تامین سرمایه در گردش فروشگاه اینترنتی آراد موبایل

ایده پردازان فناوری ارتباطات آراد

تامین سرمایه در گردش فروشگاه اینترنتی آراد موبایل

ایده پردازان فناوری ارتباطات آراد

31.8%

برآورد سود سالانه

12 ماه

دوره سرمایه‌گذاری

8,769,144,000 ریال
توسط 36 سرمایه‌گذار
88% از 10 میلیارد ریال هدف
۱۴۰۰/۰۳/۲۶
تضمین اصل پول عدم تضمین سود

تقویم سرمایه‌گذاری

زمان‌بندی‌های زیر مبتنی بر پیش‌بینی‌های سرمایه‌پذیر در طرح کسب‌وکار هستند. در صورتی که شرایط اجرایی طبق پیش‌بینی‌ها پیش نرود و زمان‌های واقعی متفاوت از برنامه اجرایی ارائه شده باشند، تعامل دونگی با سرمایه‌پذیر مطابق بندهای قرارداد خواهد بود.

۱۴۰۰/۰۲/۰۸

انتشار فراخوان تامین مالی

۱۴۰۰/۰۲/۰۸

صدور نماد توسط فرابورس

۱۴۰۰/۰۳/۲۶

اتمام فرصت سرمایه‌گذاری و عدم جذب سرمایه

slider

چرا سرمایه‌گذاری کنم؟

1- آراد موبایل با ۴ سال سابقه، از معتبرترین بازیگران فروش اقساطی کالای دیجیتال در کشور است.

2- طبق تجارب قبلی، احتمال رسیدن به سود ۳۱.۸٪ بالاست. ماهانه ۱.۵٪ سود علی‌الحساب نیز به سرمایه‌گذاران پرداخت می‌شود.

3- اصل پول سرمایه‌گذاران تضمین شده و از ماه هشتم به تدریج برگشت داده می‌شود.

4- فروش اقساطی و پرداخت اعتباری از بستر پلتفرم والتا، و امکان احرازهویت و اعتبارسنجی دقیق کاربران توسط پلتفرم والتا، ریسک عدم پرداخت اقساط در سر رسید تعیین شده را کاهش می‌دهد.

درباره سرمایه‌پذیر

تیم آراد موبایل  دارای بیش از  11 سال سابقه فعالیت در بازار فیزیکی تلفن همراه کشور می باشد و  در 6 سال گذشته ،  همزمان با فروش فیزیکی ، بصورت آنلاین نیز از طریق فروشگاه اینترنتی Aradmobile.com در حال خدمت‌رسانی به سراسر کشور می باشد . تمرکز آراد موبایل بر کیفیت خدمات، راحتی و امنیت خریداران است. آراد موبایل یکی از بازیگران اصلی فروش اقساطی کالای دیجیتال در کشور است.

تعداد کارمندان: 15 نفر

آدرس وب‌سایت: aradmobile.com

اعضای هیات مدیره:

thumbnail

حمید راد

thumbnail

علیرضا عباسیان ملاباقرفرد

thumbnail

بتول رستمی کوشک زلزله

معرفی طرح

slider
آراد موبایل از بزرگترین بازیگران فروش اقساطی کالای دیجیتال است. این فروشگاه می‌خواهد با جذب سرمایه از طریق دونگی، حجم فروش اقساطی خود را افزایش داده و بیشتر سود حاصل از آن را به سرمایه‌گذاران پرداخت کند. این سود حدود ۳۱.۸٪ پیش‌بینی می‌شود که از ماه دوم به بعد، ۱.۵٪ از آن در انتهای هر ماه به صورت علی‌الحساب به سرمایه‌گذاران پرداخت ‌می‌شود. آراد موبایل اصل پول سرمایه‌گذاران را تضمین کرده و به تدریج از ماه هشتم به بعد، آن را به سرمایه‌گذاران بازمی‌گرداند.

مدیریت ریسک‌ها

نکول اقساط:
با توجه به تجربه 4 ساله آراد موبایل و به دلیل اعتبارسنجی‌های دقیق، احتمال رخداد زیر ۱٪ است؛ با این وجود، این موضوع ریسک مشترک سرمایه‌گذاری است.

عدم استقبال از خرید اقساطی:
با توجه به تجربه 4 ساله آرادموبایل، این احتمال بسیار پایین است. همچنین پول‌های استفاده نشده در یک ماه اول، به سرمایه‌گذاران برگشت داده می‌شود.

تغییر نرخ تسهیلات روش‌های جایگزین:
نرخ تسهیلات در این طرح بین 25% تا 35% شناور در نظر گرفته شده و با توجه به شرایط بازار به صلاحدید آرادموبایل قابل تغییر خواهد بود.

کاهش قیمت دلار:
این موضوع تاثیری در مبلغ اقساط بازپرداختی ندارد.

pdf دریافت فایل معرفی طرح + برنامه کسب و کار

pdf دریافت قرارداد با سرمایه‌پذیر

ارزیابی دونگی

عدم سوء پیشینه مدیران

عدم امتیاز منفی بانکی مدیران

نبود چک برگشتی مدیران

سرمایه ثبتی ۱۰ میلیارد ریالی

ریسک بانکی کم-خوب شرکت

سوابق اجرایی موفق شرکت

طرح « تأمین سرمایه درگردش فروشگاه اینترنتی آراد موبایل » تعریف شده توسط شرکت ایده پردازان فناوری ارتباطات آراد از پنج منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفت، که خلاصه نتایج به شرح زیر است:

الف) احراز مدارک: کد سجامی شرکت، گواهی اعتبارسنجی بانکی شرکت، اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت‌سنجی شده است.

بیشتر

نظرات

برای ثبت نظر، لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
thumbnail محسن
۲۵ خرداد ۱۴۰۰
یه برنامه ریزی برا دریافت سرمایه ملت و بلوکه شدنش داشته باشید لطفا... به تجربه میشه فهمید که ز این به بعد باید بذاری وقتی 90 درصد سرمایه تامین شد پولتو بریزی به حساب تا یکی دو ماه بیخود بلوکه نشه... این رویه اگه شکل بگیره مناسب نیس... مثلا می تونید 10 درصد مبلغ رو دریافت کنید و الباقی رو بذارید وقتی که 10 درصد کل سرمایه تامین شد از افراد پرداخت کننده دریافت کنید....
thumbnail سیاوش
۱۹ خرداد ۱۴۰۰
اگر حد سرمایه مورد نیاز در مدت مقرر تامین نشد. سرمایه ظرف چند روز به حساب مشارکت کنندگان عودت میباید؟
thumbnail دونگی
۱۹ خرداد ۱۴۰۰
در صورتی که در مدت مقرر برای جمع آوری سرمایه، مبالغ جمع آوری شده به حداقل مبلغ درخواستی سرمایه پذیر نرسد، پروژه لغو شده و مبالغ طی یک هفته به حساب سرمایه گذاران عودت میشود.
قابل ذکر است با درخواست سرمایه پذیر و تایید دونگی و فرابورس امکان تمدید زمان سرمایه پذیری تا حداکثر 2 ماه قابل انجام است که در این شرایط در صورت عدم تکمیل پروژه تا زمان انتهای جدید پروژه طی یک هفته سرمایه ها عودت خواهد شد.
thumbnail مجتبی
۲۲ خرداد ۱۴۰۰
سلام. بنده ۱۹ اردیبهشت سرمایه گذاری کردم اگه قرار باشه دوباره تمدید بشه من بخواهم انصراف بدم چه باید بکنم؟مدت زیادی پول من بلوکه بشه بدون هیچ سودی
thumbnail سیاوش
۱۹ خرداد ۱۴۰۰
با عرض سلام و خسته نباشید. با توجه به اینکه در برنامه کسب و کار ارائه شده توسط سرمایه پذیر قید شده که به مقدار کل مبلغ سرمایه چک التزام جهت عودت سرمایه در صورت فسخ قرارداد یا اجرایی نشدن داده شده. آیا به این معناست که در صورت ایجاد هر مشکلی در این پروژه دونگی سرمایه مشارکت کنندگان را باز میگرداند؟
thumbnail دونگی
۱۹ خرداد ۱۴۰۰
از آنجا که سرمایه گذاری از طریق تامین مالی جمعی به صورت مشارکت انجام میشود، لذا وثایقی که از سرمایه پذیر اخذ میشود صرفا جهت انجام تعهدات قراردادی مورد استفاده قرار گرفته و به معنی تضمین اصل سرمایه یا سودی از پروژه نخواهد بود.
برای مثال سرمایه پذیر موظف به عودت سرمایه طی مدت زمان مشخصی از توقف یا اتمام پروژه است. در صورت استنکاف سرمایه پذیر از بازپرداخت سرمایه با وجود سودآوری طی مدت زمان مشخص شده در قرارداد، دونگی حق دارد به نمایندگی از سرمایه گذاران وثیقه مربوطه را ضبط و سرمایه سرمایه گذاران را به ایشان عودت نماید.
thumbnail محمد امین
۰۱ خرداد ۱۴۰۰
اگر اصل پول از ماه دوم برگشت داده میشد و دقیقا طرح فروش اقساطی به همون طریقی که باید اجرا میشد یعنی 25 درصد روی اصل پول و دقیقا عین وام بانکی بازپرداخت میشد بنده کل مبلغ باقیمانده تا 1 تومن رو تامین میکردم ولی حیف که از ماه 8 ام هست!
کاش سود رو 25 درصد میذاشتین ولی اصل پول رو هم شبیه بانک از ماه اول بازرداخت میکردید.امیدوارم پیشنهادم مورد توجه قرار بگیره
thumbnail دونگی
۰۲ خرداد ۱۴۰۰
مدت زمانی که پول در اختیار سرمایه پذیر هست باعث ایجاد سود هست. هزینه های تامین مالی جمعی و دیگر هزینه های جانبی مثل هزینه های مالی اداری باید از این سود پرداخت بشن. سود دریافتی از فروش اقساطی پس از کسر این هزینه ها به سرمایه گذاران پرداخت میشه، لذا با کسر این هزینه ها نمیتونیم انتظار سودی بیش از سود بانکی داشته باشیم. نتیجتا سرمایه رو به سرمایه گذاران بازپرداخت نمیکنیم و مجددا به گردش در میاریم تا سود بالاتری رو بتونیم پرداخت کنیم
thumbnail ایده پردازان فناوری ارتباطات آراد
۱۹ خرداد ۱۴۰۰
دقیقا متوجه منظورتون نشدیم .
لطفا کمی واضحتر توضیح بدین .ممنون
thumbnail محمد
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
سلام. شما در مشخصات پروژه گفته اید که تضمینی برای سود وجود ندارد. از طرفی کاربری در همین پست از شما سوال پرسیده که آیا کف سود پروژه 25 درصد است و شما این را تایید کرده اید که حداقل سود پروژه 25 درصد است و اگر هم بیشتر از این سود محقق شود؛ میان سرمایه گذاران تقسیم خواهد شد. سوالی که داشتم اینکه آیا حداقل سود 25 درصدی تضمین شده است؟ من اینطور استنباط میکنم که این شرکت هر ماه 1.5 درصد از سود را به حساب سرمایه گذاران به عنوان علی الحساب واریز می کند، حالا در پایان پروژه سود را محاسبه می کند، اگر از 25 درصد کمتر بود (مثلا 23 درصد بود) همان حداقل سود 25 درصد را پرداخت میکند. اگر از 25 درصد بیشتر بود (مثلا 30 درصد)، 30 درصد سود را پرداخت خواهد کرد.

ممنون میشم بحث تضمین سود را توضیح بدید.
thumbnail ایده پردازان فناوری ارتباطات آراد
۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
در تامین مالی جمعی امکان تضمین سود وجود ندارد. تضمین سود در کسب کار حکم ربوی داشته و توسط خود سرمایه پذیر امکان اجرا ندارد. مگر آنکه سازمان حمایتی، بیمه ها و دیگر کسب و کارها به دلیلی امکان تضمین سود را داشته باشند.
در این پروژه سود بر مبنای نرخ فروش اقساطی آراد موبایل به دست خواهد آمد. هر میزانی از سود که حاصل شود بین طرفین به نسبت مشخص شده تقسیم میگردد. ولی کف نرخ فروش اقساطی آراد موبایل 25% خواهد بود که اگر دیگر عوامل ریسک در آن دخالت نکنند، پیش بینی میشود سودی معادل 27% برای سرمایه گذاران ایجاد نماید. در حالت حداکثر هم سقف نرخ فروش اقساطی آراد موبایل 35% است که بدون رخداد دیگر عوامل ریسک، سودی حدود 40% برای سرمایه گذاران ایجاد میکند.
thumbnail خدیجه
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
سلام
1- نوشته شده که اصل پول از ماه هشتم به مرور پرداخت می گردد، یعنی در عرض 4 ماه اصل پول به اضافه سود علی الحساب به سرمایه گذاران برگشت داده می شود؟
2- سود قابل پیش بینی 31.8 عنوان شده و در جایی از نرخ سود شناور بین 25٪ تا 35٪ صحبت شده، این بدین معناست که حداقل سود این پروژه 25٪ خواهد بود؟
thumbnail ایده پردازان فناوری ارتباطات آراد
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
سلام
طبق جزئیات ارائه شده در فایل «معرفی طرح + برنامه کسب وکار» (که از بخش معرفی طرح قابل دریافت است) و همچنین زمان بندی ارائه شده در «تقویم سرمایه گذاری»، در انتهای ماه های هشتم تا یازدهم هر ماه یک ششم اصل سرمایه و در انتهای ماه دوازدهم مابقی اصل سرمایه به سرمایه گذاران برگشت داده می شود.

در خصوص سوال دوم، بله. بازه ۲۵ تا ۳۵ درصد مربوط به نرخ فروش اقساطی است که از خریداران نهایی دریافت میشود که در ابتدا 30% در نظر گرفته شده ولی میتواند با توجه به شرایط بازار در این بازه قرار بگیرد. حداقل نرخ بازده داخلی که در این بازه حاصل میشود حدود 28% و حداکثر 39% می باشد

درباره دونگی بیشتر بدانید

چرا به دونگی اعتماد کنم؟

دونگی مجوز فعالیت خود را از فرابورس ایران دریافت کرده و تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌هایش را زیر نظر نهاد مالی تائید شده فرابورس (شرکت سبدگردان الگوریتم) انجام می‌دهد. تمامی سامانه‌ها، اسناد حقوقی، و فرآیندهای دونگی ارزیابی و تائید شده‌اند. علاوه بر آن تمامی اسناد سرمایه‌گذاری‌های دونگی در سامانه جامع فرابورس نیز ثبت و نگهداری می‌شوند.

دونگی این طرح را تایید می‌کند؟

دونگی شرایط سخت و مشخصی برای پذیرش طرح‌ها داشته و ارزیابی‌های انجام شده و نتایج آنها را در صفحه هر طرح اعلام می‌کند. با این وجود، چون تخصصی در حوزه‌های فعالیت طرح‌ها ندارد، درگیر فرآیندهای اجرای طرح‌ها نیست و مسوولیتی نیز بابت این موضوع ندارد. در واقع دونگی امکان‌پذیر بودن طرح‌ یا توانمند بودن مجری را بررسی نمی‌کند، بلکه صحت اطلاعات ارائه شده را بررسی می‌کند، تا سرمایه‌گذاران با اطمینان از درستی اطلاعات ارائه شده، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

سرمایه‌پذیر مسوول اجرای طرح‌ است و دونگی برای اطمینان از اینکه وی این مسوولیت را به خوبی انجام می‌دهد، از وی چک بانکی و سفته دریافت می‌کند. مبلغ و شرایط تضامین در صفحه مربوط به هر طرح به صورت دقیق اعلام می‌شود.