تولید ماشین‌حساب قابل اتصال به پوز

پردازش های هوشمند ناوش آریا

تولید ماشین‌حساب قابل اتصال به پوز

پردازش های هوشمند ناوش آریا

60.41 میلیارد ریال (92% از کل)
توسط 215 سرمایه‌گذار
موفق شد
65.7 میلیارد ریال

21.59%

برآورد سود پنج ماهه

5 ماه

دوره سرمایه‌گذاری

تضمین اصل پول

عدم تضمین سود

تقویم سرمایه‌گذاری

زمان‌بندی‌های زیر مبتنی بر پیش‌بینی‌های سرمایه‌پذیر در طرح کسب‌وکار هستند. در صورتی که شرایط اجرایی طبق پیش‌بینی‌ها پیش نرود و زمان‌های واقعی متفاوت از برنامه اجرایی ارائه شده باشند، تعامل دونگی با سرمایه‌پذیر مطابق بندهای قرارداد خواهد بود.

۱۴۰۰/۰۹/۲۳

انتشار اولیه

۱۴۰۰/۱۰/۱۱

انتشار فراخوان تامین مالی

۱۴۰۰/۱۰/۲۵

شروع طرح

تاریخ طبق قرارداد: ۱۴۰۰/۱۰/۲۵

۱۴۰۰/۱۰/۲۵

پرداخت بخش اول سرمایه

تاریخ طبق قرارداد: ۱۴۰۰/۱۰/۲۵

۱۴۰۰/۱۰/۲۵

arrowمشاهده همه

۱۴۰۰/۱۱/۰۴

موفقیت در جذب سرمایه

۱۴۰۱/۰۲/۰۵

تاریخ طبق قرارداد: ۱۴۰۱/۰۱/۰۵

۱۴۰۱/۰۲/۱۱

۱۴۰۱/۰۳/۰۹

تاریخ طبق قرارداد: ۱۴۰۱/۰۳/۰۵

۱۴۰۱/۰۶/۰۵

۱۴۰۱/۰۶/۲۵

پایان طرح

۱۴۰۱/۰۶/۲۵

۱۴۰۱/۰۶/۲۷

۱۴۰۱/۰۷/۰۱

گزارش اتمام طرح

۱۴۰۱/۰۷/۰۱

بازپرداخت کل سرمایه

۱۴۰۱/۰۷/۰۱

تسویه ۹۰٪ سود اظهاری پایانی

۱۴۰۱/۰۸/۲۵

حسابرسی رسمی طرح

۱۴۰۱/۰۸/۲۵

تسویه نهایی و پرداخت سود قطعی طرح

slider slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- سرمایه‌پذیر تنها تولید کننده داخلی این محصول بوده و دارای جواز تاسیس و بهره‌برداری برای تولید انبوه از وزارت صمت است.

2- سرمایه‌پذیر دارای تجربه موفق تولید و فروش محصول در مقیاس بالاتر از حجم پیش‌بینی شده در طرح است، به همین دلیل ریسک عدم امکان تولید وجود ندارد.

3- سود پیش‌بینی شده طرح بیش از 20% برای بازه 5 ماهه بوده و اصل سرمایه توسط سرمایه‌پذیر تضمین شده است.

درباره سرمایه‌پذیر

تعداد کارمندان: 70 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

حسین حامدمقدم رافتی

thumbnail

مهدی غیبی

thumbnail

حمیدرضا بابائی

معرفی طرح

slider slider
سرمایه‌پذیر ماشین‌حسابی اختراع کرده است که قابلیت اتصال و ارسال نتیجه محاسبات به دستگاه پوز را دارد. مشتری با مشاهده رقم بر روی نمایشگر پوز، کارت بانکی خود را کشیده و رمز را وارد می‌کند. نتیجه تراکنش نیز با صدای بوق بر روی ماشین‌حساب به اطلاع مغازه‌دار می‌رسد. این ماشین‌حساب به دلیل قیمت مناسب و ارزش بالایی که ایجاد می‌کند مورد استقبال قرار گرفته و توسط شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت الکترونیکی (PSPها) به صاحبان دستگاه‌های پوز پیشنهاد می‌شود.

سرمایه‌پذیر سابقه تولید و تحویل 50 هزار ماشین‌حساب را داشته و برای تولید ۲۳ هزار دستگاه جدید دنبال جذب سرمایه به مبلغ 65.7 میلیارد ریال است. در ماه‌های اول و دوم اجرای طرح، واردات و مونتاژ قطعات انجام شده و فروش محصول تولیدی به PSPها در دو ماه بعدی انجام می‌شود. پیش‌بینی می‌شود تسویه نقدی نیز در طی ماه‌های سوم تا پنجم انجام شود.

طبق محاسبات انجام شده، نرخ بازده داخلی و سود سرمایه‌گذاران در بازه پنج ماهه اجرای طرح به ترتیب 20.5 و 21.6 درصد پیش‌بینی می‌شود. معیار محاسبه سود مابالتفاوت مبلغ خرید مواد اولیه و مبلغ فروش محصول است. از ماه سوم، ماهانه ۵٪ سود علی‌الحساب به سرمایه‌گذاران پرداخت شده و تسویه قطعی در انتهای طرح و پس از حسابرسی رسمی انجام می‌شود. اصل پول سرمایه‌گذاران توسط سرمایه‌پذیر تضمین شده است.

مدیریت ریسک‌ها

تحریم مواد اولیه:
در این صورت، روش جایگزین این است که تمامی قطعات از داخل کشور تامین می شود، که در این صورت تنها کیفیت محصول نهایی پایین خواهد آمد، ولی از لحاظ هزینه ای تفاوتی حاصل نخواهد شد. اما از آنجایی که این ریسک تحت کنترل نیست، بنابراین ریسک مشترک سرمایه گذار و سرمایه پذیر محسوب می شود.

افزایش نرخ دلار:
درصورت عدم امکان افزایش نرخ فروش متناسب با افزایش در نرخ یورو، سود سرمایه گذاران متناسب با جدول حساسیت ارائه شده در تعریف طرح تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

اجرایی:
سفارش قطعات بیشتر از مقدار مورد نیاز. طبق تجربیات پیشین، ضايعات حدود 1% خواهد بود. ضايعاتي بيش از مقدار بيان شده بر عهده سرمايه‌پذير خواهد بود.

اجرایی:
پیش بینی زمان های تاخیر، در نظر گرفتن روش های جایگزین، یافتن تامین کننده با کیفیت در داخل، ورود قطعات از روش های دیگر. مسئولیت انتخاب صحیح تامین‌کننده بر عهده سرمایه‌پذیر می‌باشد.

اجرایی:
در صورت وقوع، تسویه در انتهای بازه زمانی تعیین شده برای طرح به عهده سرمایه‌پذیر است.

اجرایی:
در انتهای دوره زمانی تعیین شده برای طرح، سرمایه‌پذیر مبالغ مربوط به محصولات فروش نرفته را با آخرین نرخ فروش که از مبلغ تخمین زده شده کمتر نباشد، با سرمایه‌گذاران تسویه می‌کند.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

عدم سوء پیشینه اعضای هیات مدیره و مدیر عامل شرکت

رتبه اعتباری «ریسک کم-خوب» شرکت در نظام اعتباری بانکی

سرمایه ثبتی ۱۵ میلیارد ریالی

دارای جواز تاسیس و بهره‌برداری برای تولید انبوه از وزارت صمت

سابقه انجام فعالیت موضوع طرح در مقیاس بالاتر از حجم پیش‌بینی شده در طرح

پایین بودن ریسک از دست رفتن اصل سرمایه، بدلیل صرف کل سرمایه برای واردات مواد اولیه و قطعات

سود بالا، دوره اجرای کوتاه، به همراه ضمانت اصل

طرح «تولید ماشین‌حساب قابل اتصال به پوز» تعریف شده توسط شرکت پردازش‌های هوشمند ناوش آریا از پنج منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر
نماد طرح: دناوشپوز / DCalcula

اخبار طرح

۲۹ مرداد ۱۴۰۱
گزارش حسابرسی تا پایان تیرماه طرح که توسط موسسه حسابرسی رایان بهروش پارس (عضو جامعه حسابداران رسمی) انجام شده است، در هفته گذشته به دونگی ارسال شد. در این گزارش مواردی که دال بر تخلف سرمایه پذیر یا ارائه گزارش ناصحیح یا گمراه کننده باشد، گزارش نشده است.
لذا، طبق تصمیم قبلی حاصل از نظرسنجی انجام شده از سرمایه گذاران، تمدید این طرح بلامانع است. با توجه به تائید متن الحاقیه قرارداد توسط نهاد ناظر، این الحاقیه برای امضا در اختیار سرمایه پذیر قرار داده می شود و عملیات تمدید به صورت رسمی در هفته جاری انجام می شود. پس از دریافت نسخه امضا شده، اسکن قرارداد در صفحه طرح درج شده و تقویم طرح بروز می شود. بدیهی است که تمدید سه ماهه طرح از زمان پایان طرح بوده و تاریخ نهایی شدن عملیات حسابرسی و ارسال گزارش آن، تاثیری در این زمان ندارد.
۲۹ خرداد ۱۴۰۱
به اطلاع سرمایه گذاران محترم طرح می رساند که در نظرسنجی مربوط به تمدید زمان اجرای این طرح، صاحبان ۷۲٪ سرمایه جمع آوری شده در نظرسنجی مشارکت کرده و صاحبان ۹۰٪ سرمایه شرکت کننده در نظرسنجی به تمدید طرح رای داده اند. با توجه به اکثریت عددی نظرات موافق، این طرح به مدت سه ماه تمدید و با درخواست این شرکت موافقت می گردد. فرآیندهای امضای الحاقیه و دریافت وثایق جدید از طرف دونگی دنبال خواهد شد.
۲۶ خرداد ۱۴۰۱
با توجه به اظهارات سرمایه پذیر به دلیل عدم تکمیل فرآیند فروش کالاها، در حال حاضر امکان بازپرداخت سرمایه و محاسبه و پرداخت سود سرمایه گذاران برای سرمایه پذیر وجود ندارد. لذا سرمایه پذیر درخواست تمدید مدت پروژه به میزان سه ماه را داده است. در پاسخ به این درخواست، دونگی شرایطی را جهت تمدید طرح الزامی دانسته که این شرایط به صورت رسمی به اطلاع سرمایه پذیر رسیده است، لیکن سرمایه پذیر امکان اجرای کامل این شروط را ندارد.
لذا مطابق روال پیش بینی شده، پس از ارائه توضیحات مدیران سرمایه پذیر به سرمایه گذاران در یک جلسه آنلاین و پاسخ به پرسش های آنها، یک رای گیری آنلاین با حق رای به میزان سرمایه هر سرمایه گذار در دونگی برگزار خواهد شد و در صورت مشارکت حداقل دو سوم صاحبان سرمایه طرح در رای گیری هر تصمیمی که حداقل سه چهارم رای دهندگان (از لحاظ سرمایه) که اکثریت عددی سرمایه گذاران طراح را نیز داشته باشند بگیرند، مناط اعتبار خواهد بود. در غیر از این شرایط دونگی به نمایندگی از سرمایه گذاران به صلاحدید خود با نظر مشورتی رای دهندگان روند اجرای پروژه را انتخاب خواهد نمود.
لازم به ذکر است کلیه تغییرات در پیوست های قرارداد که مدت زمان پروژه نیز جزئی از این پیوستهاست، در تبصره 7 قرارداد سرمایه پذیر در نظر گرفته شده و در این صورت مطابق تبصره اول از قرارداد سرمایه گذاری ناوش که همه سرمایه گذاران طرح در هنگام مشارکت، آن را پذیرفته و مطالعه نموده اند، این تمدید مدت پروژه به قرارداد سرمایه گذاران نیز تسری داده می شود. لذا با در نظر گرفتن مصالح سرمایه گذاران این امکان با اخذ تاییدیه از نهاد ناظر حتی بدون رای گیری از سرمایه گذاران نیز برای عامل وجود داشته و این رای گیری به صلاحدید عامل برای مشارکت هرچه بیشتر سرمایه گذاران ترتیب داده شده است.

نظرات

برای ثبت نظر، لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
احسان
احسان
۲۶ شهریور ۱۴۰۱
طرحی که قرار بود ۵ ماهه باشه الان داره میشه یکساله .
جالبه که دونگی تقویم سرمایه گذاری رو مدام تغییر میده .
این شرکت فرصتش نهایتا تا ۲۵ شهریور بوده .
نه اینکه یک گزارش یک صفحه ای ارائه بده و بگه ده روز دیگه گزارش نهایی رو ارائه میدم!!!!
محمد
محمد
۲۶ شهریور ۱۴۰۱
سلام. الان با این وضعیت سود طرح چه مقداره؟
thumbnail
محسن
۲۶ شهریور ۱۴۰۱
گزارش نهایی رویت شد.
حیف شد.
به هیچ عنوان قصد پیشداوری ندارم،منتها برام سواله که شرکتی که در گذشته مجری همین پروژه (از صفر تا صد) بوده و بصورت موفق هم اجرا کرده،چطور در حال حاضر که پشتوانه اجرای موفق قبلی رو هم داره،مجبور به فروش قطعات خام شده،اونم بعد هشت ماه.
یعنی هیچ ارزیابی اولیه ای برای اجرای این پروژه نداشته؟؟؟
در هر حال متأسف شدم و دوست داشتم که پروژه با موفقیت صد درصد به سرانجام برسه.
برای مجریان و عوامل محترم شرکت مجری(ناوش آریا) هم آرزوی توفیق و سربلندی در مراحل بعدی کاریشون،دارم.

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان الگوریتم) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.