تامین سرمایه در گردش فرآوری زیتون

نیروگاه برق آبی باران

تامین سرمایه در گردش فرآوری زیتون

نیروگاه برق آبی باران

10 میلیارد ریال (100% از کل)
توسط 49 سرمایه‌گذار
10 میلیارد ریال

20.3%

برآورد سود یکماهه

1 ماه

دوره سرمایه‌گذاری

تضمین اصل پول

عدم تضمین سود

تقویم سرمایه‌گذاری

زمان‌بندی‌های زیر مبتنی بر پیش‌بینی‌های سرمایه‌پذیر در طرح کسب‌وکار هستند. در صورتی که شرایط اجرایی طبق پیش‌بینی‌ها پیش نرود و زمان‌های واقعی متفاوت از برنامه اجرایی ارائه شده باشند، تعامل دونگی با سرمایه‌پذیر مطابق بندهای قرارداد خواهد بود.

۱۴۰۰/۰۶/۲۲

انتشار اولیه

۱۴۰۰/۰۶/۲۴

انتشار فراخوان تامین مالی

۱۴۰۰/۰۶/۲۴

موفقیت در جذب سرمایه

۱۴۰۰/۰۶/۲۷

پرداخت کل سرمایه

تاریخ طبق قرارداد: ۱۴۰۰/۰۶/۲۷

۱۴۰۰/۰۶/۲۷

شروع طرح

تاریخ طبق قرارداد: ۱۴۰۰/۰۶/۲۷

arrowمشاهده همه

۱۴۰۰/۰۶/۳۰

۱۴۰۰/۰۸/۰۴

بازپرداخت کل سرمایه

تاریخ طبق قرارداد: ۱۴۰۰/۰۸/۲۰

۱۴۰۰/۰۸/۲۵

اتمام طرح

تاریخ طبق قرارداد: ۱۴۰۰/۰۷/۲۷

۱۴۰۰/۰۸/۲۵

تسویه نهایی طرح و پرداخت سود قطعی

تاریخ طبق قرارداد: ۱۴۰۰/۰۸/۱۱

۱۴۰۰/۰۹/۱۴

حسابرسی داخلی پایان دوره

تاریخ طبق قرارداد: ۱۴۰۰/۰۸/۱۱

۱۴۰۰/۰۹/۱۴

تاریخ طبق قرارداد: ۱۴۰۰/۰۸/۰۴

slider slider slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- عملیات موضوع طرح (فرآوری زیتون) یک فرآیند کوتاه مدت (یک ماهه) با سودآوری بالا (سود ماهانه ۲۰٪) است.

2- مدیران سرمایه‌پذیر سابقه اجرای ۱۷ ساله این فعالیت را در مقیاس پایین‌تر دارند.

3- اصل سرمایه توسط سرمایه‌پذیر تضمین شده است.

درباره سرمایه‌پذیر

مدیران شرکت نیروگاه برقابی باران با سابقه 17 ساله فعالیت فرآوری اولیه زیتون را در طارم انجام می‌دهند. این شرکت در سال جاری فرآوری حدود 5 تن محصول خود و تا سقف 30 تن محصول دیگران را در دستور کار دارند.

تعداد کارمندان: 2 نفر

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

علی عسگری

thumbnail

معصومه امین کدوسرایی

معرفی طرح

slider slider slider
یکی از فعالیت‌های شركت نیروگاه برقابی باران تلخی‌گیری زیتون سبز است. این شرکت برای تامین سرمایه در گردش خرید و فرآوری زیتون، نیاز به 10 میلیارد ریال سرمایه دارد. در این طرح، زیتون سبز به عنوان مواد اولیه خریداری شده و در مدت زمان حدود 20 روز، عملیات تلخی‌گیری بر روی آن انجام می‌شود؛ سپس آماده فروش به کارخانجات می‌شود. زمان اجرای این فرآیند حداکثر یک ماه است. پیش‌بینی می‌شود طی این یک ماه، سودی معادل 40.66 درصد ایجاد شود که معادل تفاوت مبلغ فروش و خرید زیتون سبز است. نصف این سود به سرمایه‌گذاران پرداخت می‌شود، لذا سود مشارکت سرمایه‌گذاران در این طرح 20.33 درصد در این دوره یک ماهه است.
اصل سرمایه مشارکت‌کنندگان توسط سرمایه‌پذیر تضمین شده و در پایان طرح به آنها برگشت داده می‌شود.

مدیریت ریسک‌ها

قطع آب:
آب سالم و تمیز از ارکان اصلی این فعالیت است. با توجه به کمبود آب شرب در شهرستان طارم، عملیات فرآوری در استان گیلان انجام می شود.

ضایعات فرآوری:
افزایش ضایعات منجر به کاهش سود خالص طرح می‌شود. برای مدیریت و جبران این ریسک، از ضایعات زیتون روغن تولید می‌شود.

قیمت فروش کمتر از پیش‌بینی :
با توجه به روال سال‌های گذشته، احتمال کاهش ناچیز است، با این وجود این ریسک به صورت مشترک بر عهده سرمایه‌گذار و سرمایه‌پذیر است.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

عدم سوء پیشینه و سابقه چک برگشتی مدیران

عدم سابقه چک برگشتی شرکت

سابقه ۱۷ مدیران شرکت در اجرای طرح‌های مشابه (به صورت شخصی)

طرح «تأمین سرمایه درگردش فرآوری زیتون» تعریف شده توسط شرکت نیروگاه برقابی باران از پنج منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر
نماد طرح: دفرزیتون / Dolive_p

نظرات

برای ثبت نظر، لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
حمزه
حمزه
۰۴ آبان ۱۴۰۰
مجری رسما در گزارش طرح اشاره کرده که عملکرد فرابورس منجر به انحراف نامساعد شده است. به دلیل تعلل فرابورس در تایید طرح، مبلغ خرید مواد اولیه حدود بیست درصد بالا رفته است. در حالی که دونگی مدعی حمایت از حقوق سرمایه گذاران است، باید بابت این عملکرد بد به شما تبریک و تسلیت گفت.
thumbnail
دونگی
۰۴ آبان ۱۴۰۰
خیر این موضوع صحت نداره. توی گزارش ذکر شده بود که تایید نهایی که نیاز به نظر نهاد ناظر و فرابورس داره از زمانی که پیش بینی شده بود دیرتر اتفاق افتاده. این به معنی تاخیر در زمان هست و نه تقصیر تاخیر. روال کاری در مورد عموم طرحها بیش از یک ماه به طول میانجامد. در خصوص این طرح به دلیل فوریت بالا، همکاری فوق العاده نهاد ناظر و فرابورس باعث شد که مجموع پروسه طراحی پروژه و تایید نهایی کمتر از دو هفته به انجام برسد که همینجا از هر دو این سازمان ها تشکر میکنیم.
حمزه پوراصغریان رودسری
حمزه
۰۴ آبان ۱۴۰۰
از همدیگر تشکر کنید.
اما در هر صورت «محقق نشدن اجرا مطابق برنامه» تاخیر نام دارد. این تاخیر یا ناشی از برنامه غلط است یا اجرای غلط.

اگر برنامه غلط بوده، چرا دونگی آن برنامه را تایید کرده، در حالیکه طبق پیام شما، دونگی می دانست روال کاری یک ماه طول می کشد. پس اطلاعات نادرست به سرمایه گذاران داده شد.

اگر اجرا غلط بوده و با تاخیر انجام شده، باز هم مسئولیت آن متوجه دونگی و فرابورس است.

ولی شما از همدیگر تشکر کنید.
آرین
آرین
۰۴ آبان ۱۴۰۰
گزارش پایانی بسیار ناامید کننده بود؛ جدا از انحراف زیاد قیمت های خرید و فروش نسبت به برآوردها و برابری نسبی تحقق سود سرمایه گذاران با سود بانکی، طرح جذابی نشد. امیدوارم در آینده باعث سلب اعتماد دونگی نشود. لطفا در صورت امکان فاکتورهای خرید و فروش را راستی آزمایی و شفاف سازی نمایید. با سپاس
thumbnail
دونگی
۰۴ آبان ۱۴۰۰
دلایل انحراف پروژه در گزارش ذکر شده است. لیکن نرخ سود این پروژه 16% در طی یک ماه بوده است! این نرخ با حداکثر سود بانکی اختلاف ده برابری دارد! نرخ های خرید و فروش از منابع متفاوتی راستی آزمایی شده و در زمان انجام این فعالیت ها متناسب بوده است.
حمزه پوراصغریان رودسری
حمزه
۰۴ آبان ۱۴۰۰
استاد، این طرح در 40 روز 16 درصد سود داده، بانک در 40 روز 2 درصد سود میده.
احمد
احمد
۰۵ مهر ۱۴۰۰
سلام دوباره طرح کوتاه مدت جذب سرمایه نمی زارید ؟
thumbnail
دونگی
۰۵ مهر ۱۴۰۰
سلام. طرح کوتاه مدت هم خواهیم داشت. پیشنهاد می کنیم سرمایه خود را چند قسمت کرده و بخشی را در طرح های بلند مدت و بخش دیگر را در طرح های کوتاه مدت سرمایه گذاری کنید.

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شرکت سبدگردان الگوریتم) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.