تولید ماشین‌حساب قابل اتصال به پوز

پردازش های هوشمند ناوش آریا

تولید ماشین‌حساب قابل اتصال به پوز

پردازش های هوشمند ناوش آریا

21.59%

برآورد سود پنج ماهه

5 ماه

دوره سرمایه‌گذاری

60,410,503,000 ریال
توسط 215 سرمایه‌گذار
92% از 65.7 میلیارد ریال هدف
۱۴۰۰/۱۱/۰۴
تضمین اصل پول عدم تضمین سود

تقویم سرمایه‌گذاری

زمان‌بندی‌های زیر مبتنی بر پیش‌بینی‌های سرمایه‌پذیر در طرح کسب‌وکار هستند. در صورتی که شرایط اجرایی طبق پیش‌بینی‌ها پیش نرود و زمان‌های واقعی متفاوت از برنامه اجرایی ارائه شده باشند، تعامل دونگی با سرمایه‌پذیر مطابق بندهای قرارداد خواهد بود.

۱۴۰۰/۰۹/۲۳

صدور نماد توسط فرابورس

۱۴۰۰/۱۰/۱۱

انتشار فراخوان تامین مالی

۱۴۰۰/۱۰/۲۵

شروع طرح

۱۴۰۰/۱۰/۲۵

پرداخت بخش اول سرمایه

تاریخ طبق قرارداد: ۱۴۰۰/۱۰/۲۵

۱۴۰۰/۱۰/۲۵

arrowمشاهده همه

۱۴۰۰/۱۱/۰۴

موفقیت در جذب سرمایه

۱۴۰۱/۰۲/۰۱

پرداخت سود علی‌الحساب اول، در صورت تحقق درآمد

۱۴۰۱/۰۲/۰۵

موعد ارائه: ۱۴۰۱/۰۱/۰۵

۱۴۰۱/۰۲/۱۱

۱۴۰۱/۰۳/۰۱

پرداخت سود علی‌الحساب دوم، در صورت تحقق درآمد

۱۴۰۱/۰۳/۰۵

گزارش دوره‌ای دوم

۱۴۰۱/۰۳/۲۵

پایان طرح

۱۴۰۱/۰۴/۰۱

گزارش اتمام طرح

۱۴۰۱/۰۴/۰۱

بازپرداخت کل سرمایه

۱۴۰۱/۰۴/۰۱

تسویه ۹۰٪ سود اظهاری پایانی

۱۴۰۱/۰۵/۲۵

حسابرسی رسمی طرح

۱۴۰۱/۰۵/۲۵

تسویه نهایی و پرداخت سود قطعی طرح

slider slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- سرمایه‌پذیر تنها تولید کننده داخلی این محصول بوده و دارای جواز تاسیس و بهره‌برداری برای تولید انبوه از وزارت صمت است.

2- سرمایه‌پذیر دارای تجربه موفق تولید و فروش محصول در مقیاس بالاتر از حجم پیش‌بینی شده در طرح است، به همین دلیل ریسک عدم امکان تولید وجود ندارد.

3- سود پیش‌بینی شده طرح بیش از 20% برای بازه 5 ماهه بوده و اصل سرمایه توسط سرمایه‌پذیر تضمین شده است.

درباره سرمایه‌پذیر

تعداد کارمندان: 70 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

حسین حامدمقدم رافتی

thumbnail

مهدی غیبی

thumbnail

حمیدرضا بابائی

معرفی طرح

slider slider
سرمایه‌پذیر ماشین‌حسابی اختراع کرده است که قابلیت اتصال و ارسال نتیجه محاسبات به دستگاه پوز را دارد. مشتری با مشاهده رقم بر روی نمایشگر پوز، کارت بانکی خود را کشیده و رمز را وارد می‌کند. نتیجه تراکنش نیز با صدای بوق بر روی ماشین‌حساب به اطلاع مغازه‌دار می‌رسد. این ماشین‌حساب به دلیل قیمت مناسب و ارزش بالایی که ایجاد می‌کند مورد استقبال قرار گرفته و توسط شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت الکترونیکی (PSPها) به صاحبان دستگاه‌های پوز پیشنهاد می‌شود.

سرمایه‌پذیر سابقه تولید و تحویل 50 هزار ماشین‌حساب را داشته و برای تولید ۲۳ هزار دستگاه جدید دنبال جذب سرمایه به مبلغ 65.7 میلیارد ریال است. در ماه‌های اول و دوم اجرای طرح، واردات و مونتاژ قطعات انجام شده و فروش محصول تولیدی به PSPها در دو ماه بعدی انجام می‌شود. پیش‌بینی می‌شود تسویه نقدی نیز در طی ماه‌های سوم تا پنجم انجام شود.

طبق محاسبات انجام شده، نرخ بازده داخلی و سود سرمایه‌گذاران در بازه پنج ماهه اجرای طرح به ترتیب 20.5 و 21.6 درصد پیش‌بینی می‌شود. معیار محاسبه سود مابالتفاوت مبلغ خرید مواد اولیه و مبلغ فروش محصول است. از ماه سوم، ماهانه ۵٪ سود علی‌الحساب به سرمایه‌گذاران پرداخت شده و تسویه قطعی در انتهای طرح و پس از حسابرسی رسمی انجام می‌شود. اصل پول سرمایه‌گذاران توسط سرمایه‌پذیر تضمین شده است.

مدیریت ریسک‌ها

تحریم مواد اولیه:
در این صورت، روش جایگزین این است که تمامی قطعات از داخل کشور تامین می شود، که در این صورت تنها کیفیت محصول نهایی پایین خواهد آمد، ولی از لحاظ هزینه ای تفاوتی حاصل نخواهد شد. اما از آنجایی که این ریسک تحت کنترل نیست، بنابراین ریسک مشترک سرمایه گذار و سرمایه پذیر محسوب می شود.

افزایش نرخ دلار:
درصورت عدم امکان افزایش نرخ فروش متناسب با افزایش در نرخ یورو، سود سرمایه گذاران متناسب با جدول حساسیت ارائه شده در تعریف طرح تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

اجرایی:
سفارش قطعات بیشتر از مقدار مورد نیاز. طبق تجربیات پیشین، ضايعات حدود 1% خواهد بود. ضايعاتي بيش از مقدار بيان شده بر عهده سرمايه‌پذير خواهد بود.

اجرایی:
پیش بینی زمان های تاخیر، در نظر گرفتن روش های جایگزین، یافتن تامین کننده با کیفیت در داخل، ورود قطعات از روش های دیگر. مسئولیت انتخاب صحیح تامین‌کننده بر عهده سرمایه‌پذیر می‌باشد.

اجرایی:
در صورت وقوع، تسویه در انتهای بازه زمانی تعیین شده برای طرح به عهده سرمایه‌پذیر است.

اجرایی:
در انتهای دوره زمانی تعیین شده برای طرح، سرمایه‌پذیر مبالغ مربوط به محصولات فروش نرفته را با آخرین نرخ فروش که از مبلغ تخمین زده شده کمتر نباشد، با سرمایه‌گذاران تسویه می‌کند.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

عدم سوء پیشینه اعضای هیات مدیره و مدیر عامل شرکت

رتبه اعتباری «ریسک کم-خوب» شرکت در نظام اعتباری بانکی

سرمایه ثبتی ۱۵ میلیارد ریالی

دارای جواز تاسیس و بهره‌برداری برای تولید انبوه از وزارت صمت

سابقه انجام فعالیت موضوع طرح در مقیاس بالاتر از حجم پیش‌بینی شده در طرح

پایین بودن ریسک از دست رفتن اصل سرمایه، بدلیل صرف کل سرمایه برای واردات مواد اولیه و قطعات

سود بالا، دوره اجرای کوتاه، به همراه ضمانت اصل

طرح «تولید ماشین‌حساب قابل اتصال به پوز» تعریف شده توسط شرکت پردازش‌های هوشمند ناوش آریا از پنج منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر

نظرات

برای ثبت نظر، لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
thumbnail صادق
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱
نظرات راجع به هشدار قرمز بانک مرکزی اصلن دقیق نیست. امکان اینکه پس از رفع سوء اثر چک مجداداً شخص حقیقی یا حقوقی بتواند ثبت صدور چک بکند وجود دارد. یکی از معایب یا شاید هم محاسن سایت صیاد بانک مرکزی این هست که پس از رفع سوء اثر چک همچنان در رنکینگ رنگبندی باقی میمونه. به هر حال ایرادی به این موضوع از جانب دونگی نمیشه گرفت.
نکته بعد راجع به عدم پرداخت به موقع سود میاندوره بودش که با توجه به کوتاه بودن دوره سرمایه گذاری در IRR نهایی آنچنان تاثیر گذار نیست. و البته از اینکه تقویم سرمایه گذاری باید غیر قابل ادیت باشه به دونگی این نقد وارد هستش، انشالله که در آینده به این مسئله عنایت داشته باشند.
thumbnail مسعود
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
باتوجه به جرایم قراداد در پیوست 4 جرایم
تسامح در اجرا: عدم دستیابی به حداقل نیمی از درامد ماهانه پیشبینی شده در میانگین سه ماهه مبتنی بر گزارش های دوره ای جریمه: فسخ و اختیار فسخ برای عامل ضمانت اجرا: وصول وجه التزام پرداخت جریمه فسخ
جطور دنگی این بند از قراداد رو یادش رفته و پرداخت سود علی الحساب رو منوط به تحقق در امد در تقویم اضافه کرده؟ وقتی در امدی حاصل نشده یعنی طبق این ماده از قرارداد تسامح در اجرا رخ داده و دنگی باید به نمایندگی از ما اقدام بکنه اگه طرف عامل رو نگرفته. در غیر این صورت خود دنگی هم تسامح در اجرا رو مرتکب میشه که قابل پیگرد برای سرمایه گذاران خواهد بود. با توجه به وضعیت قرمز اعتماری عامل طرح من بعید میدونم در پایان طرح هم پولی پرداخت بشه، فقط دارن وقت کشی میکنن هردو باهم! وگرنه چه دلیلی به تغییر تقویم سرمایه گذاری هست....
thumbnail امیر
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
ما که قرارداد رو داریم در پیوست دوم شرط تحقق درآمد ذکر نشده.
در ضمن اگر این شرط هم وجود داشته باشه در صورتی موضوعیت پیدا می کنه که سرمایه پذیر تعهدات اساسی خودش رو اجرا کنه.
وگرنه هر شرکتی می تونه پس از جذب سرمایه به تعهدات خودش عمل نکنه و ذکر کنه چون درآمدی محقق نشد سودی پرداخت نمی کنیم.
دوستان میتونن تغییر در مفاد قرارداد توسط دونگی رو از طریق تماس با فرابورس پیگیری کنن
thumbnail احسان
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
مسئولین دونگی یا چند خط آخر معرفی طرح رو نخوندن یا هنوز وقت نکردن اونم پاک کنن و یا به طریقی که دلخواه خودشونه تغییر بده . ( از ماه سوم 5 درصد سود علی الحساب به سرمایه گذاران پرداخت شده .... ) . پس لطفا اونم تغییر بدید که حرفتون دوتا نشه !
thumbnail مهدی
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
با سلام
عطف به تماس تلفنی فی مابین، جهت اطلاع سرمایه گذاران موارد زیر درخصوص تغییرات رخ داده در سایت ارائه میشود.
1- معیار نهایی و قطعی توافق با سرمایه گذاران، فایل قرارداد امضا شده از طرف دونگی است که در زمان سرمایه گذاری به کاربران نمایش داده شده و از ایشان با پذیرش شرایط قرارداد، تایید قطعی مطالعه شرایط قرارداد اخذ می شود.
2- در صفحه طرح (همین صفحه ای که پیش روی شما باز است) خلاصه ای از اطلاعات مهم تر طرح (از منظر وارد کننده اطلاعات که ممکن است با نظر تک تک خوانندگان متفاوت باشد) درج شده و این اطلاعات صرفا دعوت به مشارکت در پروژه و مطالعه شرایط دقیق قرارداد است. تغییر در این اطلاعات فراخور نیاز ممکن است رخ دهد که در فقره اخیر به دلیل سوالات مکرر سرمایه گذاران در خصوص دلیل عدم پرداخت سود علی الحساب، بند «به شرط تحقق درآمد» که در متن پیوست 2 قرارداد در بخش «شیوه محاسبه و پرداخت سود/زیان» صراحتا ذکر شده بود به تقویم طرح اضافه شده است.
3- در تمامی طرح ها در پایان طرح حسابرسی (حسب مورد داخلی توسط دونگی یا رسمی و برای این طرح به صورت رسمی توسط حسابرس مستقل) انجام شده و در خصوص جرایم مطابق قرارداد فی مابین که در ضمائم طرح در اختیار سرمایه گذاران قرار گرفته است تصمیم گیری میشود. در صورتی که سرمایه پذیر درآمد حاصل شده را کتمان یا با تاخیر اظهار کرده و به این روش از پرداخت سود استنکاف کرده باشد، در مرحله حسابرسی تخلف کشف شده و مشمول پرداخت جریمه دیرکرد خواهد شد.
thumbnail محمدجواد
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
شیوه محاسبه و پرداخت سود /زیان
معیار محاسبات سود طرح، مابهالتفاوت مبلغ فروش و مبلغ خرید مواد اولیه است که از آن، سود عیلالحساب ماهانه ۵ درصد
الحساب پرداخرت در ماههای سوم و چهارم و پنجم طرح پرداخت خواهد شد. مابه التفاوت سود طرح بامجموع سودهای عیل با
اعمال سود/زیان قطیع، پس ازحسابریس به رسمایهگذاران پرداخت یمشود.
همچن ی هزینه کارمزد مایل و سایر هزینه

تام ی های مرتبط با این قرارداد در ابتدا از مبلغ رسمایه جمع
آوری شده کرس شده و مابق ر
به رسمایهپذیر پرداخت یمشود. لذا هزینههای این قرارداد جزء هزینه های اجرای طرح محسوب یمشود
thumbnail محمدجواد
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
در این بند به شرط تحقق درامد مشاهده نمیشه
چطور چنین استنباطی شده؟؟
thumbnail احسان
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
عجب !. هر لحظه براساس منفعت خودتون و سرمایه پذیر یک بندی رو به قرارداد اضافه یا کم میکنید . گویا فراموش کردید با چه شرایطی قرارداد بستیم و قرارداد طرفین از طرف فرابورس هم تایید شده . این کار شما غش در معاملست و مطمئنا در سرمایه گذاری بعدی و میزان مشارکت امثال بنده حتما جبران و مشخص میشه . پ لطفا اون بند در صورت تحقق رو بردارید . اطلاع رسانی از نحوه زمان سود و مقدار جریمه بکنید چرا که سود 5 درصد در ماه سوم همانطور که در قرارداد لحاظ شده علی الحساب و قطعی بوده . وسلام
thumbnail فخرالدین
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
سلام آیا سود واریز شده که تیک مرحله سود زده شده؟!
thumbnail محمدرضا
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
سلام و احترام
یک نکته رو میخواستم عرض کنم به تیم محترم دونگی
کار درستی نیست که پرداخت سود رو بهش مطلبی ضمیمه کنید (درصورت تحقق درآمد) این به نوعی قدرت بازوی برای سرمایه پذیر که هر وقت درآمد حاصل شد پرداخت کنه حالا به قول دوستمون اصلا شاید درآمدی حاصل نشد ما چکار کنیم ، درحالی که سرمایه پذیر موظف طبق قراردادی که با عامل بسته شده سود طرح رو سرموقع پرداخت کنه ، اگه نمیتونست اجرا کنه اصلا نباید سرمایه درخواست میداد، الان مشخص نیست به این قید جدید خسارت تاخیر تعلق میگیره یا نه ، ولی اگر لطف کنید این ضمیمه جدید رو بردارید چون زمانی که ما پول واریز کردیم نوشته شده بود پرداخت سود علی الحساب بدون قید ولی اگر همین قید(درصورت تحقق درآمد) در زمان جمع آوری سرمایه بود من به احتمال بسیار زیاد در این طرح سرمایه گذاری نمیکردم چون میدونستم این قید به سرمایه پذیر همچین اجازه ای رو میده که هر وقت درآمدی حاصل شد به قولی دیگر هروقت خواست واریز کنه و معلوم نبود که من سرمایه گذار چه زمانی به اصل و سود سرمایه ام میرسم ، و دونگی به عنوان عامل باید شرایطی رو فراهم کنه که توازن و برابری حق دوطرف رو برقرار کنه
thumbnail مهدی
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
با احترام، ارجاع شود به پاسخ کامنت های بعدی
thumbnail احسان
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
اگر تا اخر ۵ ماه هم هیچ درآمدی حاصل نشد . چند ماه باید منتظر بود تا اصل پول خودمون رو بگیریم !
جالبه الان نوشتین در صورت تحقق سود علل حساب واریز میشه . پس یعنی جریمه دیرکردی هم در کار نیست ؟
thumbnail دونگی
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
احسان عزیز سلام؛ سرمایه پذیر ریسک عدم تحقق درآمد در انتهای دوره را پذیرفته است لذا باید در تاریخ مشخص شده اصل و سود طرح را تسویه کند. در مورد سود علی الحساب اما تحقق درآمد شرط است مگر اینکه خلاف آن در قرارداد ذکر شده باشد. توجه داشته باشید که همه طرح ها در انتهای دوره حسابرسی می شوند و سرمایه پذیر امکان پنهان کردن درآمد را ندارد.
thumbnail مجتبی
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱
این دیر کردن ها و اما و اگرها و به تاخیر انداختن ها باعث میشه هم دیگر طرح ها ازشون استقبال نشه و هم خود دونگی متضرر من فکر نمیکنم سرمایه اصلی رو هم سر وقت پرداخت کنه و کلی باید دنبال اون بدویم بنده که اولین و اخرین بارم باشه
thumbnail فخرالدین
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱
دقیقا که همینطور خواهد بود و بنده نیز دیگر سرم را برای این جور سرمایه گذاری ها درد نمیاورم خوب شد مبلغ پایین گذاشتم بیشترش را در حلال فوند سرمایه گزاری کردم سود ها چند روز زودتر از موعد پرداخت میشه واقعا عالی بود
thumbnail فخرالدین
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱
سلام در این طرح اصل سرمایه تضمین شده درج شده است از سودش بیخیال شدیم همان اصل سرمایه عودت بدید سر موعدش ممنون میشیم. سود فکر نکنم به ما برسه
thumbnail دونگی
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱
سرمایه گذار گرامی سلام. در موعد تسویه، سرمایه پذیر متعهد به پرداخت تمامی مبالغ است مستقل از اینکه با مشتریان خود تسویه کرده باشد یا خیر. اما پرداخت سود علی الحساب بسته به تسویه مشتریان است.
thumbnail صدیقه بیگم
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
سلام
با توجه به تاخیر پیش امده در پرداخت سود دوره اول و همچنین وضعیت اعتباری ضعیف در استعلام جدید، ا شرکت دونگی به عنوان عامل این طرح خواهشمند است در اولین فرصت در این خصوص شفاف سازی لازم رو انجام بدهند. قطعا رویت و صحت سنجی مستندات مربوط به خرید مواد اولیه مطابق پیش بینی صورت گرفته در قرارداد و قراردادها با شرکتهای psp کمک بزرگی در کاهش این ابهامات ایجاد شده خواهد کرد.
بعلاوه در خصوص مسئله پیش آمده در خصوص کاهش رتبه اعتباری سرمایه پذیر اطلاعرسانی نمایید.
thumbnail دونگی
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱
سلام. از نظر شما سپاسگزاریم. در همین رابطه لطفا توضیحات جدید در بروزرسانی طرح را مطالعه بفرمایید.
thumbnail سیدمهدی
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
سلام
در هرصورت الان قراره چه اتفاقی بیفته
پرداختی ها چه زمانی انجام میشه
thumbnail دونگی
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱
سرمایه گذار گرامی سلام. پرداخت سود منوط به تحقق درامد برای سرمایه پذیر است که بنا بر اظهار ایشان تا این لحظه انجام نشده است.
thumbnail احسان
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
مسئولین شرکت دونگی در طرح مذکور شما ریسک اعتبار بانکی رو کم باطلاع سرمایه گذار رسوندی . یا شما در معامله دروغ گفتید که به کل معامله بین ما از ابتدا دچار اشکاله یا اینکه با وجود این همه چک برگشتی کارشناسان شما فرق بین ریسک پایین و بالا رو نمیتونن تشخیص بدن . در هر صورت کار شما مصداق کلاهبرداری از سرمایه گذاره نه تنها در این طرح . شرکتی با این همه مشکل رو چرا پذیرفتید ؟ چرا زمان تامین مالی رو افزایش دادید ؟ چه نقشه ای برای پول سرمایه گذار کشیدید ؟!
thumbnail دونگی
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
پیش فرض شما مبنی بر ارائه اطلاعات غلط توسط دونگی صحیح نیست. اطلاعات ارائه شده مبنی بر ریسک کم نتیجه استعلام از پایگاه داده بانک مرکزی بوده و دونگی دخالتی در این اطلاعات نداشته است.
thumbnail محمدرضا
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
سلام خدمت تمام سرمایه گذاران عزیز و تیم محترم دونگی

از تیم محترم دونگی یک درخواستی داریم ، درخواست بنده این است که به نحوی ارتباط بین سرمایه گذار و سرمایه پذیر رو برقرار کند تا کمی از نگرانی های به وجود آمده در مورد طرح کاسته بشه به نحوی که سرمایه پذیر ، سرمایه گذارها رو از روند اجرای کار باخبر کنه به طور مثال در همین مدت یک ماهه از تاریخ ۱/۵ تا به الان چه کارهایی انجام شده ،چه مقدار از کالا ها فروخته شده ،تسویه طرف قرارداد سرمایه پذیر که کالا رو خریده چه زمانی انجام خواهد شد ؟
همین موارد باعث میشه که سرمایه گذار از روند کار باخبر بشه و اون ذهنیتی که نسبت به طرح داره تغییر پیدا کنه حتی باوجود تاخیر در پرداخت سود
مثل طرح فرآوری زیتون که نگرانی های حاصل شده بود و خود سرمایه پذیر ورود کرد و ابهامات و نگرانی های به وجود اومده رو برطرف کرد.

ودرآخر یک نکته رو اضافه کنم ، شاید برخی تصور کنند که گزارش دوره ای وجود داره و احتیاجی نیست به این موارد ولی گزارش دوره ای تا از سرمایه پذیر دریافت بشه و از طرف تیم دونگی تایید بشه زمان طولانی رو باید سپری کنه و حسابرسی و تایید اطلاعات به همین آسانی نیست پس در طول این مدت که گزارش هنوز تایید نشده چه بسا بهتر که سرمایه پذیر، سرمایه گذارها رو از روند اجرای طرح هر چند به طور جزئی باخبر کنه که به نظر بنده خیلی کمک کننده و تاثیر گذار هست.

باتشکراز تمام عزیزان
thumbnail دونگی
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
با سلام خدمت شما سرمایه گذار گرامی. ممنون از اینکه نظر خود را با ما در میان می گذارید. شماره تماس رابط طرح در فایل طرح کسب و کار همواره در دسترس است. هم چنین سرمایه پذیر منعی برای پاسخگویی به نظرات ندارد.
thumbnail فرشتگان کسب و کار
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
برگ چک به شناسه 4589000118962237 متعلق به پرد ازش های هوشمند ناوش آریا می باشد که نامبرده تا تاریخ 1401/02/09 در وضعیت قرمز در پایگاه داده بانک مرکزی است.

تفسیر رنگ ها:
وضعیت قرمز: صادرکننده چک دارای بیش از ده فقره چک برگشتی یا بیش از مبلغ 1 میلیارد ریال تعهد برگشتی است.

ارزیابی دونگی:
رتبه اعتباری « ریسک کم- خوب» شرکت در نظام اعتباری بانکی
thumbnail فرشتگان کسب و کار
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
در قانون جدید سیستم بانکی برای اشخاصی که حتی یک چک برگشتی دارند کارت بانکی صادر نمی شود که از خود پرداز پول بگیرند. اون وقت ۶ میلیارد تومن سرمایه ۲۱۵ سرمایه گذار در اختیار شرکتی با سرمایه ثبتی ۱.۵ میلیارد تومن و با وضعیت قرمز ( بیش از ده فقره چک برگشتی و یا صد میلیون تومن تعهد پرداخت)قرار داده شده است.
چنین سطحی از ریسک حتی برای سرمایه گذاران حرفه ایی « وحشتناک » است.
thumbnail فرشتگان کسب و کار
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
به نظر ما هدف تامین مالی جمعی کمک به « بنیان گذاران استارتاپ ها » و « کسب و کارهای نوپا » هست که قادر به تامین مالی از بانک ها نیستند. نه اینکه افراد و شرکت های « بد حساب» « دارای چک برگشتی » و « بدهکاران شبکه بانکی » که جایی بهشون وام نمیدن، اینجا تامین مالی رو انجام بدهند.
thumbnail دونگی
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
با عرض سلام و احترام خدمت شما سرمایه گذار گرامی دونگی. گزارش اعتباری ارائه شده عینا مطابق نتیجه استعلام از پایگاه داده بانک مرکزی بوده.
با نظر به اینکه مبلغ تامین شده تماما صرف خرید قطعات شده و سرمایه پذیر مطابق برنامه در حال تولید کالای مد نظر است، لطفا با شکیبایی خود به ما در پیشبرد این طرح یاری رسانید.
thumbnail فخرالدین
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
سلام با توجه به استعلامی که سامانه صیاد گرفتم از طریق شناسه صیادی چک ثبت شده در قرار داد: صار کننده چک شرکت پردازش های هوشمد ناوش آریا دارای بیش از ده فقره چک برگشتی بیش از مبلغ 500 میلیون ریال تعهد برگشتی دارد. فکر کنم شرکت در وضعیت خوبی نیست باید دونگی بیشتر پیگیری کند خودتون هم میتونید استعلام بگیرید شناسه صیاد: 4589000118962237
thumbnail امیر حسین
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
متاسفانه من هم چک کردم و صحبت شما درسته، ظاهرا در بررسی اعتبار این شرکت از سوی دونگی، کوتاهی صورت گرفته و این مورد می تونه باعث خدشه دار شدن جدی اعتبار شرکت دونگی بشه
thumbnail دونگی
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
با سلام خدمت شما سرمایه گذار گرامی دونگی. ابتدا از دقت و نظر شما سپاسگزاریم. در این مورد، دونگی برای همه شرکت ها گزارشات اعتباری بانک مرکزی شامل چک های برگشتی را لحاظ می کند. برای این طرح نیز در گزارش ارزیابی هنگام انتشار به چک های برگشتی شرکت اشاره شده است. اما دونگی صرفا به خاطر داشتن چک برگشتی اقدام به رد طرح ها نمی کند و به مبلغ چک به نسبت گردش مالی شرکت و اینکه رفع سواثر چک انجام شده یا نه توجه می کنیم و در عین حال تمامی این اطلاعات را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهیم.
در مورد این طرح ما دائما با سرمایه پذیر در تماس هستیم و خواهشمندیم با شکیبایی خود در این زمینه به ما یاری برسانید.
thumbnail دونگی
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
دقت بفرمایید که در هنگام ارزیابی طرح، متقاضی تنها یک چک برگشتی داشته به نحوی که ارزیابی اعتباری بانک مرکزی از این شرکت ریسک پایین بوده است. این مورد هم در گزارش ارزیابی دونگی از شرکت ارائه شده است و هیچ گونه اطلاعاتی از سرمایه گذاران پنهان نشده است.
thumbnail مهدی
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
متاسفانه من هم در این طرح پول گداشتم و بنظرم شرکت دونگی که واسطه است بسیار در این امر کوتاهی کرده و الان تمام نظرات رو میخوندم فقط دنبال توجیه هستش که نه ما کوتاهی نکردیم! معنی ریسک کم رو هم از نظر دونگی فهمیدیم
thumbnail احسان
۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
از دوست عزیزمون محسن که سابقه زیادی در سرمایه گذاری تامین مالی جمعی دارن ( با توجه به اینکه تقریبا یک ساله این نوع سرمایه گذاری توسط فرابورس مورد تایید قرار گرفته ) میخوام یه براورد سود برای این طرح در بازه زمانی واریز پول توسط سرمایه گذار به حساب دونگی و برگرداندن اصل و سود توسط دونگی به حساب بانکی در پایان طرح ( بدون درنظر گرفتن تاریخهایی که دونگی برای طرح در نظر گرفته ) داشته باشن و به اطلاع عزیزان برسونن تا بهتر قضیه سرمایه گذاری روشن بشه . به شخصه فکر میکنم سود این طرح بسیار کمتر از حد تصورمون هست . ( از زمان واریز پول سرمایه گذار تا برگشت اصل و سود سرمایه به حساب ) زیرا نه مدت سرمایه گذاریمون 5 ماهه میشه و نه سود 20 درصد و هم اینکه سود ماهانه تعلق نگرفته و ..... . یا حق
thumbnail احسان
۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
نکته بعدی اطلاع رسانی بسیار ضعیف شرکت دونگی هست . اگه بین سرمایه گذار و سرمایه پذیر نهاد رابطی قرار گرفته و در سود مشارکت سهیمه حتما باید به امور رسیدگی و سرمایه گذار رو درجریان بزاره نه اینکه گزارشهای طرحها یک ماه به تعویق بیوفته و یا بعد گذشت چند وقت بفهمیم یه شرکت از طرح ارائه شده تخطی کرده . یا اینکه بیش از یک هفته از موعد پرداخت سود یک طرح گذشته و هنوز دونگی اطلاع رسانی دقیق نمیکنه و سرمایه گذار رو از چند و چون با خبر نکرده . امیدوارم در آینده شرکت واسط هم بیشتر به وظایفش عمل کنه
thumbnail دونگی
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
سرمایه گذار گرامی دونگی سلام. برای ما مهم است که اطلاعات موثق و رسمی را از طریق گزارشات مکتوب به دست شما برسانیم. در صورتی که ضرورتی وجود داشته باشد که گزارشات کافی نباشد، ما اظهارات شفاهی سرمایه پذیر را به شما انتقال می دهیم. مانند قولی که هفته پیش به ما دادند و عملی نشد و از اعتبار اطلاع رسانی ما کاسته شد.
لذا با علم به اینکه اطلاعات ارائه شده تا چه اندازه برای سرمایه گذاران مهم است، خود را متعهد به ارائه اطلاعات معتبر می دانیم.
thumbnail احسان
۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
جناب محسن برعکس شما بنده خیلی وقته در تمامی بازارها سرمایه گذاری میکنم و از شروع طرحهای تامین مالی جمعی در ایران این نوع سرمایه گذاری رو هم بعنوان سرمایه گذاری کم ریسک به سبدم اضافه کردم و در طرحهای چهارشرکت هم آفرین دونگی کارن کراد و حلال فاندیگ مشارکت دارم . با مراجعه به هرکدوم میتونید سوابق و مبلغ مشارکت بنده رو دربیارید . در مورد توجه به ریسک فرمودید که براساس گزارش دونگی این طرح ریسک بسیار پایینی داره ولی تا به حال خلافش ثابت شده . در مورد سود بر فرض که یک ماه به تاخیر بیافته میدونید بازده داخلی طرح چقدر کم میشه . در اینصورت اصلا توجیه سرمایه گذاری نداره . فرق بنده با شما اینه که من میخوام سرمایه گذاری کنم و شما گویا میخواهید پس اندازه کنید در شرکت دونگی . در پایان اگه قرار بود در همچین طرحهایی که سود بسیار اندک دارن ریسک بالایی بپذیرم مسلم بدونید که نه تنها من بلکه اکثر سرمایه گذاران حرفه ای بازار دیگه ای رو انتخاب میکردیم که ریسک به ریواردش ارزش داشته باشه .
thumbnail سیدمهدی
۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
سلام
هفته تموم شد خبری نشد
دلیل این رفتار ها چیه؟ هی امروز فردا می کنید
بفرمایید تا ماهم بدونیم
thumbnail دونگی
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
سلام خدمت شما سرمایه گذار گرامی. دلیل وضیت فعلی بدقولی سرمایه پذیر است. ما صرفا اظهارات ایشان را به شما انتقال دادیم. می دانیم که این مورد و بدقولی انجام شده باعث رنجش خاطر شما شده و از این بابت عذرخواهی می کنیم. پیگیر مطالبات شما هستیم.
thumbnail محسن
۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
بنظر میاد که احتمالن،دوست عزیزمون احسان،زمان زیادی نیست که سرمایه گذاری میکنن.
باید بدونیم که از ابتدای سرمایه گذاری،این عمل با واژه ریسک عجین شده و بلاشک،انکار ناپذیر هست.
به همین خاطر،عمومن در هنگام تعریف پروژه برای سرمایه گذاری(در هر نوع و آیتمی)بایستی بیشتر از درصد سود،به مدیریت ریسک اون پروژه توجه کرد.
این ریسکها در سرمایه گزاری شخصی بایستی توسط خود فرد شناسایی شده و راهکار یا ضریب تحمل ریسک برای آن لحاظ شود.
در پروژه های کرادفاندینگ،این مورد برای افراد،تسهیل می شود.به گونه ای که تمامی پارامترهای ریسک به سرمایه گزاران شناسانده شده و برای امنیت و حفظ سرمایه افراد،راهکارهای متفاوتی اتخاذ می کنند.مثل جریمه دیرکرد برای پرداخت و …).
حال هر کدام از سرمایه گزاران،بنا به ساختارهای فکری،سلیقه ای ونوع مدیریت ریسک و …بایستی آن را در تصمیماتشان اجرایی کنند.
بنده هم به مواردی مانند تاخیر در پرداخت سود،خواب سرمایه و … واقفم.چه اینکه به میزان دقیق ضرر و زیان احتمالی ناشی از عدم پرداخت بموقع سود هم،آگاهم.
منتها مراتب،وقتی جریمه دیرکرد در قوانین لحاظ شده،پس چندان جایی برای نگرانی و تشویش خاطر باقی نمی ماند.
ضمن اینکه بایستی یادآوری کنم که اعداد و ارقام سود پرداختی به سرمایه گزارانی مثل ما،خوشان گویای ریسک پروژه هاست.
اینکه به یک یا دو درصد بیشتر بودن سود پروژه ها ،بدون درنظر گرفتن ریسک پروژه،توجه کنیم و صرفن ملاک تصمیم گیری انتخاب موارد سرمایه گزاری ما باشد،چندان منطقی نیست.
مانا باشید و خجسته
thumbnail احسان
۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
درود بر شما . جریمه دیرکرد واریز سود چقدر هست ؟ هفته تمام شد و سود ۵ ٪ درصدی که قرار بود هر ۳ ماه واریز بشه خبری نشد !!!!
thumbnail مهدی
۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
ببخشید، من گزارش رو یه نگاه انداختم، وقتی درامدی کسب نشده (فروشی انجام نشده)، سود از چه محلی تقسیم میشه؟ و میزان سود قبال تقسیم چقدر هست؟
thumbnail احسان
۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
در ضمن یاد ضرب المثلی افتادم که میگه سالی که نکوست از بهارش پیداست . وقتی طرح جهت جمع اوری مورد استقبال 100 درصدی قرار نگرفت و مرحله اول واریزی اینگونه شد باید نگران سایر پرداختی ها باشیم مگر اینکه عکسش ثابت شه . یا حق
thumbnail احسان
۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
مشارکت در سهام شرکتها با مشارکت تامین مالی کاملا متفاوته پس مثال دوستمون در پایین کاملا اشتباهه . بر فرض که سود مجمع سهام شما دیرتر واریز شه ولی شما از نوسانات بازار استفاده کردید و در خشت به خشت اون شرکت سهیم هستید ولی اینجا چطور ؟ مطلب بعدی اگر چند روز یا هفته و یا ماه سود شما به تعویق بیوفته میدونید در بازدهی کل که روز اول بیان شده چقدر میتونه تاثیر بزاره . طرح برای شما 20 درصد سود داشته ولی با احتساب دیرکرد ها و مراحل اداری تخصیص سرمایه به سرمایه پذیر خیلی کپتر از این حرفها میشه در صورتی که امثال بنده برای یکی دو درصد سود بیشتر طرحی رو انتخاب میکنیم . و نکته اخر اینکه شما انحراف از قرارداد طرح واردات موبایل رو ببین تا نگرانی امثال من رو درک کنید .

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تائید شده فرابورس (شرکت سبدگردان الگوریتم) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.