تولید ماشین‌حساب قابل اتصال به پوز

پردازش های هوشمند ناوش آریا

تولید ماشین‌حساب قابل اتصال به پوز

پردازش های هوشمند ناوش آریا

21.59%

برآورد سود پنج ماهه

5 ماه

دوره سرمایه‌گذاری

60,410,503,000 ریال
توسط 215 سرمایه‌گذار
92% از 65.7 میلیارد ریال هدف
۱۴۰۰/۱۱/۰۴
تضمین اصل پول عدم تضمین سود

تقویم سرمایه‌گذاری

زمان‌بندی‌های زیر مبتنی بر پیش‌بینی‌های سرمایه‌پذیر در طرح کسب‌وکار هستند. در صورتی که شرایط اجرایی طبق پیش‌بینی‌ها پیش نرود و زمان‌های واقعی متفاوت از برنامه اجرایی ارائه شده باشند، تعامل دونگی با سرمایه‌پذیر مطابق بندهای قرارداد خواهد بود.

۱۴۰۰/۰۹/۲۳

صدور نماد توسط فرابورس

۱۴۰۰/۱۰/۱۱

انتشار فراخوان تامین مالی

۱۴۰۰/۱۰/۲۵

شروع طرح

۱۴۰۰/۱۰/۲۵

پرداخت بخش اول سرمایه

تاریخ طبق قرارداد: ۱۴۰۰/۱۰/۲۵

۱۴۰۰/۱۰/۲۵

arrowمشاهده همه

۱۴۰۰/۱۱/۰۴

موفقیت در جذب سرمایه

۱۴۰۱/۰۲/۰۱

پرداخت سود علی‌الحساب اول، در صورت تحقق درآمد

۱۴۰۱/۰۲/۰۵

موعد ارائه: ۱۴۰۱/۰۱/۰۵

۱۴۰۱/۰۲/۱۱

۱۴۰۱/۰۳/۰۱

پرداخت سود علی‌الحساب دوم، در صورت تحقق درآمد

۱۴۰۱/۰۳/۰۵

گزارش دوره‌ای دوم

۱۴۰۱/۰۳/۲۵

پایان طرح

۱۴۰۱/۰۴/۰۱

گزارش اتمام طرح

۱۴۰۱/۰۴/۰۱

بازپرداخت کل سرمایه

۱۴۰۱/۰۴/۰۱

تسویه ۹۰٪ سود اظهاری پایانی

۱۴۰۱/۰۵/۲۵

حسابرسی رسمی طرح

۱۴۰۱/۰۵/۲۵

تسویه نهایی و پرداخت سود قطعی طرح

slider slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- سرمایه‌پذیر تنها تولید کننده داخلی این محصول بوده و دارای جواز تاسیس و بهره‌برداری برای تولید انبوه از وزارت صمت است.

2- سرمایه‌پذیر دارای تجربه موفق تولید و فروش محصول در مقیاس بالاتر از حجم پیش‌بینی شده در طرح است، به همین دلیل ریسک عدم امکان تولید وجود ندارد.

3- سود پیش‌بینی شده طرح بیش از 20% برای بازه 5 ماهه بوده و اصل سرمایه توسط سرمایه‌پذیر تضمین شده است.

درباره سرمایه‌پذیر

تعداد کارمندان: 70 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

حسین حامدمقدم رافتی

thumbnail

مهدی غیبی

thumbnail

حمیدرضا بابائی

معرفی طرح

slider slider
سرمایه‌پذیر ماشین‌حسابی اختراع کرده است که قابلیت اتصال و ارسال نتیجه محاسبات به دستگاه پوز را دارد. مشتری با مشاهده رقم بر روی نمایشگر پوز، کارت بانکی خود را کشیده و رمز را وارد می‌کند. نتیجه تراکنش نیز با صدای بوق بر روی ماشین‌حساب به اطلاع مغازه‌دار می‌رسد. این ماشین‌حساب به دلیل قیمت مناسب و ارزش بالایی که ایجاد می‌کند مورد استقبال قرار گرفته و توسط شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت الکترونیکی (PSPها) به صاحبان دستگاه‌های پوز پیشنهاد می‌شود.

سرمایه‌پذیر سابقه تولید و تحویل 50 هزار ماشین‌حساب را داشته و برای تولید ۲۳ هزار دستگاه جدید دنبال جذب سرمایه به مبلغ 65.7 میلیارد ریال است. در ماه‌های اول و دوم اجرای طرح، واردات و مونتاژ قطعات انجام شده و فروش محصول تولیدی به PSPها در دو ماه بعدی انجام می‌شود. پیش‌بینی می‌شود تسویه نقدی نیز در طی ماه‌های سوم تا پنجم انجام شود.

طبق محاسبات انجام شده، نرخ بازده داخلی و سود سرمایه‌گذاران در بازه پنج ماهه اجرای طرح به ترتیب 20.5 و 21.6 درصد پیش‌بینی می‌شود. معیار محاسبه سود مابالتفاوت مبلغ خرید مواد اولیه و مبلغ فروش محصول است. از ماه سوم، ماهانه ۵٪ سود علی‌الحساب به سرمایه‌گذاران پرداخت شده و تسویه قطعی در انتهای طرح و پس از حسابرسی رسمی انجام می‌شود. اصل پول سرمایه‌گذاران توسط سرمایه‌پذیر تضمین شده است.

مدیریت ریسک‌ها

تحریم مواد اولیه:
در این صورت، روش جایگزین این است که تمامی قطعات از داخل کشور تامین می شود، که در این صورت تنها کیفیت محصول نهایی پایین خواهد آمد، ولی از لحاظ هزینه ای تفاوتی حاصل نخواهد شد. اما از آنجایی که این ریسک تحت کنترل نیست، بنابراین ریسک مشترک سرمایه گذار و سرمایه پذیر محسوب می شود.

افزایش نرخ دلار:
درصورت عدم امکان افزایش نرخ فروش متناسب با افزایش در نرخ یورو، سود سرمایه گذاران متناسب با جدول حساسیت ارائه شده در تعریف طرح تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

اجرایی:
سفارش قطعات بیشتر از مقدار مورد نیاز. طبق تجربیات پیشین، ضايعات حدود 1% خواهد بود. ضايعاتي بيش از مقدار بيان شده بر عهده سرمايه‌پذير خواهد بود.

اجرایی:
پیش بینی زمان های تاخیر، در نظر گرفتن روش های جایگزین، یافتن تامین کننده با کیفیت در داخل، ورود قطعات از روش های دیگر. مسئولیت انتخاب صحیح تامین‌کننده بر عهده سرمایه‌پذیر می‌باشد.

اجرایی:
در صورت وقوع، تسویه در انتهای بازه زمانی تعیین شده برای طرح به عهده سرمایه‌پذیر است.

اجرایی:
در انتهای دوره زمانی تعیین شده برای طرح، سرمایه‌پذیر مبالغ مربوط به محصولات فروش نرفته را با آخرین نرخ فروش که از مبلغ تخمین زده شده کمتر نباشد، با سرمایه‌گذاران تسویه می‌کند.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

عدم سوء پیشینه اعضای هیات مدیره و مدیر عامل شرکت

رتبه اعتباری «ریسک کم-خوب» شرکت در نظام اعتباری بانکی

سرمایه ثبتی ۱۵ میلیارد ریالی

دارای جواز تاسیس و بهره‌برداری برای تولید انبوه از وزارت صمت

سابقه انجام فعالیت موضوع طرح در مقیاس بالاتر از حجم پیش‌بینی شده در طرح

پایین بودن ریسک از دست رفتن اصل سرمایه، بدلیل صرف کل سرمایه برای واردات مواد اولیه و قطعات

سود بالا، دوره اجرای کوتاه، به همراه ضمانت اصل

طرح «تولید ماشین‌حساب قابل اتصال به پوز» تعریف شده توسط شرکت پردازش‌های هوشمند ناوش آریا از پنج منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر

نظرات

برای ثبت نظر، لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
thumbnail کاربر
۰۲ دی ۱۴۰۰
سلام شرایط سرمایه گذاری و حداکثر مبلغ سرمایه گذاری چقدر است
thumbnail دونگی
۰۴ دی ۱۴۰۰
کاربر گرامی سلام. تنها شرط لازم برای سرمایه گذاری در طرح های دونگی دارا بودن احراز هویت سامانه سجام است. حداکثر مبلغ سرمایه گذاری در این طرح برای اشخاص حقیقی 328 میلیون و 500 هزار تومان معادل 5 درصد مبلغ هدف است. برای اشخاص حقوقی سقف سرمایه گذاری همان مبلغ باقیمانده برای تکمیل مبلغ هدف طرح است و سقف خاصی در نظر گرفته نشده است.
thumbnail قدرت الله
۳۰ آذر ۱۴۰۰
سلام. به نظرم 5 ماه زمان کمیه حداقل یکماه برای حساب کتاب طرح بیارید روش...
thumbnail دونگی
۰۱ دی ۱۴۰۰
با سلام خدمت شما سرمایه گذار گرامی و ممنون بابت ثبت نظرتان. در حال حاضر هم اگر به تقویم طرح دقت کنید دو ماه به انتهای طرح به منظور حسابرسی اضافه شده است. اگرچه این زمان حداکثری در نظر گرفته شده است و تنها 10 درصد از تسویه وابسته به این زمان است و تسویه 90 درصد تعهد شده در همان انتهای ماه پنجم انجام خواهد شد.
thumbnail احسان
۳۰ آذر ۱۴۰۰
باسلام . طرح کی شروع میشه ؟
thumbnail دونگی
۰۱ دی ۱۴۰۰
با سلام خدمت شما سرمایه گذار گرامی. زمان دقیق به پرداخت 10 درصد مبلغ هدف توسط سرمایه پذیر وابسته است اما در هر صورت بیشتر از 12 روز آینده نخواهد بود.
thumbnail محسن
۲۶ آذر ۱۴۰۰
لطفا در صورت امکان تفاوت بین بازده داخلی و نرخ سود نهایی رو توضیح بفرمایین.
یکدنیا سپاس
thumbnail دونگی
۲۷ آذر ۱۴۰۰
با سلام خدمت شما سرمایه گذار گرامی و سوال خوبی که مطرح فرمودید. فرمول محاسبه سود نهایی خیلی ساده است. برای محاسبه سود نهایی کل سود پروژه ضرب در سهم سرمایه گذار می شود.
اما برای مقایسه جذابیت طرح ها تنها این عدد کافی نیست. زیرا طرح های مختلف برای بازپرداخت اصل سرمایه و همین سود نهایی که ذکر شد زمان بندی های متفاوتی را انتخاب می کنند. برای مثال یک طرح ممکن است تمامی اصل و سود را در انتهای دوره پرداخت کند در حالی که همین طرح را اگر در نظر بگیرید، در پایان ماه سوم 5 درصد پرداختی دارد. معیار بازده داخلی با در نظر گرفتن زمان بندی بازپرداخت اصل سرمایه و سود حاصله عددی را ارائه می کند که به کمک آن بتوانید طرح های مختلف را با هم مقایسه کنید.
نرخ بازده داخلی این پروژه برای 5 ماه محاسبه شده است. طبیعی است برای مقایسه این طرح با طرح های با زمان کمتر یا بیشتر می بایست عددهای مربوط به هر دو طرح را برای مدت یک ماه یا یکسال نرمال کنید.
thumbnail رضا
۲۴ آذر ۱۴۰۰
با سلام
چرا سهم مشارکت کنندگان دونگی از سود این پروژه ۲۹ درصد اعلام شده در حالی که این مقدار خیلی کمتر از طرح های قبلی است؟
به عنوان مثال، سهم مشارکت کنندگان دونگی در سود پروژه واردات موبایل ۶۰ درصد و در سود پروژه فرآوری زیتون ۵۰ درصد بوده است ...
thumbnail دونگی
۲۷ آذر ۱۴۰۰
با سلام خدمت شما سرمایه گذار گرامی، انتخاب این عدد به عهده سرمایه پذیر است و سرمایه پذیر با توجه به گزینه های تامین مالی که در اختیار دارد عددی انتخاب می کند که از لحاظ اقتصادی برای شرکت توجیه داشته باشد.
هم چنین توجه داشته باشید که دونگی برای ساده کردن و ابهام زدایی از حسابرسی، مابه التفاوت قیمت فروش دستگاه از قیمت خرید مواد اولیه را معیار سود در نظر گرفته است. در واقعیت اما هزینه های لوجستیکی، منابع انسانی، مالی مانند مالیات و ... وجود دارد که به عهده سرمایه پذیر است اما در محاسبه سود لحاظ نمی شوند.
thumbnail مسعود
۲۴ آذر ۱۴۰۰
قطعااا شرکت میکنم
با این کار هم به تولید کمک کردیم که دست چند کارگر رو گرفته
خودمون سود میکنیم
فرهنگ مشارکت بالا میره
حمایت ضمنی از استارت اپ دونگی هم میشود که شرکتهای بیشتری تشویق میشن طرح شون به دونگی بسپارن

فقط یک پیشنهاد
هییت مدیره دونگی به میزان ده درصد از سهام خودش رو هم به مشارکتت کننده ها بفروشه تا انگیزه ای باشه که برای معرفی طرح و شناسوندن دونگی به سایر افراد اقدام بشه
thumbnail حمید
۲۴ آذر ۱۴۰۰
با سلام . الان خیلی خوب شد. به نظر بنده 10 الی 12 روز قبل از شروع اطلاع رسانی شود خوب است. چون بعضا پول جاییه که 10 الی 12 روز طول میکشه نقد بشه.
thumbnail سید علی اکبر
۲۴ آذر ۱۴۰۰
با توجه به قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان عملا به نظر نمیاد این پروژه بتونه موفقیت زیادی ایجاد کنه
thumbnail محمدجواد
۲۴ آذر ۱۴۰۰
با سلام
خدمت سرمایه گذاران محترم لطفا قبل از سرمایه گذاری نتیجه بقیه و زمان پرداخت های آنها را با زمان ادعا شده مقایسه کنند و سپس اقدام به سرمایه گذاری کنند
thumbnail دونگی
۲۴ آذر ۱۴۰۰
با سلام خدمت شما سرمایه گذار گرامی، فکر می کنم به صورت ضمنی به تاخیر 21 روزه در پرداخت سود طرح فراوری زیتون اشاره دارید. صحبت شما صحیح است. البته این طرح در مقیاس ریسک پایین تری قرار دارد که حتما لازم است در نظر گرفته شود.
thumbnail سیدعلی
۲۴ آذر ۱۴۰۰
باسلام
از توضیحات ممنونم
سود سالیانه طرح رو میشه حدود 48 درصد براورد کرد
درسته ؟
thumbnail میرهادی
۲۴ آذر ۱۴۰۰
این طرح قانع نشدم برای سرمایه گذاری
thumbnail احسان
۲۴ آذر ۱۴۰۰
از توضیحات جامع و کامل شما سپاسگزارم .
thumbnail احسان
۲۴ آذر ۱۴۰۰
باسلام . اگه از توضیحات شما درست متوجه شده باشم در هر صورت بازه سرمایه گذاری 7 ماهه میشود ولی با سودی در نظر گرفته شده برای 5 ماه . بنظر شما 20 درصد برای 7 ماه معقوله و به ریسکش میارزه ؟ اگه اشتباه میکنم ممنون میشم توضیح بدید
thumbnail دونگی
۲۴ آذر ۱۴۰۰
با عرض سلام و احترام خدمت شما سرمایه گذار گرامی. در صورتی که پروژه مطابق طرح پیش برود در انتهای ماه پنجم پرداخت اصل سرمایه بعلاوه 18 درصد سود انجام شده است. پرداخت 2 درصد باقی مانده منوط به اتمام حسابرسی است که حداکثر دو ماه بعد از اتمام پروژه خواهد بود.
thumbnail امیر
۲۳ آذر ۱۴۰۰
سلام. دوره ی سرمایه گذاری پنج ماه عنوان شده ولی در تقویم سرمایه گذاری مدت زمان شروع تا اتمام پروژه هفت ماه می باشد. لطفاً شفاف سازی کنید
thumbnail دونگی
۲۴ آذر ۱۴۰۰
سرمایه گذار گرامی دونگی ممنون از توجه شما به این پروژه. انتهای دوره سرمایه گذاری در طرح های کرادفاندینگ تا زمان پرداخت اصل بعلاوه 90 درصد سود اظهاری در نظر گرفته می شود که برای این طرح ابتدای خرداد سال آینده خواهد بود. بعد از پرداخت اصل سرمایه و 90 درصد سود اظهاری، حسابرسی انجام خواهد شد تا سود قطعی مشخص شود و تسویه نهایی انجام شود. زمان پروسه حسابرسی برای تمامی طرح ها حداکثر دو ماه است.
thumbnail امیر
۲۳ آذر ۱۴۰۰
سلام. دوره ی سرمایه گذاری پنجاه ماه عنوان شده ولی در تقویم سرمایه گذاری مدت زمان شروع تا اتمام پروژه هفت ماه می باشد. لطفاً شفاف سازی کنید

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تائید شده فرابورس (شرکت سبدگردان الگوریتم) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.