمایه‌پذیر بوده و دونگی مجاز به فسخ قرارداد خواهد بود.

عدم تحقق فروش متناسب با برنامه زمانی:
با توجه به برنامه تنوع بخشیدن به کانال های فروش از جمله فروش سازمانی و فروش از طریق شبکه نمایندگی فروش، موضوع کنترل ریسک فروش مطابق با برنامه سرمایه‌پذیر را دنبال می‌شود. در صورت عدم تحقق حداقل نصف میزان فروش پیش بینی شده در بازه های سه ماهه مسئولیت با سرمایه‌پذیر بوده و دونگی حق فسخ قرارداد را خواهد داشت.

افزایش هزینه‌های سهم سرمایه‌پذیر در طی دوره و کاهش سودآوری طرح:
از آنجایی که هزینه‌های مذکور در حدود هزینه‌های مشخص شده برای طرح تعریف نشده است، بنابراین تمامی مسئولیت آن برعهده سرمایه‌پذیر بوده و سود طرح مطابق با طرح کسب و کار محاسبه خواهد شد و این هزینه‌ها سود سرمایه‌پذیر را کاهش خواهد داد.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

ضمانت اصل سرمایه توسط صندوق نوآوری و شکوفایی و مجری متضامنا

عدم وجود چک برگشتی، نمره منفی اعتباری و بدهی بانکی برای سرمایه‌پذیر

رتبه اعتباری کم ریسک برای رئیس هیات مدیره و رتبه اعتباری ضعیف برای عضو دیگر هیات مدیره

وجود قراردادهای فعال فروش مرتبط با فعالیت موضوع قرارداد

زیان انباشته صعودی به دلیل تازه کار بودن شرکت و شمول ماده 141 بر شرکت

پذیرش سهم عمده ریسک‌های تولید و فروش توسط سرمایه‌پذیر

طرح « تامین سرمایه درگردش نگین خودرو هوشمند » تعریف شده توسط شرکت نگین هوشمند خودرو از پنج منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر
نماد طرح: دتلماتیک / DiagAuto

اخبار طرح

۱۳ تیر ۱۴۰۱
نظرسنجی تصمیم گیری در خصوص ادامه یا توقف طرح دیاگ در پایان روز شنبه ۱۱ تیرماه به اتمام رسید. در این نظرسنجی مجموعا ۵۵٪ سرمایه گذاران که ۷۲.۵٪ مبالغ طرح را تامین کرده اند، شرکت کردند (بدون در نظر گرفتن سرمایه پذیر، که مجاز به شرکت در نظر سنجی نیست). از این تعداد، ۶۲.۸٪ (معادل ۶۵.۲٪ حجم سرمایه گذاری ها) به ادامه طرح رای دادند.
علیرغم اینکه حجم سرمایه سرمایه گذاران موافق تمدید، به کف مورد نظر دونگی برای تفویض بدون قید و شرط حق خود در تصمیم گیری نرسیده است، به دلیل موافقت اکثریت مشارکت کنندگان با تمدید طرح، دونگی تصمیم به ادامه طرح با شرایط فعلی گرفته است و بدین وسیله این تصمیم به اطلاع سرمایه گذاران و سرمایه پذیر طرح می رسد.
۰۸ تیر ۱۴۰۱
نظرسنجی مربوط به تصمیم گیری در خصوص ادامه طرح به صفحه طرح (همین صفحه) افزوده شده است، و سرمایه گذاران طرح بعد از ورود به دونگی قادر به مشاهده آن و شرکت در نظرسنجی خواهند بود. زمان پایان نظرسنجی ساعت ۲۳:۵۹ دقیقه روز شنبه ۱۱ تیر است.

نظرات

برای ثبت نظر، لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
حمیدرضا سجادی دهکردی
حمیدرضا
۲۳ خرداد ۱۴۰۱
شرکت بسیار ضعیف عمل کرده است ، در زمینه مدیریت تولید می توان از متن گزارش فهمید که شرکت ناتوان از تولید قطعات ادعا شده است و در مقابل دانگل های آماده ای که برای فروش تهیه نموده را نمی تواند به فروش برساند، با این حجم نیروی کار متقاضی در کشور، پیدا کردن نیروی بازاریاب جایگزین کار سختی نبوده است و این صرفاً یک بهانه برای کم کاری های شرکتی می تواند ارزیابی گردد.
سرجمع فروش شرکت 63 دانگل بوده که با مقداری که در پیش بینی و بودجه بندی های شرکت اعلام شده اختلاف زیادی داشته ، که این تعداد فروش نیز در بند آخر گزارش به عنوان اقدامات جبران انحراف قلمداد شده است که باز هم عذر بدتر از گناه مدیریت شرکت است.
در ارتباط با توافقات اولیه ای که در ارتباط با فروش گزارش شده است، چرا در همین گزارش اطلاعات دقیق تری منتشر نشده؟
حمزه پوراصغریان رودسری
حمزه
۲۲ خرداد ۱۴۰۱
ضمنا، به مدیران شرکت توصیه می کنم به جای پرداختن بیش از حد به بهبود محصولشان، تمرکز روی بازاریابی بگذارند. فقط یک سازمان ناشی است که صبر می کند تا محصولش کامل شود و بعد وارد بازار کند. محصول را می توان با ورژنینگ و انواع روش های دیگر، به تدریج وارد بازار کرد. اگر محصول شرکت ناقص بوده، اصلا اهلیت دریافت سرمایه نداشته است. و اگر کامل بوده، تمرکز را بر فروش بگذارید، نه توسعه شاخ و برگ محصول. در غیر این صورت شرکت قطعا به مشکل وجودی خواهد خورد.
حمزه پوراصغریان رودسری
حمزه
۲۲ خرداد ۱۴۰۱
با سلام و احترام

گزارش ضعیفی ارائه شده است که نشاندهنده ضعف ها و اهمال هایی است که صرفا از یک مدیریت ناشی بر میاد. چطور شرکت بدون جا بوده است. یا چطور در گزارش بهصراحت گفته شده مدیریت شرکت سردرگم بوده است. آیا دونگی نباید اهلیت را بسنجد؟ قبل از اینکه سرمایه جذب شرکت ها بشود، نمی توان سنجید که مدیران آن شرکت چقدر جربزه مالی و عملیاتی دارند؟ این را نه صرف ضعف شرکت، بلکه ضعف دونگی در ارزیابی می دانم. امیدوارم دونگی برای حفظ اعتبار خود دقت بیشتری به خرج دهد.
در مورد ضعف های گزارش زیاد نمی پردازم برای اینکه روحیه مدیران مجموعه خراب نشود. به این امید که جبران نقاط ضعف را بکنند. تنها به این نکته بسنده می کنم که فروش صرفا بر بستر آنلاین برای این اسکیل کار جوک است. شرکت که در این مدت تولیدی نداشته و صرفا بازرگانی کرده. حداقل افرادی که در شرکت هستند جهت فروش به پمپ بنزین ها، کارواش ها و هر جا که میتوان مشتریان این محصول را یافت، مراجعه حضوری و بازاریابی کنند. اینکه شرکت مدیر بازاریابی را از دست داده یک خطای بزرگ و اینکه فعالیت بازاریابی را به این بهانه رها کرده است، یک خطای بزرگتر است.

زود دیر می شود فلذا منتظر مدیر بازاریابی نمانید.

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان الگوریتم) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.